Урок - подорож по рідній Україні, з використанням інтерактивних технологій, що допоможуть зробити процес навчання цікавим,різноманітним, ефективним. Граючись першокласники легко засвоюють навчальний матеріал, вдосконалюють навички читання.
Опорний навчальния заклад
Щасливський НВК
« Ліцей – ЗОШ І – ІІІ ст.»
Урок читання в 1 класі на тему:
"Закріплення знань про букву щ"
Вчитель початкових класів
Бац Ніна Григорівна
с. Щасливе
Бориспільського району
2018
Читання
1 клас
Тема: Закріплення знань про букву «щ». Опрацювання тексту
«Наша Батьківщина».
Мета:Закріпити знання про букву «щ», її звукове значення,
вдосконалювати навички читання слів, зв’язних текстів.
Розвивати мовлення учнів, логічне мислення, пам’ять, увагу.
Виховувати почуття любові до рідного краю.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Пролунав дзвінок, починається урок
Працюватимемо старанно, щоб почути у кінці
Що у нашім 1 класі, діти просто молодці.
ІІ. Актуалізація знань.
- Яку букву вивчили на минулому уроці?
- Які звуки вона позначає?
- Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про букву «щ».
Сьогодні, люба дітвора,
У нас цікава буде гра.
Уявіть, що ви малята,
Вирушаємо мандрувати,
Вирушаємо ми нині
В подорож по Україні.
Коли відгадаєте загадку, дізнаєтесь на чому ми поїдемо.
Він по рейсах вдаль мчить,
Ще й фурчить, шипить, сичить.
Тож гаразд, часу не гаємо
І в мандрівку вирушаємо.
1. Гра «Поїзд» (Імітуємо )
-Діти, сідайте зручно в купе поїзда і їдемо на захід України до Карпатських гір.
Проїзджає по країні поїзд швидко, наче в мрії.
А за вікном мальовничі картини рідної природи нашої Батьківщини.
2. Мозкова атака.
- Що таке Батьківщина?
- Як називається наша Батьківщина?
- Назвіть столицю України?
- Яка мова для нас рідна?
- Назвіть найбільшу річку України.
3. А ось і перша несподіванка. Перед нами гори Карпати, які поїзд не може подолати без вашої допомоги.
Прочитайте гору слів.
ДО . Щ
БО . РЩ
ЩІ . ТКА
ПЛО . ЩА
ЩИГ . ЛИК
Не бджола, а гуде, не птах, а літає. (Літак)
4. Дидактична гра «Літак»
Летимо на Кримський півострів і читаємо прямі і обернені склади.
А О У И Е І
Щ
ЩН
РЩ
Ми на місці. Перед нами Чорне море.
5. Читання хвилею.
Чайка звертається до вас за допомогою прочитати прислів’я за хвилею.
ДИ БЕЗ КІВ НИ, ПТАШ БЕЗ
ЛЮ НА БАТЬ ЩИ ЩО КА КРИЛ.
6.Фізкультхвилинка
Як це бути на морі і не скупатися.
1, 2 – всі пірнають,
3, 4 – виринають,
5, 6 – на воді кріпнуть крильця молоді,
7, 8 – що є сили, всі до берега поплили,
9,10 – розігнулись, обтрусились, потягнулись,
І за парти тихо всілись.
Відпочили, а на чому далі будемо подорожувати, дізнаєтесь, коли
відгадаєте загадку.
По морю лебідь пливе, на собі людей везе.
(Корабель)
7.Завдання капітана. Групова робота.(Для кожної групи завдання в
конверті). З букв скласти слова.
Батьківщина
Вітчизна
Україна
рідний край
-о = = о - - - о – о
8.Читання деформованих речень
Виконавши завдання капітана, ми можемо продовжити подорож і
попливемо по найбільшій річці України – Дніпро, до столиці України
Києва.
їКив – ливеке і ргане сімто ан ребезі ніДпра. щаХретик - логовна
ливуця сімта.
ІІІ. Опрацювання нового тексту «Наша Батьківщина»
1. Хвилинка фантазії
- Прочитайте заголовок,як ви думаєте про що буде розповідатися в тексті?
2.Словникова робота
Прадід – батько діда.
Безкраї – які не мають видимих меж.
Шахта – система підземних споруд, де видобувають вугілля.
3.Творча робота над текстом
а)Читання вчителем
- Як називається наша Батьківщина?
б) Напівголосне читання тексту учнями
- Що говориться в тексті про мову?
в) Читання естафетою.
-Куди несе свої води Дніпро – Славутич?
г) Гра «Вовки і зайці»
4.Робота з прислів’ям
а)Читання прислів’я окремими учнями.
-Як ви розумієте прислів’я?
б)Читання «дощиком»
- Чим дане прислів’я відрізняється від прислів’я, яке ми вивчили?
ІY. Підсумок уроку
- Чи сподобався вам, діти ,наш урок? Чим саме?
- Що нового дізналися на уроці?
- Яке завдання було складним?