Мета уроку:
називати органічні та неорганічні речовини, що входять до складу організмів; розглянути будову, властивості та функції білків, структурні рівні організації білків; наводити приклади продуктів, що містять білки; пояснювати: необхідність зовнішніх джерел енергії для існування біологічних систем та роль білків у життєдіяльності організмів;
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Базові поняття і терміни: полімер, білки, амінокислоти, нуклеотиди, РНК, ДНК.
Обладнання і матеріали: підручник Шаламов Р.В., Носов Г.А., Литовченко О.А., Каліберда М.С. «Біологія» підруч. для 9 кл. 2017р., комп’ютер, інтерактивна дошка або проектор, презентація до уроку, учнівські комп’ютери, смартфони, ноутбуки, планшети, підключені до Інтернет-мережі.
Хід уроку
Дидактичні й розвивальні завдання та їхній зміст на різних етапах уроку
Етап уроку |
Зміст |
Час |
Реалізація завдання
|
Органі-заційний момент |
Підготов-ка технічного обладнан-ня до роботи |
3хв |
Правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.
З дозволу учителя учні виконують підключення ПК до Інтернету. |
Актуалізація знань учнів |
Перевірити знання учнів про неорганіч-ні речовини |
5хв |
Використовуючи Kahoot сервіс для створення тестів: https://create.kahoot.it/kahoots/my-kahoots (Додаток 4). Використання socrative.com сервіс для створення тестів і вікторин: https://b.socrative.com/teacher/#import-quiz/38330912 Загальний доступ: Неорганічні речовини SOC-38330912 |
Вивчен-ня нового матеріа-лу |
Ознайоми-ти з різноманіт-ністю білків |
10хв |
Використовуючи посилання на конспект «Автостопом по Біології»: https://drive.google.com /file/d/1tEV4_r0cGHaPbRAWIfVWYWoYhdzRKsgs/view Скласти схему в Popplet «Класифікація білків» |
Будова білкової молекули |
8хв |
Прочитати текст в підручнику §3, с.17, скласти завдання в LearningApps.org «Будова білкової молекули» |
|
Рівні організації білкової молекули |
7хв |
LearningApps.org QR-Cоde Сканувати даний код, щоб потрапити на завдання Виконати завдання на повторення вивченого матеріалу. |
|
Біологічна роль білків
|
5хв |
Групова робота: скласти схему в Popplet використовуючи таблицю підручника §3, с.17 |
|
Узагальнення, система-тизація й контроль знань і умінь учнів |
Закріпити знання учнів про будову, різноманіт-ність білків та рівні організації білкової молекули |
5хв |
Розв’яжи кросворд «Білки» використовуючи http://puzzlecup.com Посилання: http://puzzlecup.com/?guess=DAC4EB8158FCC1AU (Додаток 5). |
Домашнє завдання |
Удоскона-лювати знання про особливос-ті будови білків |
2хв |
Опрацювати параграф підручника § 3, с. 15-18, Дати відповіді на запитання й розв’язати тести на с. 18-19, У сервісі Socrative створити онлайн тести «Білки – великі молекули зі складною будовою» |
Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів: