Урок алгебри у 10 класі "Степенева функція"

Про матеріал

Тема. Розв'язування вправ з теми «Степенева функція»

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про корені, степені із раціональним показником, ірраціональні рівняння, закріпити навички тотожних перетворень ірраціональних виразів та виразів, що містять степені з раціональним показником;

розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, культуру математичних записів;

виховувати взаємоповагу, дисциплінованість, самостійність, працьовитість та позитивне ставлення до навчання.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Обладнання: комп'ютери, мультимедійний проектор, презентація, створена учителем, картки із завданнями, листи обліку знань і вмінь учнів.

Хід уроку

I.Організаційна частина

Доброго дня тим, хто вчить математику, тим , хто любить математику, та тим, хто ще не знає, що любить математику. Девізом сьогоднішнього уроку я взяла слова Рене Декарта:

«Мало мати хороший розум, головне – добре його застосовувати». (Слайд 1)

Тож нехай ці слова стануть для вас пророчими, і сьогодні на уроці ви зможете показати всю свою винахідливість та здатність до міркувань.

II.Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми, мети та очікуваних результатів

На цьому уроці ми актуалізуємо знання з теми «Степенева функція» і підготуємося до контрольної роботи, яка відбудеться на наступному уроці. (Слайди 2, 3)

Я пропоную написати вам на клейких листочках свої сподівання від уроку. Приклейте ці листочки на наш «Банк Знань», щоб не лише здійснилися ваші очікування, а й примножилися знання.

III.Перевірка домашнього завдання.

Вправа «Знайди помилку товариша».

Учні обмінюються зошитами і перевіряють виконання домашніх вправ сусідом по парті за розв'язанням на слайді. Учні оцінюють один одного: правильно виконане завдання – 3 бали, 1 помилка – 2 бали, 2 помилки – 1 бал, 3 і більше помилок – 0 балів. (Взаємоперевірка. Робота в парах)

(Слайди 4,5)

Розв'язання домашнього завдання

Занесіть отримані бали до листа обліку знань і вмінь учня. (Додаток 1)

Лист обліку знань і вмінь учня

Домашнє завдання

«Знайди помилку в твердженнях»

Комп'ютерне тестування

Усна відповідь

Відповіді біля дошки

Самостійна робота

Робота над індивідуальними картками

Оцінка за урок

IV.Актуалізація опорних понять.

Бліц- опитування

•Яку функцію називають степеневою функцією з натуральним показником?

•Що називають коренем n-го степеня з числа a, де n є N, n >1.

•Що означає звільнитися від ірраціональності в знаменнику дробу?

•Які рівняння називають ірраціональними.

•Як можна виявити сторонні корені рівняння?

(Слайд 6)

Кожна вірна відповідь – 0,5 бал.

V.Застосування набутих знань, умінь і навиків.

Комп'ютерне тестування

А зараз 9 учнів виконають комп'ютерне тестування. Щоб отримати доступ до комп'ютера, треба надати пароль – назвати термін, що використовується в темі. Після назви терміна, учні займають місця біля ПК, виконують тестові завдання. По закінченню роботи, запам'ятовують оцінку, ідуть на свої місця і записують її у свій лист обліку знань і вмінь учнів. Максимальна оцінка за тести 3 бали. (Додаток 2)

Розв'язування усних вправ

Учні, які не отримали доступ до комп'ютера, виконують усні вправи.(Слайди 7,8)

1)Знайди значення виразу:

а);

б);

в);

г).

2)Винеси множник з-під знака кореня:

а);

б);

в);

г)

3)Знайти добуток коренів рівняння


(3)

Кожна вірна відповідь — 0,5 бал.

Плутанина

(Слайди 9,10)

Учень біля дошки відновлює порядок перетворень, прикріплюючи кнопками листочки.

; ; ; ;

Вірна відповідь – 1 бал.

«Втрачена інформація»

(Слайди 11,12)

Спростити вираз, за умови а>0, в<0:


«Снігова куля»

(Слайд 13)


Вірна відповідь – 1 бал.

Розв'язування вправ біля дошки

(Слайд 14)

а) «Мовчазне розв'язування» №474 (1).

Вірна відповідь – 2 бали.

б) «Коментований лист»

Вірна відповідь – 2 бали.

Самостійна робота з наступною самоперевіркою

№482 (1).

(Слайд 15,16)

Учні проводять самоперевірку, виставляють відповідний бал у лист обліку. (За вірне виконання 1 бал).

Робота в парах

(Слайд 17)

Побудувати графік функції

Після виконання побудови на аркушах, учні перевіряють правильність побудови на комп'ютерах, використовуючи програму Advanced Grapher.

Вірна відповідь – 1 бал.

«Проблемне завдання»

(Слайд 18)

Вірна відповідь – 1 бал.

Учні, які отримали за урок найменшу кількість балів, можуть підвищити свою оцінку, виконавши індивідуальні завдання. (Додаток 3).

Вірна відповідь – 2 бали.

VI.Підсумок уроку

(Слайд 19)

Продовжте речення:

−Сьогодні на уроці я …

−Мені запам'яталося …

−Мені було складно …

VII.Домашнє завдання. (Слайд 20)

Виконати тести на ст. 149-150.

VIII.Аналіз емоційного стану.

З використанням обличчя та сходів (Додаток 4)


«Обличчя» роздаються кожному з учнів перед початком уроку. При підведенні підсумків учні розташовують його або «радісним», або «сумним» на сходинку, яку вважають відповідною своєму рівню.

Рівні: я знаю, я вмію, все можу.


Все зможу

Я вмію

Я знаю

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Розробка уроку з теми

 

 

 

 

 

 

 

 

«Степенева функція»

10 клас

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала вчитель математики Великолептиської ЗОШ І-ІІІ  ступенів №2

Дзежик Олександра Михайлівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Тема.  Розв’язування вправ з теми «Степенева функція»

 

Мета:  узагальнити та систематизувати знання учнів про  корені, степені із раціональним показником, ірраціональні рівняння, закріпити навички тотожних перетворень ірраціональних виразів та виразів, що містять степені з раціональним показником;

розвивати логічне мислення, увагу, пам’ять, культуру математичних записів;

виховувати взаємоповагу, дисциплінованість, самостійність, працьовитість та позитивне ставлення до навчання.

Тип уроку:  узагальнення та систематизація знань.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійний проектор, презентація, створена учителем,  картки із завданнями, листи обліку знань і вмінь учнів.

Хід уроку

 

  1. Організаційна частина

Доброго дня тим, хто вчить математику, тим , хто любить математику, та тим, хто ще не знає, що любить математику. Девізом сьогоднішнього уроку я взяла слова Рене Декарта:

 

«Мало мати хороший розум, головне – добре його застосовувати». (Слайд 1)

 

Тож нехай ці слова стануть для вас пророчими, і сьогодні на уроці ви зможете показати всю свою винахідливість та здатність до міркувань.

 

  1. Мотивація навчальної діяльності, оголошення теми, мети та очікуваних результатів

 

На цьому уроці ми актуалізуємо знання з теми «Степенева функція» і підготуємося до контрольної роботи, яка відбудеться на наступному уроці. (Слайди 2, 3)

Я пропоную написати вам на клейких листочках свої сподівання від уроку. Приклейте ці листочки на наш «Банк Знань», щоб не лише здійснилися ваші очікування, а й примножилися знання.

 

  1. Перевірка домашнього завдання.

 

Вправа «Знайди помилку товариша».

Учні обмінюються зошитами і перевіряють виконання домашніх вправ сусідом по парті за розв’язанням на слайді. Учні оцінюють один одного: правильно виконане завдання – 3 бали, 1 помилка – 2 бали, 2 помилки – 1 бал, 3 і більше помилок – 0 балів. (Взаємоперевірка. Робота в парах)

(Слайди 4,5)

 

 

 

 

 

Розв’язання домашнього завдання

Занесіть отримані бали до листа обліку знань і вмінь учня. (Додаток 1)

 

Лист обліку знань і вмінь учня

 

Домашнє завдання

«Знайди помилку в твердженнях»

Комп’ютерне тестування

Усна відповідь

Відповіді біля дошки

Самостійна робота

Робота над індивідуальними картками

Оцінка за урок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Актуалізація опорних понять.

Бліц- опитування

  • Яку функцію називають степеневою функцією з натуральним показником?
  • Що називають коренем n-го степеня з числа a, де n є N, n >1.
  • Що означає звільнитися від ірраціональності в знаменнику дробу?
  • Які рівняння називають ірраціональними.
  • Як можна виявити сторонні корені рівняння?

(Слайд 6)

Кожна вірна відповідь – 0,5 бал.

 

  1. Застосування набутих знань, умінь і навиків.

 

Комп’ютерне тестування

А зараз 9 учнів виконають комп’ютерне тестування. Щоб отримати доступ до комп’ютера, треба надати пароль – назвати термін, що використовується в темі. Після назви терміна, учні займають місця біля ПК, виконують тестові завдання. По закінченню роботи, запам’ятовують оцінку, ідуть на свої місця і записують її у свій лист обліку знань і вмінь учнів. Максимальна оцінка за тести 3 бали. (Додаток 2)

 

Розв’язування усних вправ

Учні, які не отримали доступ до комп’ютера, виконують усні вправи.(Слайди 7,8)

  1. Знайди значення виразу:
    1. ;
    2. ;
    3. ;
    4. .
  2. Винеси множник з-під знака кореня:
    1. ;
    2. ;
    3. ;
  3. Знайти добуток коренів рівняння

 

 

(3)

 

Кожна вірна відповідь — 0,5 бал.

 

 

Плутанина

(Слайди 9,10)

 

Учень біля дошки відновлює порядок перетворень, прикріплюючи кнопками листочки.

;        ;        ;   ;     

Вірна відповідь – 1 бал.

 

«Втрачена інформація»

(Слайди 11,12)

Спростити вираз, за умови а>0, в<0:

 

 

 

 

«Снігова куля»

(Слайд 13)

 

 

 

 

Вірна відповідь – 1 бал.

 

 

Розв’язування вправ біля дошки

(Слайд 14)

а) «Мовчазне розв’язування»  №474 (1).

Вірна відповідь – 2 бали.

 

б) «Коментований лист»

 

Вірна відповідь – 2 бали.

Самостійна робота з наступною самоперевіркою

№482 (1).

(Слайд 15,16)

Учні проводять самоперевірку, виставляють відповідний бал у лист обліку. (За вірне виконання 1 бал).

 

 

Робота в парах

(Слайд 17)

Побудувати графік функції

Після виконання побудови на аркушах, учні перевіряють правильність побудови на комп’ютерах, використовуючи програму Advanced Grapher.

Вірна відповідь – 1 бал.

 

 

«Проблемне завдання»

(Слайд 18)

Вірна відповідь – 1 бал.

 

Учні, які отримали за урок найменшу кількість балів, можуть підвищити свою оцінку, виконавши індивідуальні завдання. (Додаток 3).

Вірна відповідь – 2 бали.

 

 

  1. Підсумок уроку

(Слайд 19)

Продовжте речення:

  • Сьогодні на уроці я …
  • Мені запам’яталося …
  • Мені було складно …
  1. Домашнє завдання. (Слайд 20)

Виконати тести на ст. 149-150.

  1. Аналіз емоційного стану.

З використанням обличчя та сходів (Додаток 4)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Обличчя» роздаються кожному з учнів перед початком уроку. При підведенні підсумків учні розташовують його або «радісним», або «сумним» на сходинку, яку вважають відповідною своєму рівню.

Рівні: я знаю, я вмію, все можу.                        

 

 Все зможу

 

 Я вмію

 

 Я знаю  

 

 

 

Додаток 1

 

Лист обліку знань і вмінь учня

 

Домашнє завдання

«Знайди помилку в твердженнях»

Комп’ютерне тестування

Усна відповідь

Відповіді біля дошки

Самостійна робота

Робота над індивідуальними картками

Оцінка за урок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лист обліку знань і вмінь учня

 

Домашнє завдання

«Знайди помилку в твердженнях»

Комп’ютерне тестування

Усна відповідь

Відповіді біля дошки

Самостійна робота

Робота над індивідуальними картками

Оцінка за урок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Лист обліку знань і вмінь учня

 

Домашнє завдання

«Знайди помилку в твердженнях»

Комп’ютерне тестування

Усна відповідь

Відповіді біля дошки

Самостійна робота

Робота над індивідуальними картками

Оцінка за урок

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

Комп’ютерне тестування

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

 

 

Картка №1

 

Картка №2

 

Картка №1

 

Картка №2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                    Все зможу

                                                     Я вмію

 

              Я знаю

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                    Все зможу

                                                     Я вмію

 

              Я знаю

 

 

 

 

 

 

Додаток 5

Мультимедійна презентація

 

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

 

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

 

 

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

 

Слайд 19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 6

 

Інструкція для роботи з програмою Advanced Grapher

  1. Графіки – Додати графік – Формула у(х) = 1/x^3 – Додаткові властивості – Інтервал : мінімум х (-10), максимум х (-1).
  2. Графіки – Додати графік – Формула у(х) = -х^2 – Додаткові властивості – Інтервал : мінімум х (-1), максимум х (1).
  3. Графіки – Додати графік – Формула у(х) = 1/x^3 – Додаткові властивості – Інтервал : мінімум х (1), максимум х (10).

 

Інструкція для роботи з програмою Advanced Grapher

  1. Графіки – Додати графік – Формула у(х) = 1/x^3 – Додаткові властивості – Інтервал : мінімум х (-10), максимум х (-1).
  2. Графіки – Додати графік – Формула у(х) = -х^2 – Додаткові властивості – Інтервал : мінімум х (-1), максимум х (1).
  3. Графіки – Додати графік – Формула у(х) = 1/x^3 – Додаткові властивості – Інтервал : мінімум х (1), максимум х (10).

 

Інструкція для роботи з програмою Advanced Grapher

  1. Графіки – Додати графік – Формула у(х) = 1/x^3 – Додаткові властивості – Інтервал : мінімум х (-10), максимум х (-1).
  2. Графіки – Додати графік – Формула у(х) = -х^2 – Додаткові властивості – Інтервал : мінімум х (-1), максимум х (1).
  3. Графіки – Додати графік – Формула у(х) = 1/x^3 – Додаткові властивості – Інтервал : мінімум х (1), максимум х (10).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 7

 

Снігова куля

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток  8

 

 

1

 

doc
До підручника
Алгебра і початки аналізу (академічний рівень) 10 клас (Мерзляк А.Г., Номіровський Д.А., Полонський В.Б., Якір М.С.)
Додано
2 листопада 2018
Переглядів
4380
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку