Ознайомити учнів з числом 1, цифрою 1. Вчити писати цифру 1, зіставляти цифру і число, число і сукупність предметів. Формувати в учнів навички лічби. Вчити знаходити криві лінії серед інших ліній. Розвивати кмітливість.
Добровеличківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1
Добровеличківської районної ради
Кіровоградської області
Тема: Число і цифра 1. Написання цифри 1.
Крива лінія.
Підготувала
вчитель початкових класів
Баранчук В.Д.
Добровеличківка
Тема: Число і цифра 1. Написання цифри 1. Крива лінія.
Мета: Ознайомити учнів з числом 1, цифрою 1. Вчити писати цифру 1, зіставляти цифру і число, число і сукупність предметів. Формувати в учнів навички лічби. Вчити знаходити криві лінії серед інших ліній. Розвивати кмітливість.
Обладнання: Демонстраційний матеріал, потяг з геометричних фігур, малюнки звірів, геометричні фігури для кожного учня, набір цифр, магнітофон, кассета «Чарівний світ чисел» серія «ПіснеЗнайка».
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- Ручки? – Є!
- Лінійки? – Є!
- Ну, а зошит маєм? – Маєм!
- Молодці! Тоді урок, три – чотири… - Починаєм!
ІІ. Контроль, корекція і закріплення знань.
1. Повторення вивченого матеріалу.
а) Усні вправи.
- Діти, сьогодні у нас урок-подорож. Ми зараз візьмемо кошики та підемо до лісу. Згодні?
- Уявіть, по середині нашого класу – лісова галявина. Вам треба запам’ятати, скільки на ній є звірів.
(Учитель демонструє таблицю із зображенням лісової галявини, на якій сидять: зайчики, білочки, їжачки.)
- А тепер перевіримо, що ви запам’ятали?
б) Гра «Домалюй».
- Подивіться, Білочка буде сушити на гілочках грибочки. (На аркушах паперу намальовано гілочки, на яких написані цифри. На гілочках учні малюють відповідну кількість грибочків.) 2
1
3
4
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Назвати, яких предметів у класі по одному.
- Які предмети існують лише в одному варіанті (Сонце, Місяць, Земля).
- Число один позначається цифрою 1.
2. Розгляд друкованої і рукописної цифри 1.
- Ось один, чи одиниця, -
І тонка, й пряма як спиця.
- З яких частин складається цифра один?
3. Слухання пісні «Перший десяток». «Чарівний світ чисел». (Серія «ПіснеЗнайка»).
Довга, мов спиця, дзьобата, мов птиця:
Що це за цифра така? – «Одиниця!»
Маєм єдину ми кулю Земну,
І Батьківщину, звичайно ж, одну.
Ти теж єдиний, на інших не схожий,
Бути тобою ніхто більш не може.
Та на одинці бува нуднувато –
Ще б хоч одного рушаймо шукати.
- Співаючи цю пісню подорожуємо далі.
4. Зупинка «Лісова школа».
Мудра Сова зустрічає нас в «Лісовій школі».
Робота з підручником.
а) Розгляд малюнків. Називання предметів, яких є по одному.
ІV. Фізкультхвилинка.
Хмара, сонечко закрила,
Слізки срібнії зронила.
Ми ті слізки пошукаєм
У травиці назбираєм.
Пострибаєм, як зайчата,
Політаєм, як пташата.
Потанцюємо ще трішки,
Щоб спочили руки, ніжки.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.
V. Робота в зошиті.
1. – Розгляньте малюнки. Яких предметів є по одному? Зафарбуйте їх.
2. Написання цифри 1.
- Цифра 1 складається з двох елементів: короткої та довгої похилих ліній. Перший елемент починаємо писати трохи вище середини клітинки. Ведемо коротку похилу лінію до верхнього правого кута. Невідриваючи руки, пишемо вниз довгу пряму похилу лінію до середини нижньої сторони клітинки.
3. Проведення по крапках кривих ліній.
.
. . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . .
VІ. Зупинка «Цікаві вправи».
- Подорож наша продовжується. Зараз ми наближаємося до галявини «Цікавинки».
1. – Катруся з дуба груші рвала, у кошичок складала: дві татові і дві матусі, одну братику і одну Катрусі. Скільки всього груш зірвала Катруся? (Жодної, бо груші на дубі не ростуть.)
2. Навкруги уважно подивись –
І побачиш безліч одиниць:
Ручка, олівець і стовп,
Голка, гілка і лінійка,
Ніж, сірник, на сукні змійка…
Схожі всі на одиничку –
Цифру гарну й невеличку.
Струнко стань на хвильку ти,
Ліву руку відхили
Й одиничку утвори.
VІІ. Підсумок уроку.
Діти на картках настрою показують свої враження від уроку.
так так собі ні