Ткачук Еліна Ігорівна, вчитель Комунального закладу
«Харківський ліцей № 80» Харківської міської ради
Тема: Детектив як жанр літератури.
Мета: ознайомитися з детективом як літературним жанром, яскравими представниками цього жанру, розкрити сутність метода Шерлока Холмса як наскрізного героя циклу оповідань А. Конан—Дойла; розвивати пам'ять і мислення учнів, виховувати інтерес до вивчення творів детективного жанру
Матеріал до уроку: відеоролики до уроку за темою, завдання до уроку.
Тип: урок ознайомлення з новим матеріалом (я починаю тему з вивчення оповідань А. Конан-Дойла)
Хід уроку.
І. Вітання з дітьми.
ІІ. Мотивація. Слово вчителя. Починаємо наш урок з перегляду невеликого ролика. Після перегляду прошу вас відповісти, до якого жанру ви могли би віднести ці кінокадри? Поясніть свою думку.
ІІІ. Робота над темою
- Читання матеріалу на стор.169-170 і складання грона «Детектив – це різновид пригодницької літератури»: наявність злочина або таємниці, герой-нишпорка, пригодницький сюжет, запис визначення в зошит (Слайди 5-8)
IV. Завдання:
7.А). Доведи, що оповідання «Пістрява стрічка» - це детектив.
Б). До якого виду детективів належить це оповідання?
В). Хто розповідає читачам про розслідування Шерлока Холмса?
Г)Якщо ми зараз розгадаємо кросворд, який склали учні , ми зрозуміємо, що рухало Ш.Холмсом
8. Розгадування кросворду.
9. Робота з текстом
-Зачитайте уривок, в якому говориться, чому спостереження за діями Шерлока Холмса приносило втіху Ватсону?
- Розкажіть про першу зустріч Ш.Х. і Хелен Стоунер. Що дивує молоду жінку?
-Які деталі демонструють метод Шерлока Холмса?
10. Складемо асоціативний кластер до слова ДЕДУКЦІЯ (логіка, спостережливість, розум, розсудливість, увага до деталей, послідовність). Не дивно, що Ш.Х завоював любов читачів в багатьох країнах світу.
11. Перевірка засвоєного матеріалу.
Посилання на гру «Детектив» https://wordwall.net/resource/68681486
V Рефлексія.
-«Відкритий мікрофон» ( слайд №10 презентаціі)
-Скласти сенкан до слова Детектив, Шерлок Холмс.
-Перегляд роліка «Музей Шерлока Холмса»
VI. Д/З.1. Вдома заповнити паспорт твору за зразком. (Слайд 9)
2. Розповісти про події від імені одного з головних персонажів
ПАСПОРТ ТВОРУ
Назва твору |
|
Жанр твору |
|
Історія написання(якщо є) |
|
Експозиція(вступ) |
|
Зав’язка |
|
Кульмінація |
|
Розв’язка |
|
Тема твору |
|
Основна думка, ідея |
|
Головні герої, портрети |
|
Риси характеру |
|
Описи: пейзаж, інтерьєр, роль описів у творі |
|
Художні засоби |
|
Символіка образів |
|