Урок "Багатство як сума цінностей грошей, дозволяючи їм стати універсальним засобом обміну.

Про матеріал

Економічні події, що відбуваються в Україні, потребують реформ в навчанні. Сучасний світ вимагає постійної зміни освіти. Однією з важливіших потреб сучасної школи є виховання ділової людини, особистості з розвиненим економічним мисленням, готовою до життя й господарської діяльності в умовах ринкових відносин. Не виникає заперечень, що освіта завжди була і буде найважливішим чинником управління будь-якими змінами. Сучасні знання, інтелект, компетентність стали найбільш вартісним товаром. Саме таким товаром, потрібним людині, виробництву і державі, стали знання з основ бізнесу.

Перегляд файлу

 

 

Тема № 1: Багатство як сума цінностей грошей, дозволяючи їм стати універсальним засобом обміну.

Мета уроку:

1. Дати уявлення про багатство як про суму цінності всього майна.

2. Сприяти загальному розвитку школярів; розвивати мислення, вчити дітей користуватися економічним словником.
3. Виховувати моральні якості, почуття взаємодопомоги.

Обладнання: кольорові олівці, аркуші, світлофор, іграшкова білка, кросворд.

Хід уроку

 

 

1.Організаційна частина

2. Основна частина

1.Актуалізація опорних знань

Сьогодні до нас в гості прийшла Білочка.

Как всегда
Ждет нас в гости детвора
Поудобней вы садитесь
Друг другу улыбнитесь
И бизнесом займитесь

 

Діти, відгадавши кросворд, ви дізнаєтеся про що піде мова на нашому занятті

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. Обмін товару на товар (бартер)

2. Грошова одиниця держави (валюта)

3. Те, що використовується при купівлі товарів та оплату послуг (гроші)

4. Установа, яка здійснює розрахунки між громадянами, підприємствами, фірмами і зберігає їх   гроші (банк)

5. Вивезення товарів з країни (експорт)

6. Кошти, запаси, джерела (ресурси)

7. Ввезення товарів у країну (імпорт)

8. Продукт праці, призначений для обміну або купівлі - продажу (товар)

9. Головна потреба людини (будинок)

-Здогадалися про що піде розмова?
-Молодці! А ще нам належить з'ясувати, що є головним джерелом багатства

-Як ви розумієте що таке багатство?

-Так, це цінність майна і гроші, якими володіє людина, сім'я. Це знання, розум, навички. Це сімейний дохід.

-Як можна зібрати, нажити багатство? (отримати у спадок, знайти скарб, створити своїм трудом)

- Щоб стати багатим, що потрібно? (потрібно вчитися і працювати)

- Від чого залежить величина багатства? ( від доходів)

- А тепер перевіримо як ви зрозуміли ... Докажи вираз: "Чим більше дохід, тим ... .. (більше багатство ".)

2. Вивчення нового матеріалу

Бесіда.
Добре бути багатим, забезпеченим. Всі хочуть цього. Але не в усіх це виходить. Чому?
- Вірно, потрібно вчитися.
- Чи однаково цінується праця людей?

- А чому?

 

Робота в групі

Виберіть з перерахованого, що можна вважати джерелом доходів.

А) Виграш в лотерею, премія, піаніно.
Б) Спадщина, машина, подарунок.
В) Заробітна плата, проїзний квиток, скарб.

- Хто в родині керує сімейним бюджетом?
- А в державі?

Зустріч з Білкою.
Діти наша Білка, опинилася в скрутному становищі. Для ведення свого лісового господарства їй потрібні міністри, але вона не знає як їй їх знайти.
- Що має зробити Білка? (дати оголошення, запросить знайомих)
Розгляньте 3 оголошення і скажіть яке з них правильне.
1. Потрібні 2 міністри з досвідом роботи.

Заробітна плата висока.
2. Потрібні 2 міністри. Пільги з харчування та проживання. Висока заробітна плата.
Секретар Білки: телефон-5-57-45.
3. Потрібні 2 міністри з досвідом роботи.
Адреса організації: вул. Добрих Надій, 2.
Секретар Білки: телефон-5 - 57 - 45.
Висновок: В оголошенні має бути вказана адреса або телефон, основні вимоги до спеціальності. У даному випадку пільги краще не вказувати.
На наступний день в кабінеті у секретаря зібралося багато народу.
- Що має зробити Білка? (оголосить умови, вимоги)
Вона оголосила, що Міністри повинні мати диплом про освіту, стаж роботи не менше трьох років, видатні здібності.
Після цього залишилося 5 кандидатів.

Вони мали ось такими перевагами:
1 - вмів читати слова справа наліво;
2 - вмів свистіти будь-яку мелодію;
3 - знав 6 іноземних мов;
4 - вмів збирати і розбирати годинник  з закритими очима.

5-має три вищих економічних освіти
- Кого вибрала Білка? (3 і 5)
- Чому? (за знаннями та здібностями)
- Яку зарплату буде платити Білка? Чому? (високу,
потрібно багато знань, праці, щоб вести господарство, зарплата за важливістю праці)

Висновок: Робота Міністра дуже відповідальна, так-як з-за помилки Міністра може загинути держава, вона вимагає спеціальної освіти, навичок та їх робота заслуговує відповідної зарплати.
- Чому праця цінується по-різному?
Білка знайшла собі Міністрів за оголошенням.

 

3. Фізхвилинка

1-2-3-4-5-6-7
Нужно строго помнить всем
Если хочешь быть богатым
Быть большой должна зарплата
Чтоб ее добиться
Нужно всем учиться.

- А ще як можна вибрати тих людей, які потрібні для роботи? (прийняти за співбесідою, на конкурсній основі)

4. Гра "Кастинг"

У господарство Білки потрібні: бухгалтер, художник, секретар.
- У кого з них буде зарплата вище?
- Ви б хотіли взяти участь у кастингу?
І так починаємо відбір.
А) Хто хоче бути бухгалтером і отримувати високу зарплату?

Розв,яжіть задачу:

Одне підприємство продало свої товари на суму 5000грівен, а витратила на їх виробництво 3500грівен. Інше підприємство продало свої товари на суму 3000 гривень, а витратив на їх виробництво 500 гривень. У якого підприємства прибуток більше? Зроби розрахунки.

Б) Вибираємо художника.
Намалюйте частування для Білки.
В) Вибираємо секретаря.
Склади прислів'я: " май друзів  сто май рублів, а сто не ".
Молодці! Допомогли Білки створити штат досвідченими співробітниками.

 

5 Закріплення

 

-Уявіть себе роботодавцями і з'єднайте стрілочками посаду і заробітну плату, доведіть свій вибір.
Садівник - 20 тисяч
Учитель - 15 тисяч
Кухар - 13 тисяч
Міністр - 8 тисяч
Охоронець - 4 тисячі.
Висновок.

-Напишіть листа другу

 

Любий, друже!

Я дуже люблю……

Я думаю, що гроші не потрібно просити у батьків. Їх можна заробити самостійно.

Я добре вмію ...
У мене добре виходить ...
Чекаю відповіді.

 

6. Рефлексія

Настав час обговорити як пройшло наше заняття.
Приготуйте гру "Світлофор "
Запаліть вогники:
Зелений - повчально
Жовтий - було цікаво
Червоний - нудно.
Спасибі за роботу.

 

doc
Пов’язані теми
Економіка, Розробки уроків
Додано
22 травня 2018
Переглядів
734
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку