Урок "Березнева казка. Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять»"

Про матеріал

Тема. Березнева казка. Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять»

Мета: познайомити з творчістю Михайла Стельмаха; вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити аналізувати прочитане, узагальнювати, осмислювати набуті знання; розвивати мовлення, мислення, увагу, спостережливість; поповнювати словниковий запас; виховувати любов до прекрасного, дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок, починаємо урок.

(Привітання з гостями)

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Гра «Слухняний ротик»

2. Робота за таблицею складів

- Гра «Потяг»;

- Гра «Спіймай склад»;

- Гра «Склади слово».

3. Робота над скоромовкою

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

1. Бесіда

- Який розділ почали опрацьовувати?

- Який твір читали вдома? Назвіть жанр? Хто автор?

2. Рубрика «Декламатор» (виразне читання вірша біля дошки)

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

1. Прихід казкового героя Піноккіо

- Хто завітав? З якої казки? Хто є автором?

2. Слухання загадки

Білосніжні, гарні птиці дім будують на водиці,

Дуже схожі на гусей, обережні до людей. (Лебідь)

3. Бесіда

- До якої групи тварин належить лебідь?

- Який це птах: дикий чи свійський? Перелітній чи осілий?

- Чи можна на Сумщині побачити лебедів?

4. Рубрика «Цікаво знати»

Назва цього птаха означає «білий», що відповідає його символіці, як білого денного світла (сонячний птах). У багатьох народів лебідь – Божественний птах, символ богів, незаплямованої білизни. У наших предків лебідь – символ вірності, любові до рідної землі.

5. Рубрика «Цікава арифметика»

- З яким автором ми працюватимемо»

6. Повідомлення теми і мети

V. Вивчення нового матеріалу

1. Рубрика «Юні дослідники» ( доповіді учнів про біографію автора)

2. Робота за підручником. Читання біографії автора (с 163)

- Що перейняв Михайло від своїх батьків?

- Як хлопчик навчався?

- Що він створив для дітей?

VІ. Фізкультхвилинка

3. Рубрика «Передбачення»

- Зачитайте заголовок? Про що, на вашу думку, буде твір?

- Щоб перевірити, пограємо в гру «Рибки»

4. Гра «Рибки» (мовчазне читання). Висновок.

5. Словникова робота. Довідкове бюро

1) На дошці, з поясненням (Брама, одгетькує, худібка)

2) В підручнику ( гра Відлуння»)

- Що спільне у цих словах?

- Яке слово є синонімом до слова лякаюсь?

6. Гра «Земля – небо». Напівголосне читання

- Назвіть дійових осіб

VІІ. Фізкультхвилинка

VІІІ. Узагальнення і систематизація знань і вмінь

1. Бесіда за змістом твору

- Чи сподобався вам дід з онуком? Чому?

- Чому дід сказав, що лебеді принесли весну і життя?

- Як ви розумієте вислови «Сонце своїми ключами відімкне землю»; «Місяць кивне головою, а сонце посміхнеться»?

- Якого жанру цей твір? Доведіть.

2. Гра «Котик-муркотик». Виразне читання учнями.

3. Підготовка до виразного читання у особах

- Хто нам потрібен, щоб прочитати у особах?

- Хто є онуком? (автор, який згадує про своє дитинство)

- Яким є дідусь? Онук?

4. Читання за особами. Гра « Ми – актори»

5. Робота у парах. Тестування ( картки). Перевірка.

6. Робота над прислівʼями на с. 164

ІХ. Підсумок уроку

1. Бесіда

- Який розділ опрацьовуємо?

- Яке оповідання читали?

- Хто є автором?

- Чого вчить нас це оповідання?

- Тож яка головна думка твору?

2. Гра «Сонечко»

- Оберіть промінці, яким був урок на вашу думку?

Х. Повідомлення домашнього завдання

Виразно читати, відповідати на запитання ( с.163-164)

Перегляд файлу

Літературне читання

Тема. Березнева казка. Михайло Стельмах «Гуси-лебеді летять»

Мета: познайомити з творчістю Михайла Стельмаха; вдосконалювати навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити аналізувати прочитане, узагальнювати, осмислювати набуті знання; розвивати мовлення, мислення, увагу, спостережливість; поповнювати словниковий запас; виховувати любов до прекрасного, дбайливе ставлення до природи.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Продзвенів уже дзвінок, починаємо урок.

(Привітання з гостями)

ІІ. Мовленнєва розминка

1. Гра «Слухняний ротик»

2. Робота за таблицею складів

- Гра «Потяг»;

- Гра «Спіймай склад»;

- Гра «Склади слово».

3. Робота над скоромовкою

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

1. Бесіда

- Який розділ почали опрацьовувати?

- Який твір читали вдома? Назвіть жанр? Хто автор?

2. Рубрика «Декламатор» (виразне читання вірша біля дошки)

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

1. Прихід казкового героя Піноккіо

- Хто завітав? З якої казки? Хто є автором?

2. Слухання загадки

Білосніжні, гарні птиці дім будують на водиці,

Дуже схожі на гусей, обережні до людей. (Лебідь)

3. Бесіда

- До якої групи тварин належить лебідь?

- Який це птах: дикий чи свійський? Перелітній чи осілий?

- Чи можна на Сумщині побачити лебедів?

4. Рубрика «Цікаво знати»

   Назва цього птаха означає «білий», що відповідає його символіці, як білого денного світла (сонячний птах). У багатьох народів лебідь – Божественний птах, символ богів, незаплямованої білизни. У наших предків лебідь – символ вірності, любові до рідної землі.

5. Рубрика «Цікава арифметика»

- З яким автором ми працюватимемо»

6. Повідомлення теми і мети

V. Вивчення нового матеріалу

1. Рубрика «Юні дослідники» ( доповіді учнів про біографію автора)

2. Робота за підручником. Читання біографії автора (с 163)

- Що перейняв Михайло від своїх батьків?

- Як хлопчик навчався?

- Що він створив для дітей?

VІ. Фізкультхвилинка

3. Рубрика «Передбачення»

- Зачитайте заголовок? Про що, на вашу думку, буде твір?

- Щоб перевірити, пограємо в гру «Рибки»

4. Гра «Рибки» (мовчазне читання). Висновок.

5. Словникова робота. Довідкове бюро

1) На дошці, з поясненням (Брама, одгетькує, худібка)

2) В підручнику ( гра Відлуння»)

- Що спільне у цих словах?

- Яке слово є синонімом до слова лякаюсь?

6. Гра «Земля – небо». Напівголосне читання

- Назвіть дійових осіб

VІІ. Фізкультхвилинка

VІІІ. Узагальнення і систематизація знань і вмінь

1. Бесіда за змістом твору

- Чи сподобався вам дід з онуком? Чому?

- Чому дід сказав, що лебеді принесли весну і життя?

- Як ви розумієте вислови «Сонце своїми ключами відімкне землю»; «Місяць кивне головою, а сонце посміхнеться»?

- Якого жанру цей твір? Доведіть.

2. Гра «Котик-муркотик». Виразне читання учнями.

3. Підготовка до виразного читання у особах

- Хто нам потрібен, щоб прочитати у особах?

- Хто є онуком? (автор, який згадує про своє дитинство)

- Яким є дідусь? Онук?

4. Читання за особами. Гра « Ми – актори»

5. Робота у парах. Тестування ( картки). Перевірка.

6. Робота над прислівʼями на с. 164

ІХ. Підсумок уроку

1. Бесіда

- Який розділ опрацьовуємо?

- Яке оповідання читали?

- Хто є автором?

- Чого вчить нас це оповідання?

- Тож яка головна думка твору?

2. Гра «Сонечко»

- Оберіть промінці, яким був урок на вашу думку?

Х. Повідомлення домашнього завдання

Виразно читати, відповідати на запитання ( с.163-164)

 

 

docx
Додано
13 серпня 2018
Переглядів
2199
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку