Конспект уроку
з всесвітньої історії
для 6-го класу
Підготувала учитель історії
КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Держави залізного віку: Ассирія і Халдейське царство. Персія
Мета: визначити хронологічні та територіальні межі держав залізного віку (Ассирія, Халдейське царство) та Персії; охарактеризувати суспільний устрій держав; проаналізувати повсякденне життя жителів; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження, удосконалювати навички роботи з історичними картами та текстом підручника; формувати інтерес до вивчення минулого людства.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, історична карта, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми, мультимедійна презентація, відеоролик, історичні карти.
Хід уроку
А імперіями Б колоніями В державами Г одинаками
А ринок Б зикурати В палаци Г Комори
А Ур Б Урук В Шумер Г Ніппур
А чиновники Б раби В торговці Г селяни
А чиновник Б монарх В жрець Г суддя
А вино Б пиво В кава Г чай
А «червоноголовими»
Б «чорноголовими»
В «білоголовими»
Г «темноголовими»
А VI – III тис. до н.е.
Б V – II тис. до н.е.
В IV – I тис. до н.е.
Г IV – II тис. до н.е.
А колеса Б порох В гончарний круг Г писемність
А IV тис. до н.е. Б ІІІ тис. до н.е. В ІІ тис. до н.е. Г І тис. до н.е.
А Шумер Б Ніппур В Вавилон Г Уррук
А першого літопису
Б збірника законів
В історії
Г збірника пісень
Відповіді |
|||||||||||
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
В |
Б |
А |
Г |
А |
Б |
Б |
Г |
Б |
Б |
В |
Б |
а |
б |
в |
г |
ґ |
д |
е |
є |
ж |
з |
и |
і |
ї |
й |
к |
л |
м |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
н |
о |
п |
р |
с |
т |
у |
ф |
х |
ц |
ч |
ш |
щ |
ь |
ю |
я |
|
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
|
|
1 |
22 |
22 |
11 |
21 |
12 |
33 |
|
|
|
26 |
1 |
16 |
6 |
14 |
22 |
31 |
15 |
7 |
|
20 |
7 |
21 |
22 |
12 |
33 |
|
|
|
(Ассирія; Халдейське; Персія)
(Реформа)
(Ополчення)
(Громадянська війна)
Реформа – поступове докорінне перетворення, поліпшення чого-небудь.
Ополчення – військо, яке створюється з населення певної місцевості, здатного тримати зброю.
Громадянська війна — війна за владу між різним групами всередині одного суспільства або країни.
Орієнтовний вигляд конспекту:
(НАВУХОДОНОСОР ІІ)
Визначте, скільки років проіснувало Халдейське царство?
(626 – 539 = 87 років)
А. Яке місто зображено? (Вавилон)
Б. За часів якого халдейського царя воно так розбудовувалося? (Навуходоносора ІІ)
В. Позначте відповідними кольорами пам’ятки на реконструкції:
«царська дорога».
Ворота богині Іштар.
Вавилонська вежа.
Висячі сади Семіраміди.