2 лютого о 18:00Вебінар: Самооцінювання управлінських та освітніх процесів: нормативні орієнтири та особливості проведення

Презентація "Гроші в нашому житті"

Про матеріал

Презентація створена з метою ознайомити студентів з основними елементами грошової культури; обговорити питання моралі, що пов`язані з використанням грошей; пояснити роль грошей у повсякденному житті та їхню необхідність.Сприяти формуванню моральної позиції у вирішенні грошових питань; формувати економічне мислення студентів і культури поводження з грішми, як частини загальної культури людини. Викликати у студентів зацікавленість економічними новинами, виховувати у них бажання навчатися, уміння відстоювати власну думку, економічну культуру.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

*

Номер слайду 3

* Для чого людині гроші?

Номер слайду 4

* Людині потрібні гроші для того, щоб прожити повноцінне життя. Але треба пам’ятати, що не можна бути жадібним до грошей

Номер слайду 5

* Гроші – це результат цілеспрямованих дій людини в її житті.

Номер слайду 6

* Людині мудрій стати багатою неважко, але нецікаво! (Епіклет)

Номер слайду 7

* Національна валюта кожної держави є своєрідним гарантом стабільності у суспільстві

Номер слайду 8

Українська гривня «Гривня — грошово-вагова одиниця Давньої Русі та інших слов'янських держав. Назва походить від прикраси із золота або срібла у вигляді обруча, що носили на шиї (загривку) і використовували як примітивні гроші» *

Номер слайду 9

Валюта України – гривня – найкрасивіша в світі - Знак гривні

Номер слайду 10

Українська гривня Австралійський долар Євро Болгарський лев Американський долар

Номер слайду 11

Історія 1 гривні 1992 рік 1994 рік 2004 рік 2006 рік

Номер слайду 12

Історія 2 гривень 1992 рік 1995 рік 2004 рік

Номер слайду 13

Історія 5 гривень 1992 рік 1994 рік 2004 рік

Номер слайду 14

Історія 10 гривень 1992 рік 1994 рік 2006 рік

Номер слайду 15

Історія 20 гривень 1992 рік 1995 рік 2004 рік

Номер слайду 16

Історія 50 гривень 1992 рік 2004 рік

Номер слайду 17

Історія 100 гривень 1996 рік 2005 рік 2015 рік

Номер слайду 18

Історія 200 гривень 2000 рік 2007 рік

Номер слайду 19

Історія 500 гривень 2006 рік

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Світ грошей багатоликий і різноманітний

Номер слайду 22

Гроші – це кров економіки

Номер слайду 23

*

Номер слайду 24

Гроші й образотворче мистецтво

Номер слайду 25

Гроші і мода

Номер слайду 26

Гроші та інтер’єр

Номер слайду 27

Гроші та психологія

Номер слайду 28

Грошове безсмертя Німеччина Росія Україна

Номер слайду 29

Гроші та реклама

Номер слайду 30

“Кишенькові гроші та європейські діти”

Номер слайду 31

Маленькі турки перші ліри на кишенькові витрати отримують за поцілунки! У Туреччині на великі національні свята всім дітям, навіть немовлятам, прийнято дарувати святкові гроші.

Номер слайду 32

Дітям-шведам гроші на кишенькові витрати дає….держава! У Швеції дітям до 16 років щомісяця виплачують по 1050 крон (152$).

Номер слайду 33

З раннього віку американці привчають дітей самостійно заробляти, часто стаючи першими "роботодавцями". Так, щоб отримати кишенькові, дитина повинна щось зробити у будинку: прибрати у своїй кімнаті, винести сміття, вигуляти собаку .

Номер слайду 34

В угорських сім'ях прийнято вчити дитину поводитися з грошима, граючи у фінансові ігри, наприклад, "Монополію". А в школі на уроках з домоводства їм розповідають, як складати особистий бюджет і заощаджувати.

Номер слайду 35

Французи відрізняються тим, що люблять штрафувати своїх дітей. Приміром, вони забирають за якусь провину 5 євро із загальної суми кишенькових грошей. Або ж просто зменшують або збільшують їх розмір в залежності від поведінки чада.

Номер слайду 36

В середньому німецький школяр на свої витрати отримує 5-20 євро на тиждень. Але іноді батьки забирають назад 20% від суми кишенькових грошей. Таким чином привчаючи своїх дітей до податків..

Номер слайду 37

Коли ж діти починають заробляти по-справжньому, при цьому залишаючись жити з батьками, то вони повинні платити так званий батьківський збір - 10% від своєї зарплати. Так вони усвідомлюють: не все зароблене можна витрачати на себе.

Номер слайду 38

* Гроші – наші помічники у досягненні намічених цілей, отриманні необхідних та бажаних речей

Номер слайду 39

* «Ніщо не сприяє такій мірі, як гроші, встановленню серед людей лихих законів та поганих звичаїв. Гроші сіють розбрат і виганяють людей з домівок, гроші призводять найшляхетніших осіб до усього ганебного та нищівного для людини, вони ж учать здобувати із будь-якої речі лише зло та беззаконня.» Давньогрецький драматург Софокл

Номер слайду 40

* вікторина «Гроші в українській приказці»

Номер слайду 41

* 1.Із золотом, як з вогнем: і тепло з ним, і... 2.Трудяща копійка ... 3.Хоч у голові пусто, аби грошей... 4.Краще свої воли бити, ніж чужі гроші... 5.Хто не береже копійки, той сам... 6.Бережи копійку про чорний ... 7.Який товар,... 8.Копійка гривню ... 9. Коли гроші говорять, тоді правда...

Номер слайду 42

Розуміння щастя має глибше коріння (Г. Сковорода)

Номер слайду 43

* «Багатству деяких людей не варто заздрити: вони нажили його такою ціною, яка нам не по кишені,— вони пожертвували заради нього спокоєм, здоров'ям, честю, совістю. Це занадто дорого» Жан Лабрюйєр - французький письменник

Номер слайду 44

* Культура поводження із грішми : Не соромтесь вести грошові підрахування. Це свідчитиме про те, що ви — заощадлива людина і відповідально ставитеся до своїх витрат. Грошові підрахування слід вести на самоті, не привертаючи уваги сторонніх, адже це — ваша особиста справа.

Номер слайду 45

* Ретельно плануйте свої витрати: ви поки ще не здатні самостійно заробляти, тому небагато можете дозволити собі. Пам'ятайте, що ваші батьки багато працюють, щоб забезпечити вам добробут. Тому поважайте їхній труд і не витрачайте кишенькові гроші на нікчемні дрібниці.

Номер слайду 46

* Ніколи не грайте на гроші. Захопившись, ви не помітите, як програли набагато більше, ніж спроможні заплатити, і потрапите в грошову залежність від того, хто виграв. Ні у кого не позичайте гроші. Якщо у вас не вистачає грошей на якусь покупку, краще зверніться до батьків або відкладіть її на пізніше, коли зможете зібрати потрібну суму.

Номер слайду 47

* «Гроші — дуже поганий хазяїн, але дуже вірний та по­трібний помічник!» Англійський філософ Френсіс Бекон

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
 1. Бровко Лариса Василівна
  Загальна:
  5.0
  Структурованість
  5.0
  Оригінальність викладу
  5.0
  Відповідність темі
  5.0
ppt
Додано
11 червня 2018
Переглядів
2124
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку