ТЕМА. Д. Павличко. Де найкраще місце на землі.
МЕТА.Узагальнити знання учнів з даної теми. Розвивати вміння висловлювати думку, аналізувати, робити висновки. Збагачувати словниковий запас учнів. Прищеплювати любов до рідного краю.
ОБЛАДНАННЯ. Комп’ютер, підручник.
ТИП УРОКУ. Комбінований урок.
ХІД УРОКУ
|
Для дитини з ООП (умовні позначення: вади слуху –С., порушення інтелекту – І., порушення мовлення- М., порушення зору –З. порушення опорно-рухового апарату- О\Р.) |
І. УДОСКОНАЛЕННЯ ЧИТАЦЬКИХ НАВИЧОК.
|
І.М.О\Р.- може бути окремо роздрукований листок (1 варіант)- слідкує асистент З- рельєфне зображення (наждачка) С- читає зі слайда разом з учнями
|
ІІ. ВПРАВИ НА РОЗВИТОК УВАЖНОСТІ. Коса. Коза рот ром шапка жапка жук бук кіт тік Рома Тома. |
З.- збільшений друкований зразок С. читає разом з учнями зі слайду М. і – половина слів з асистентом |
ІІІ. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙМАННЯ МАТЕРІАЛУ. |
С- (може бути відео з сурдо переводом про Україну) З.і.м.о\р- слухають з усіма
З.о\р.- включаються в роботу І- може розказати який знає… С.– цей учень перший , інші продовжують. З.о\р.і? - Приймають участь у бесіді М- вчитель ставить до нього закриті запитання тобі сподобався вірш…. (так). Як називається наша країна (Україна)… С.- можна дати текст (3-4 речення) про Україну з пропущеними прикметниками (3-4 слова). Завдання – дописати прикметники
|
ПЕРЕКЛЮЧЕННЯ УВАГИ ДІТЕЙ.
Сонце – розкрита долоня, повернута від себе. Місяць – кулак, повернутий до себе. Змінюємо положення рук навпаки. Пришвидшуємо темп. |
І.с.о\р.м. – виконує з учнями Зір – допомагає асистент С. ребуси ??????? |
ЕМОЦІЙНЕ ВВЕДЕННЯ. |
З.і.о\р.м.- слухають разом з учнями С.- запис на диктофон – навушники( допомагає асистент) |
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ. |
З.о\р.м.і.- разом з іншими учнями С. – зчитує (сам або асистент) запис на слайді Дмитро Васильович Павличко народився 28.09.1929 року в с. Стопчатові на Івано-Франківщині в селянській сім’ї.
Навчався спершу в польській школі. Перерване війною навчання завершив 1948 року, закінчив філологічний факультет Львівського університету. Працював у редакції журналу «Жовтень», головним редактором журналу Всесвіт. |
2. СЛОВНИКОВА РОБОТА. Ставок-,
стежина, долина, гірські шпилі. |
І.о\р.м.с. – слова проілюстровані малюнками (асистент допомагає) З- разом іншими слухає |
3. РОБОТА НАД ВІРШЕМ.
|
С. - начитане на диктофон (допомагає асистент) І.о\р.м.з-слухають с. Читає самостійно з.( збільшений варіант) або з вчителем і.о\р.м. Спосіб «Луна» вчитель читає рядочок – учень повторює (якщо важка дитина – читаємо слова дитина повторює останні склади) |
4. ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША.
|
4. ОПРАЦЮВАННЯ ВІРША. С.і.о\р.з(збільшений зразок) – читають свій рядочок З.(збільшений зразок) – читають свій рядочок М. разом з вчителем або асистентом
З.(збільшений варіант в парі з хорошим учнем) С.о\р- в парі з кращим учнем І.м.-з асистентом або вчителем спосіб «луна»
о\р.с. І.м.- 1 з відповідей сонця
З- збільшений зразок – разом з усіма.+ |
|
|
V. ПІДСУМОК УРОКУ.
|
З.- слухає вчителя. І.м.о\р.с. - Розгляд слайдів на презентації Зображення піраміди- немає Статуя Христа Спасителя-немає Китайський мур-немає Ейфелева вежа –немає Статуя свободи –немає У нас є:
Гори – Карпати і Кримські. (7 чудес України) Ми Україну.
Слухають о\р.і.м.з. С.- начитане на диктофон
|
⸍
Одса
Буква Г
Буква Д
Буква Е
Буква Є
Буква Ж
Буква З
Буква И
Буква Й
Буква К
Буква Л
Буква М
Буква Н
Буква О
Буква П
Буква Р
Буква С
Буква Т
Буква У
Буква Ф
Буква Х
Буква Ц
Буква Ч
Буква Ш
Буква Щ
Буква Ь
Буква Ю
Буква Я