Тема: Числа 1-6. Рівності на додавання і віднімання.
Мета. Вправляти учнів у засвоєнні складу числа 6, повторити й закріпити вивчений матеріал, формувати навички лічби, складати і записувати рівності; розвивати мислення.
Обладнання: набори геометричного матеріалу, предметні малюнки.
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Девіз уроку.
3. Налаштування.
Наш ведмедик як завжди розповідає всім учням лісової школи, що ви вже
знаєте багато математичних термінів і вмієте рахувати. Лисичка-хитрунка і
цього разу не повірила йому і вирішила сама в цьому переконатися.
Доведемо їй, які ми розумні, кмітливі.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
1. Усна лічба. (Виставлені предметні малюнки).
-
Скільки казкових героїв ви бачите на дошці?
-
Яким стоїть чиполіно?
-
А олень?
-
Назвіть сусідів качечки?
-
Хто стоїть ліворуч від оленя?
-
Хто стоїть праворуч від пінгвіна?
-
Хто стоїть між пінгвіном і чиполіно?
2.
-
Назвіть наступне число для числа 6,8,9.
-
Назвіть попереднє число для числа 7,3,2,6.
-
Як одержати наступне число?
-
Як одержати попереднє число?
-
Назвіть «сусідів» числа 2,8,5.
-
Назвіть числа, які більше 6 і менше 8, більші 5 і менші 9.
3. Гра «Оплески».
Чи істинні твердження (тобто правильні)
-
Число 86? (так)
-
Число 45 (так)
-
Число 6=4 (ні)
-
Число 710 (так)
-
Число 38 (ні)
4. Як можна утворити число 4, 5.
III. Вивчення нового матеріалу.
-
Сьогодні ми продовжуємо закріплювати числа від 1 до 6. Складати рівності на «+» та «-». Покладіть 5 чотирикутників і 1 трикутник. (Об’єднайте пальчиком). Перелічіть елементи множини, яку одержали при об’єднанні?
-
Коли об’єднали, то яке число одержали?
-
Складіть вираз?
-
Знайдіть значення виразу?
-
Що ви склали?(рівність на додавання).
-
На які підмножини можна розбити множину?(за якою ознакою)?
-


( і )
-
Діти, вилучіть 1 .Перелічіть елементи множини, які отримали при вилучені її частини. (4)
-
Коли вилучаємо, яке число отримуємо? (менше).
-
Складіть вираз. 5-1
-
Знайдіть значення виразу? (4)
-
Що ви склали? ( рівність на віднімання).
IV. Фізкультхвилинка. (Про лисичку)
V. Робота з підручником. (с.42).
Завдання №1.
VI. Робота в зошиті (с.44).
Завдання №1 (демонстрація на дошці)
Завдання №2



5 4
4 1 3 1
3 2 2 2
2 3 1 3
1 4
VII. Робота з підручником.
Завдання №2 – перелічіть елементи множини при об’єднанні.
Завдання №3 – перелічіть елементи при вилучені частини.
VIII. Фізкультхвилинка для очей.
IX. Робота в зошиті.
Завдання №3 – скласти рівності.
-
Розгляньте множину.
-
На які дві підмножини розбито множину?
-
Яке поставимо запитання? (Скільки всього кружечків?)
-
Яку складемо рівність? Запишіть її. (4+2=6).
Другий малюнок
-
Скільки всього фігур? (5).
-
Скільки вилучили? (3)
-
Скільки залишилося? (2)
-
Складіть рівність. Запишіть. (5-3=2)
-
Скільки в множині підмножин? (2)
-
Скільки в першій підмножині синіх квадратиків? (3)
-
Скільки в другій підмножині червоних квадратиків? (3)
-
Поставте запитання.
-
Скільки всього фігур?
-
Складіть рівності. Запишіть. (3+3=6).
X.Робота з підручником
Завдання №4.
XI. Розв’язування веселих задач.
1. Каже мати квочка:
«В мене два синочки
І чотири дочки».
Скільки ж діточок у квочки? (6).
2. У садок до годівниці
Прилетіли три синиці.
Потім сіли ще три птиці.
Скільки птиць на годівниці? (6)
XII. Рефлексія.
-
Яке завдання сподобалося найбільше?
-
Чого навчилися на уроці? (Складати рівності).
-
Де ми це можемо використати?
Лисичка-хитрунка дякує вам за урок. Ви її переконали, які ви розумні дітки. Ви молодці!