Урок біології "Харчування та обмін речовин"

Про матеріал

ХАРЧУВАННЯ ТА ОБМІН РЕЧОВИН.

Мета уроку: ознайомити учнів із процесами асиміляції та дисиміляції і групами речовин, які беруть участь у обміні речовин в організмі людини, розглянути особливості обміну речовин у людини. Розвивати вміння логічно мислити та знаходити зв'язки між особливостями будови й функціями біологічних структур. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Перегляд файлу

Тема: ХАРЧУВАННЯ ТА ОБМІН РЕЧОВИН

Мета уроку: ознайомити учнів із процесами асиміляції та дисиміляції і групами речовин, які беруть участь у обміні речовин в організмі людини, розглянути особливості обміну речовин у людини. Розвивати вміння логічно мислити та знаходити зв'язки між особливостями будови й функціями біологічних структур. Виховувати бережливе ставлення до природи.

Обладнання й матеріали: таблиця «Будова клітини тварин», схеми «Обмін білків, жирів і вуглеводів», «Обмін води й мінеральних солей» .

Тип уроку: засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

Лікарі безперервно працюють над збереженням нашого здоров’я, а кухарі – над його руйнуванням; проте останні більш впевнені в успіху.

                                         Д.Дідро

 

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Бесіда:

1. Що таке орган?

2. Що розуміють під терміном харчування?

3. Чому харчові продукти розщеплюються організмом на складові частини?

4. Що допомагає розщеплювати їжу?

5.Як ви можете пояснити вислів Д. Дідро?

III. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Розповідь учителя з елементами бесіди

Прийом «Словничок»

Обмін речовин — сукупність змін, що відбуваються з речовинами з моменту їх надходження до організму з навколишнього середовища до моменту утворення кінцевих продуктів розпаду й виведення їх з організму.

Асиміляція — процеси, внаслідок яких відбувається утворення органічних сполук, необхідних для забезпечення життєдіяльності клітин.

Дисиміляція — процеси, внаслідок яких відбувається розщеплення органічних сполук на більш прості речовини.

Основні групи речовин, що беруть участь в обміні речовин в організмі людини: білки, жири, вуглеводи, вода, мінеральні речовини, вітаміни.

  • З уроків основ здоров’я ви знаєте основні функції цих речовин. Назвіть їх.

Робота в групах. Заповнення таблиці.

Речовини

Функції речовин в організмі

Білки

Входять до складу сполучних тканин, беруть участь в утворенні скелета, зв’язок, шкіри, волосся та інших похідних епідермісу; каталізують біохімічні реакції; регулюють обмін речовин; забезпечують в організмі перенесення кисню, жирних кислот, ліпідів та інших сполук; утворюють комплекси зі сторонніми білками, інактивуючи їх, беруть участь у процесі зсідання крові; забезпечують скорочення м’язів; беруть участь у створенні запасу речовин, необхідних організму

Вуглеводи

Входять до складу рецепторних комплексів; беруть участь у створенні запасу речовин, необхідних організму; є джерелом енергії

Ліпіди

Легко утворюють комплекси з білками, беруть участь у формуванні клітинної оболонки і внутрішньоклітинних мембран; виконують функції гормонів, вітамінів і захисних речовин; беруть участь у створенні запасу речовин, необхідних організму

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ,СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ І ВМІНЬ УЧНІВ

Гра «Броунівський рух»

Учні ходять по класу один одному розповідають вивчений матеріал.

Бесіда:

1. Що таке обмін речовин?

2. Що таке асиміляція?

3. Що таке дисиміляція?

4. Під час яких процесів організм людини запасає енергію?

5. Які функції в організмі тварин виконує травна система?

Самостійна робота учнів

♦ Складіть схему обміну вуглеводів у організмі людини.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати параграф.

Скласти есе «Ми їмо, щоб жити, чи живемо, щоб їсти?»

 

docx
Додав(-ла)
Василь Рогоза
Додано
25 березня 2018
Переглядів
1461
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку