Тема. Дії над числами у межах 1000
Мета. Навчальна: закріпити в учнів уміння додавати та віднімати у межах 1000; удосконалювати обчислювальні навички; закріпити вміння розв'язувати задачі, лічити сотнями, читати арифметичну стрічку; виконувати словесну інструкцію;
розвивальна: розвивати увагу, пам'ять, мислення;
виховна: виховувати охайність виконання письмової роботи, відповідальність, дисциплінованість.
Обладнання: книга «Червона Шапочка», лялька Червона Шапочка, макет лісу,
Малюнки горобчика, сови, білочки, вовка, іграшковий зайчик, картки, малюнки, лінійки, олівці. Хід уроку I. Організаційний момент
Розпочався вже урок.
Він незвичний і цікавий - до нас гості завітали.
Повернімось до гостей
Скажем дружно : «Добрий день!»
2. Бесіда.
--Сьогодні на уроці ми вирушаємо в казку.
А в яку? Відгадайте загадку.
Старенька бабуся у лісі жила.
Гостинці для неї онучка несла...
Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?
Як казка ця зветься? Хто б відповів?
(Казка «Червона Шапочка»).
-- Хто буде екскурсоводом для нас? Хто поведе нас в казковий ліс?
--Здогадались? (Червона Шапочка)
-- Заплющте очі. Послухайте.
(Лунає чарівна казкова мелодія, вчитель виставляє книгу «Червона Шапочка» і ляльку Червону Шапочку, макет лісу).
-- Відкрийте очі. Де ми? (В казці.)
-- З нашим екскурсоводом, Червоною Шапочкою, ми зустрінемось з мешканцями лісу.
II. Актуалізація опорних знань
--Першим нас зустрічає в казковому лісі Горобчик.
Ось яке завдання він приготував для нас.
1. Бліц- турнір.
2. Цікаві задачі.
3. Математичний диктант
4.Порівняти числа.
--Що несла Червона Шапочка до бабусі?
(Пиріжки)
-- А в чому вона їх несла? (В кошику)
-- У чарівному кошику і пиріжки незвичайні,
на них написані завдання.
Потрібно порівняти числа.
(234...245; 367...339; 500...500; 401...140; 982...892; 101...100; 630…305; 710…720; 450…465; 154…254; 555… 155; 107… 701)
-- Молодці! Вірно виконали всі завдання. Ідемо далі.
III. Закріплення набутих знань
-- Чарівною стежиною ідучи, ми побачили Зайчика.
У нього в торбинці є завдання.
-- Іди до мене. Візьми завдання. Що це?
(Це приклади).
430 + 200 = 820 - 450
750 – 30 = 430 + 80 =
810 + 90 = 570 + 40 =
Діти записують приклад, розв'язують його, читають арифметичну стрічку. Слідкую за вимовою звуків у словах, реченнях. Слідкую за осанкою дітей.
IV. Фізкультхвилинка
-- Дорога до будиночка бабусі дуже далека.
І ось нас зустрічає жителька казкового лісу
Мудра Сова, яка запрошує всіх на відпочинок.
(Діти повторюють рухи за вчителем під музику.)
V. Продовження роботи по закріпленню набутих знань
-- Ось і ліс кінчається. Вже недалеко бабусина хата.
Але увагу дівчинки привернула галявина,
на якій нас чекала білочка. Вона нещодавно навчилася розв'язувати задачі
і хоче перевірити, як ви вмієте розв'язувати задачі.
1. Робота над задачею.
- Що ремонтували? (дорогу)
-- Скільки м дороги відремонтували за перший день? (35 м)
-- Скільки м дороги відремонтували за другий день? (Невідомо)Можемо взнати? Що потрібно зробити? (До 35 + 15)
--Знаючи скільки м дороги відремонтували за перший і другий день, можемо дати відповідь на запитання задачі? (Можемо).
-- Яку дію потрібно виконати? (Дію додавання).
-- Запишіть розв'язування виразом. Іди до дошки, ....
Слідкую за вимовою дітей, за їх осанкою, за охайністю
виконання письмової роботи.
-- Молодці! Білочці сподобалась ваша праця на уроці. Ідемо далі.
3. Робота з геометричним матеріалом.
-- В казковому лісі ми зустріли Вовка, але веселого і доброго. І разом з Червоною Шапочкою та Вовком ми прийшли до бабусиної
хатинки.
-- Назвіть геометричні фігури, з яких зроблена
хатинка.
(Квадрат, прямокутник, трикутник, ромб, чотирикутник, коло, відрізок, крива, пряма, ламана).
-- Покажіть прямокутники. Який прямокутник? (Великий, малий.) І т. д.
5. Креслення відрізка
--Пригадайте, скільки сантиметрів в 1 дм? (1 дм = ... см)
--Накресліть відрізок довжиною 1дм 2см.
-- Що ти зробив(ла)? (Я накреслив(ла) відрізок довжиною 1 дм 2см або 12 см)
--Молодці! Тепер бабуся запрошує нас у хату.
VI. Підсумок уроку
-- Бабуся хоче знати, що ми робили на уроці?
-- Ми побували у казці. Ми розв'язували задачу, приклади і т. д. Оцінювання дітей. Похвала, заохочення дітей.
-- Молодці, діти! Ви гарно працювали на уроці, були дисциплінованими, наполегливими у навчанні, гарно вимовляли звуки у словах, охайно писали у зошитах. Я дякую вам за співпрацю на уроці.
VII. Домашнє завдання
Розв'язати приклади за індивідуальними картками.
-- Урок закінчений.