Українська мова
3 клас
Тема: Дієслово в реченні і тексті. Дієслова-антоніми та дієслова-синоніми.
Мета: поглибити знання учнів про дієслово, його роль в реченні, тексті; вчити добирати до дієслів синоніми та антоніми; розвивати зв’язне мовлення.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Щоб знання міцні нам мати, треба гарно ……(працювати)
Наче птиця, крила має,
Все літає і співає:
Не чіпай ж, бо вкушу.
Так лякає нас мала,
А зовуть її ….(бджола)
Автор : Чого це над квітками
Схилилась дітвора?-
Малим цікаво знати,
Як бджілка мед збира.
Дитина: А бджілка все кружляє,
Неначе каже нам:
Бджілка : - Жу-жу, жу-жу, малята,
Я меду не віддам!
І забавляться з вами
Не маю я часу –
Солодку краплю меду
У вулик понесу.
- Допоможемо бджілці зібрати мед?
- Нам на допомогу прийшли квітки. Вони теж казкові та з’являться лише тоді, коли ми виконаємо завдання, які вони запропонують нам.
1 квітка ІІ. Каліграфічна хвилинка
Дж, бджола, джміль. (Накресліть звукову модель слова)
2 квітка ІІІ. Актуалізація знань
3 квітка
Добір дієслів до слова «бджола» (літає, збирає, носить, сідає, працює…)
ІV. Вивчення нового матеріалу
4 квітка
Диктант
Настала весна. Сонце піднімається все вище. Земля звільняється від снігу. Течуть дзвінкі струмочки.
Висновок: дієслово в реченні виступає присудком.
5 квітка Руханка «Бджілка» https://www.youtube.com/watch?v=KAXXwQKBql8
6 квітка Казка «Суперечка» (самостійне читання)
Кінь, бджола і собака говорять між собою, кого господар любить більше. Кінь говорить «Господар більше любить мене. Я йому плуг і борону тягаю, дрова з лісу воджу. Сам господар на мені в місто їздить».
А бджола говорить: «Ні, господар більше любить мене. Я всю його сім’ю медом годую».
Собака теж говорить: «Ні, мене. Я його майно стережу».
Почув чоловік цю суперечку і говорить: «Не сперечайтеся. Всі ви мені потрібні. Кожен важливий на своєму місці».
7 квітка Робота з текстом (в парах)
Спишіть, розкриваючи дужки.
(Завітала, прийшла, настала) весна. (Встала, ожила, прокинулась) від зимового сну природа. (З’явились, виросли, розпустились) зелені листочки. (Носяться, пурхають, літають) над квітами бджоли.
8 квітка Гімнастика для очей «Бджілка» http://youtube.com/watch?v=z68CXs3iXLA
9 квітка Добір дієслів-антонімів. Гра «Знайди протилежне»
З’явились-зникли, прийшла-пішла, щебечуть – мовчать, прокинулась –заснула, працює –ледарює.
V. Підсумок
Прочитайте побажання від наших казкових героїв. (Перевернути квітки)
Вивчайте мову та бережіть природу!
Рефлексія
Я дізнався….
Я зрозумів….
Я відчув труднощі …
Мені сподобалось …
Додаткове завдання. Уважно слухаємо пісню і «ловимо» оплесками дієслова.
Бджілка пісенька https://www.youtube.com/watch?v=f74tlym0svc
Інсценізація
Вірша
(наголовники)