Мета уроку. Вдосконалювати навички усного мовлення з опорою на лексико-граматичні структури, навички аудіювання й читання; розвивати навички вживання нових лексичних одиниць; виховувати культуру спілкування та поведінки за столом.
Lesson №
Клас. 7
Тема. Сервірування столу. CAN YOU SET OUT A FESTIVE TABLE?
Мета. Вдосконалювати навички усного мовлення з опорою на лексико-граматичні структури, навички аудіювання й читання; розвивати навички вживання нових лексичних одиниць; виховувати культуру спілкування та поведінки за столом.
Тип уроку. Комбінований.
Обладнання. Підручник, відео «How to Set a Formal Table», картки.
Хід уроку
I. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1. Привітання.
T: Hello, boys and girls!
Ps: Hello!
T: How are you?
Ps: We are fine!
T: So am I!
2. Повідомлення теми та мети уроку.
T: Today we’ll work again with the vocabulary on the topic «Food». We’ll also practise countable and uncountable nouns.
Метод мозкового штурму.
Учитель креслить на дошці схему, учні підказують йому слова.
T: What words do you associate with topic «Food»?
Ps: crisps, peanuts, butter, lemonade, ham, milk, eggs, cheese, beans, fish, bread, fruit, etc.
Do ex. 1, p. 71.
Перевірка домашнього завдання.
Рецепти страв.
Аудіювання.
Бесіда з учнями.
Учні відповідають на запитання вчителя.
T: Do you know what «fast food» means?
Have we got «fast food» places in our village?
Text “Fast food”.
Перегляд відео «How to Set a Formal Table».
Do ex. 2, p. 72.
Нові слова с. 72
Уведення граматичного матеріалу: злічувані та незлічувані іменники.
1) Бесіда з учнями.
Учитель пояснює граматичний матеріал.
T: Some nouns are countable. These nouns can be singular or plural.
Учитель пише на дошці іменники у два стовпчики:
Singular Plural
an apple some apples
an egg a few eggs
an onion a lot of onions
one carrot six carrots
a sausage 100 g sausages
T: Some nouns are uncountable. These have no singular or plural.
Учитель пише на дошці незлічувані іменники:
Some milk
A little cheese
A lot of meat
100 g coffee
A bottle of oil
Two pounds of flour
T: Nouns are uncountable when we usually use only the part of the thing and not the
whole thing: bread, milk, meat, paper, wood.
Uncountable nouns have singular verbs and pronouns.
Учитель записує на дошці дві пари речень як приклад:
We need some crisps. (count.) How much are they?
We need some milk. (uncount.) How much is it?
Гра «Countable and Uncountable».
Учитель пише на дошці іменники:
Tomatoes, sandwiches, sausages, fruit, bread, Cola, fish, chips, eggs, crisps, lemonade, tea, coffee, cheese, ham, peanuts, milk, butter, marmalade, porridge, soup, salt, pepper, apples, bananas, onions.
Потім клас поділяється на дві команди. Одна команда має назвати всі злічувані, а інша — всі незлічувані іменники. Перемагає команда, яка припустилася найменшої кількості помилок.
III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Домашнє завдання.
Вивчити слова с. 72 та правила с.74.
Complete table manners with "Don't" where necessary.
8. ...ask to be excused when you have finished eating and want to leave the table.
Підведення підсумків уроку
Бесіда
What was the theme of our lesson?
What have we spoken about at this lesson?
What text have we read?
What words have we learnеd?
Did you like how you and your friends worked?
I think your marks are excellent today. I’m giving you …….
You were very active (excellent, good, not bad)
You’ve not worked very well.