Урок читання в 1 класі Тема:Урок розвитку мовлення «Стежинами рідного краю».

Про матеріал
Належний рівень сформованості читацьких умінь - запорука життєвого досвіду. Неможливо навчати сучасних дітей так, як навчали нас.
Перегляд файлу

Рамки для текста. Рамка, фотоэффект: Красочное лето. Эта рамка подойдет как для фото, так и для оформления текста 

 

 

 

 

 

Управління освіти Бахмутської міської ради

Донецької області

Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12

 

 

 

 

Урок читання в 1 класі

Тема:«Урок розвитку мовлення «Стежинами

рідного краю».

Диференційний підхід у формуванні умінь читати.

 

 

Дмитришина Катерина Вікторівна,

вчитель початкових класів,

спеціаліст вищої категорії,

старший учитель

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бахмут, 2019

 

 

 

 

 

 

Найважливіше завдання початкової школи: навчити дітей вчитися, а це неможливо без уміння читати і працювати з книжкою.

Недостатній розвиток читацьких умінь – серйозні труднощі у навчанні.

Належний рівень сформованості читацьких умінь - запорука життєвого досвіду.

Неможливо навчати сучасних дітей так, як навчали нас.

                                                                                          Лілія Гриневич

 

Мета: формувати в учнів  уміння читати склади, слова з вивченими буквами;

          вдосконалювати навички звукового аналізу слів; збагачувати    

          словниковий запас учнів;

          розвивати в дітей звязне мовлення, виразне читання, фонематичний

          слух, образне логічне мислення, уміння висловлювати оцінні судження;

          виховувати кмітливість, спостережливість, любов до рідного краю,

          почуття патріотизму і національної гідності.

 

Обладнання: картки для самостійної роботи, фішки для моделей схем слів,

 виставка книг «Моє місто - в моїй душі», збірки  віршів     

           письменників, поетів  Артемівщини (Бахмут), презентація «Флора і фауна Отрадівського степу», музичний супровід.

 

Тип уроку : Урок формування знань та вмінь учнів.

 

Форма уроку:  Урок - подорож .

 

Перебіг уроку

І. Актуалізація опорних знань.

Привітання  «Добрий день»

Ви сьогодні вже проснулись?

Добрий день!

Мамі зранку посміхнулись?

Добрий день!

Клас наш радо вас вітає!

Добрий день!

Настрій кожен гарний має?

Добрий день!

Станьте разом в дружнє коло!

Добрий день.

Привітай нас рідна школо!

Добрий день! – Добрий день! Добрий день!

Треба всім нам привітатись!

Добрий день!

Дружно й голосно сказати:

Добрий день!

Учитель. Діти,скажіть, де ви любите відпочивати зі своєю родиною? А у нашому місті? Що для вас значить наше місто ? (Відповіді учнів)

Слайд 1. Кожна людина має імя, прізвище. І місто, в якому ви живете має свій Герб і прапор. Вони символізують голубе мирне небо, зелені гаї, родючі землі, корисні копалини краю. Письменники, поети оспівують  красоту   міста у своїх творах, учні в малюнках, композитори в музиці.

C:\Users\User\Desktop\фото\IMGP2089.JPG

Знайомство з виставкою збірок, книг літературних діячів міста та роботами учнів «Вірші поетів – земляків в малюнках дітей».

ІІ. Мотивація навчального процесу.

 - Діти! На чому можна подорожувати? (Відповіді учнів). А ми з вами будемо подорожувати знаєте на чому? Читаємо ЗАГАДКУ :

Слайд 1. 

От чудасія! Лечу на коні,

Що бігати вміє, а стояти – ні!

(І раз – самостійно, тихо, ІІ раз – голосно, ІІІ раз – проспівати, ІV раз - швидко, V - весело) - Правильно, на велосипеді.

- Яке саме довше слово у загадці? (ЧУДАСІЯ). Як ви розумієте зміст, значення слова? (Відповіді учнів).

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

Шановні! Сьогодні ми будемо подорожувати з вами стежинами рідного краю. Але, щоб отримати дозвіл на подорож, треба виконати завдання.

ІУ.Сприймання й опанування вивченого матеріалу.

 1 зупинка  -   Б     (букву ставимо на планшет - Б).

 Гра «Домалюй букву».

C:\Users\User\Desktop\фото\IMGP2098.JPG

2 зупинка -  А   (букву А ставимо на планшет - БА ).

C:\Users\User\Desktop\фото\IMGP2099.JPGЯкий предмет вам нагадує про подорож?--- РЮКЗАК.

Що з собою беруть туристи у дорогу?

вода  -.-., хліб - -=.-,  сир - -.-,   сало - -.-. 

 + гарний настрій (з’являється сонечко).

Звуко – буквену  модель слів  викладаємо

 на парті (робота в парах) та 2 учні на дошці .

(Самоконтроль).

Слайд 1. 3 зупинка   Х     (букву Х ставимо на планшет - БАХ ).

 Читаємо склади, слова по таблиці з буквою Б («ланцюжком»).

4 зупинка   М    (букву М ставимо на планшет БАХМ).

 Слайд 1. Слайд 1. Про Україну .  

Діти! Які ви знаєте вірші про Україну?

                                             Любіть Україну у сні й наяву,

Вишневу свою Україну,

Красу її вічно живу і нову,

І мову її солов’їну.

Які почуття передає поет Володимир Сосюра до України у цьому вірші? (Відповіді учнів).

Жовта нива, жовта нива

Та блакитні волошки.

Наче матінка щаслива

І веселі діточки.

Злато нив, і квіти сині

На чарівній Україні!

- Діти, що таке нива? – Правильно, це поле, засіяне  пшеницею.

- Як ви розумієте вислів « злато нив»? –Так, поет Бахмутського краю Микита Шаповал у своєму вірші «пшеницю» –порівнює  із золотом.

C:\Users\User\Desktop\фото\IMGP2107.JPG

Слайд 1. 5 зупинка У          (букву У ставимо на планшет БАХМУ ).

- Слід зібрати прислів’я і пояснити їх зміст.

Кожному мила                                                 своя сторона.

Хто про землю дбає –                                    вона тому повертає.

Що посієш,                                                         те й пожнеш.

Мати годує дітей,                                             як земля людей.

 Фізкультхвилинка (Діти імітують фізичні вправи).

Встаньте діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться,

За щасливий день вчорашній,

І до сонця потягніться

Веретеном покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте

І за парти тихо сядьте.

- Складаємо пейзаж «Осіннього лісу» (аркуш паперу із зображенням лісу розрізаний  у формі пазлів).

C:\Users\User\Desktop\фото\IMGP2114.JPG

МОВНА ФІЗПАУЗА

Хто самий уважний? У кого музичний слух?

- Діти імітують звуки лісових птахів:

1 група - зозулі – ку-ку,ку-ку

2 група – горобці- цінь-цвірінь, ців-цвірінь

3 група – сороки – кар,кар, кар

4 група – дятел – тук , тук, тук

5 група – бджоли- дз,дз,дз

6 група – комарі – з,з,з

7 група – гадюки – с,с,с…

- Зі словами складаємо речення (усно):

Зозуля кує в лісі. Бджоли збирають мед. Дятел стукає по дереву.

Памятка! У пташок не кидаємо палки, не розбиваємо гнізда, не стріляємо з рогатки.

Гра «Доповни речення»

Сильний, як … . Хитрий, як … . Злий, як … . Полохливий, як … . Прудкий, як… .

Слайд 1. 6 зупинка Т       (букву Т ставимо на планшет БАХМУТ). 

 - Швидко біжимо до річки, яка зветься « УХАКБМАТ». Учень з букв правильно викладає слово на дошці. Історична довідка про річку Бахмутка.

- Діти!  Подивіться фрагмент казки «Жабка – мандрівниця» і скажіть, що вас здивувало? Чому вчить автор? (Відповіді учнів).

- Правильно, письменник Всеволод Гаршин вчить бути самим  собою. Не слід бути великою задавакою, хвастливою людиною.

Учитель. Слова спокійно жили в нірці

                    В яку вдалось пролізти мишці.

                    Вона букви відкусила

                    І у себе в нірці схоронила.

М.ш.,з.єць,  к.б.н, в.вк, л.с.ця,г.дюк.,  м.р.х., їж.к, х.вр.х, кр.т,б.лк.

Учні вставляють букви і називають тварин, які мешкають у степах та лісах нашого краю.

Презентація «Флора і фауна Отрадівського степу Бахмутського району».

Інтерактивна вправа «Побудова асоціативного куща»

Наприклад: Що ви знаєте про лисицю?

                                                   

 

 

  Слайд 1. Їдемо вулицею, де проїзджає тролейбус №2. На ній знаходиться  залізнодорожний вокзал «Головні ворота Бахмута», оздоровчо -  спортивний комплекс «Металург», торговий комплекс «Україна», магазин «АТБ», аптеки, бібліотека, адміністративні будівлі, школа. Як називається ця вулиця?

- Правильно, ця вулиця названа в честь письменника - земляка  Бориса Горбатова. Він сказав «АРТЕМІВСЬК (Бахмут) – краще місто на Землі!». Любіть свое місто, щоб воно завжди було красивим! Сьогодні ми вивчимо вірш  за малюнком.

Різні в світі є країни,

Різні люди є на світі.

Різні гори, полонини.

       Різні трави, різні квіти…

                                                     Є у нас одна країна,

   То - прекрасна  Україна.

                                                     Нашого народу дім.

 

Гра «Мікрофон».

- Діти, поділіться своїми враженнями від сьогоднішнього уроку.

C:\Users\User\Desktop\фото\IMGP2102.JPG

Учитель. В старину, транспорта не було, люди ходили підводи запрягали волів, коней. І подорожніх дюдей, які заходили до хати, завжди господине пригощала окрайчиком хлібу  і кружкою води..

 А, на згадку про нашу подорож, я хочу пригостити вас караваєм.

Хай у вашому класі завжди буде добробут, спокій і мир. Дякую за урок!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.ш.

з.єць

к.б.н

 

 

в.вк

л.с.ця

г.дюк.

м.ш.

з.єць

к.б.н

 

їж.к

х.вр.х

б.лк.

м.ш.

з.єць

к.б.н

 

 

в.вк

л.с.ця

г.дюк.

м.ш.

з.єць

к.б.н

 

 

в.вк

л.с.ця

г.дюк.

 

 

  

 

docx
До підручника
Літературне читання 2 клас (М. Зоряна)
Додано
11 серпня 2019
Переглядів
784
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку