Урок розроблений з метою продовжити формувати в учнів поняття про те, як забезпечити безпеку на дорозі; навчити розпізнавати види ДТП та дорожні знаки;навчити аналізувати, порівнювати як розвиваються дії при ДТП;продовжувати формувати вміння як діяти під час ДТП і приймати захисні положення, що знижують ризики травмування; виховувати дбайливе ставлення до свого здоров'я, почуття дисципліни в дотриманні правил дорожнього руху, безпечньої поведінки на дорозі.
РОЗРОБКА ПЛАНУ- КОНСПЕКТУ УРОКУ В 7 КЛАСІ
За підручником Воронцової Т.В.,Пономаренко В.С.
«Основи здоров’я»
Тема: Безпека на дорогах. Небезпечні вантажі. Види ДТП. Дії свідка ДТП.
Мета: продовжити формувати в учнів поняття про те, як забезпечити
безпеку на дорозі; навчити розпізнавати види ДТП та дорожні знаки;
навчити аналізувати, порівнювати як розвиваються дії при ДТП;
продовжувати формувати вміння як діяти під час ДТП і приймати
захисні положення, що знижують ризики травмування; виховувати
дбайливе ставлення до свого здоров’я, почуття дисципліни в
дотриманні правил дорожнього руху, безпечньої поведінки на дорозі.
Обладнання: плакати «Види ДТП», «Як діяти при ДТП», підручник
Воронцової Т.В., Пономаренко В.С.«Основи здоров’я», 7 клас;
робочий зошит, книга Колотій Н.М. «Основи здоров’я в схемах і
таблицях» .
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
№ |
Етапи уроку |
Використання матеріалів підручника |
І. |
Організація учнів до уроку |
|
ІІ. |
Актуалізація знань учнів і мотівація навчальної діяльності. Обговорення проблемної ситуації «Дівчина їхала в гості. Вона сіла в автобус і стала питати у водія, як автобус їде, де їй зручно вийти, що за музика лунає по радіо. Дівчина теревенила всю дорогу. Чи порушила вона правила дорожнього руху? |
|
ІІІ. |
Вивчення нового матеріалу. |
|
1. |
Розповідь вчителя. Значення автомобілізації. |
|
2. |
Обговорення стартового завдання. Визначення разом з учнями мети уроку. |
Стор.35-37 Мал. 10 |
3. |
Розповідь вчителя. Безпека пасажирів легкового авто. |
|
4. |
Об’єднання в групи по партам. |
|
5. |
Робота з підручником в групах «Безпека пасажирів легкового авто»: 1 група- паси безпеки 2 група- підголовники 3 група- подушки безпеки |
Стор.38-39 Мал. 11,12 |
6. |
Обмін інформацією між групами |
|
7. |
Руханка-об’єднання в групи по кольорам. Фізкульт.хвилинка |
|
8. |
Робота з підручником в групах «Безпека пасажирів вантажного авто»
3 група-вантаж, що виступає |
Стр.40-42 Мал.13-15 |
9. |
Обмін інформаціцєю між групами |
|
10. |
Робота з зошитом. Зробити висновки у вигляді схеми «Безпека пасажира» |
|
11.
|
Розповідь вчителя. ДТП і статистика з використанням плакату «Види ДТП» і підручника. |
Стор.43-44 Мал.16 |
12. |
Обговорення стартового завдання (№2). Обговорення малюнків на плакаті і визначення з учнями видів ДТП . |
Стр.43 |
13. |
Робота з зошитом. Записати види ДТП. |
Стр.43 |
14. |
Розповідь –обговорення: учитель – учні Як розвиваються події у випадку ДТП. Захисні положення пасажирів. |
Стр.44-45 Мал.16-17 |
ІV. |
Закріплення нового матеріалу. |
|
15. |
Формування вмінь. За допомогою блок-схеми потренуйтесь приймати захисні положення, що знижують ризики травмування під час ДТП. |
Стр.45-46 Мал.17,18 |
16. |
Самостійна робота з зошитом і підручником. Скласти пам’ятки «Дії свідка ДТП», «Автомобіль у воді». |
Стр.47-48 Мал.19,20 |
17. |
Робота в парах. Гра «Дорожній рух» |
Стр. 49 |
V. |
Підсумок уроку. Відповісти на питання: « Що можна зробити для зменшення негативних наслідків автомобілізації?» Зробити висновки за допомогою підручника «Чому неохідно виконувати правила дорожнього руху?» |
Стр. 42,49 |
VI. |
Оцінки. |
|
VII. |
Домашнє завдання -прочитати матеріал підручника; - намалювати в зошиті знаки небезпечного вантажу; - вивчити напам’ять пам’ятки. |
Стр. 35-49, стр.41,мал.14;
|
Вчитель Марківської ЗОШ І-ІІІ ст. О.Л. Кулінченко