Конспект уроку математики в 4 класі
Тема: Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на рух.
Мета: вдосконалювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами, виконувати ділення іменованих чисел; зацікавленість учнів, логічне мислення, техніку обчислень;
розширити знання учнів про рідний край, виховувати в учнів почуття патріотизму ,любові до рідної землі, поваги до історичного минулого свого народу.
Тип уроку: інтегрований урок з математики, природознавства.
НВК « Гімназія – школа »№ 27
Конспект уроку математики в 4 класі
7 чудес Маріуполя
Знаходження значень виразів на сумісні дії.
Задачі на рух.
Розробила учитель початкових класів
Хілай Лариса Миколаївна
м.Маріуполь
Конспект уроку математики в 4 класі
Тема: Знаходження значень виразів на сумісні дії. Задачі на рух.
Мета: вдосконалювати вміння учнів знаходити значення виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами, виконувати ділення іменованих чисел; зацікавленість учнів, логічне мислення, техніку обчислень;
розширити знання учнів про рідний край, виховувати в учнів почуття патріотизму ,любові до рідної землі, поваги до історичного минулого свого народу.
Тип уроку: інтегрований урок з математики, природознавства.
Хід уроку
І. Орг.момент. Оголошення теми уроку.
Слайд 1
Сьогодні на уроці запрошую вас у подорож. Куди ми відправляємося ви дізнаєтесь, коли пригадаєте прислів' та приказки.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Слайд 2
Нашу подорож ми розпочнемо із математичного диктанта.
4*9=36 6*3=18 5*6=30 3*7=21
2*5=10 5*9=45 4*2=8 5*4=20
4*7=28 7*7=49 3*4=12 5*3=15
7*9=63 9*9=81 5*8=40 6*8=48
5*5=25 6*9=54 8*8=64 9*10=90
Ми будемо подорожувати нашім містом, дізнаємось, які споруди нашого міста стали сімома чудесами Маріуполя. Кожне наступне завдання познайомить нас з одним із них.
Слайд 3
Ітак, ми відправляємося за годинниковою стрілкою від числа 1778 ( рік заснування міста Маіуполь), зробіть усні обчислення (1778-1703=75 :15 =5 * 300= 1500 + 500= 2000- 47=1953
1953 – це рік, коли були побудовані будинки зі шпилями, які є одним з чудес Маріуполя.
ІІІ. Вправи на повторення
Слайд 4
Обчисліть вираз.
( 816 : 8 + 3069 : 9 – 146):9 = ( 33)
33 м – висота другої значної споруди – водонапірної башти.
Слайд 5
Повторимо , як знайти дріб від числа. ( щоб….)
Наступна споруда –чудо –це Драматичний театр.
Розв яжіть задачу.
У драмтеатрі -800 місць. Скільки квитків продали на спектакль, якщо зал був заповнений на ¾?
800: 4· 3= 600(КВ.)
Слайд6
Вирушаємо до Приморського району нашого міста. Там височіє відомий багатьом нашім дітям Спорткомплекс « Іллічівець».
А знаєте скільки глядачів вміщують його трибуни? 5600
Спробуйте припустити , скільки спортсменів одночасно можуть у ньому займатися? 600 ( щелк)
Що дізнаємось, поставивши між цими числами + ?
Що дізнаємось, поставивши між цими числами -?
ІV. Робота над задачею
Слайд 7
Задача
Два орла вилетіли одночасно з гнізда і полетіли в протилежних напрямках. Один летів зі швидкістю 20 км / год, а інший зі швидкістю
25 км/год. На якій відстані вони будуть через 4години?
Слайд 9 І спосіб
1)20 · 4= 80 (км ) – відстань І птаха.
2)25· 4 = 100(км) – відстань ІІ птаха.
3) 80+100= 180 ( км)
Відповідь: на відстані 180 км вони будуть через 4 години.
Слайд 10 , 11 ІІ спосіб
1)20+25= 45(км/год) – загальна швидкість двох птахів.
2) 45· 4 = 180(км)
Відповідь: на відстані 180 км вони будуть через 4 години.
Слайд 12
На відстані 180 км розташований населений пунки міського типу - Кирилівка - Курортная зона відпочинку, кліматичний і бальнеогрязьовой приморський курорт України розташований на березі Азовського моря.
Слайд 13
V. Фізкультхвилинка
V І. Робота в парі
Слайд 14
Розв яжіть рівняння та ви дізнаєтесь висоту двох атракціонів(башти вільного падіння та лупінга)
Якщо різниця між відповідями дорівнює 6 , то ви правильно розв язали рівняння
( Два учні – на індивідуальній дошці)
Х =24 У = 18
Зробіть взаємо перевірку ( дію множення перевіряємо…… діленням)
V ІІ. Робота над площею
Слайд 15
Площу якої фігури ми навчилися визначати у 4 класі. ( прямокутника)
Повторимо площу прямокутника, щоб відвідати Храм Архистратіга Михайла на лівому березі річки Кальміус. ( S= а·в )
Площа , яку займає це диво Маріуполя дорівнює 40га
Переведіть у м² - 40000 м²
Слайд 16
Уявіть, що деяка споруда на плані виглядає так…..
Знайдіть за планом площу прямокутника, якщо відомо, що довжина прямокутника 8 см , а периметр прилеглого до цієЇ сторони рівностороннього трикутника дорівнює -15 см
Слайд17
Перевірка задачі.
Слайд18
С. 123 № 823, № 825
Сьоме чудо Маріуполя
V ІІІ. Підсумок уроку.
Слайд18
Рефлексія