Комунальний заклад "Опорна школа "Оскільський ліцей Оскільської сільської ради Ізюмського району Харківської області""
Урок математики у 4 класі
Ділення складеного іменованого числа на просте іменоване число. Розв’язування задач.
Підготувала:
учитель початкових класів
Мокра Наталія Миколаївна,
Спеціаліст ІІ категорії
с.Оскіл - 2020
Тема: Ділення складеного іменованого числа на просте іменоване число. Розв’язування задач.
Мета:
обчислювальної: розвивати обчислювальні вміння та навички у практичних ситуаціях;
логічно-складової: вчити виконувати логічні операції у процесі розв’язування задач, головоломок;
геометричної складової: розвивати просторову уяву, просторове відношення;
діяльнісна: вчити загально-навчальним умінням і навичкам;
соціальної: формувати здатність продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі.
Хід уроку
І.Організаційна частина
1.Привітання
- Американський винахідник Генрі Форд сказав:
«Зібратися разом - це початок,
Триматися разом - це прогрес,
Працювати разом - це успіх!»
- Ми зібралися,тримаємося разом і починаємо працювати. Бажаю успіху!
2.Перевірка готовності учнів до уроку
- Перед тим, як розпочати урок, перевірте будь ласка, чи все необхідне для уроку математики, а саме: зошит, підручник і ручка, лінійка міститься на ваших партах.
ІІ. Перевірка диференційованого домашнього завдання
№700
79грн50к. : 5 = 7950 : 5 = 1590к. = 15грн 90к.
№701
2080 * 8 + 2080:8=16640+260=16900
№704
97 м 20 см : 9= 9720 см : 9 = 1080см = 10 м 80 см
1 0 т 5 ц : 5 = 105 ц : 5 = 21ц = 2 т 1 ц
42 км 40 м : 4 = 42040 м : 4 = 10510м = 10км 510м
3 ц 4 кг : 8 = 304 кг : 8 = 38 кг
1 дм 8 см : 2 = 18 см : 2 = 9 см
2 км 50 м • 8 = 2050 м • 8 = 16400 м = 16км 400м
Задача №705
Розв’язання
Відповідь: 2014 т пшениці відправили до млина.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
«Кроссенс»
- Сьогодні на уроці ми будемо ділити складені іменовані числа на прості іменовані, щоб дізнатися, яке число отримаємо в результаті ділення таких чисел (схема: ім. : ім. = ?) та щоб не допускати помилок при обчисленні таких виразів. Також будемо розв’язувати задачі.
ІV.Вивчення нового матеріалу
1.Виклад нового матеріалу
- У кожного на парті є дві однакові смужки. Виміряйте довжину однієї з них. Скільки см? (15см)
- Розділіть смужку по 5 см. Розріжте.
- Скільки частин отримали? (3)
- Давайте складемо вираз. Довжина всього?(15см) Розділили по скільки см?(по5см) Скільки частин отримали? (3)
- Отже, який висновок ми можемо зробити? (що при діленні іменованого числа на іменоване отримуємо звичайне число
№706 (усно)
1 дм : 2 см = 10 см : 2 см = 5 1 км : 100 м = 1000 м : 100м = 10
1 т : 5 ц = 10ц : 5ц = 2 1 м : 5 см = 100 см : 5 см = 20
2 см : 20 мм = 20мм : 20мм = 1 1 кг : 1 0 г = 1000 г : 10 г = 100
2.Робота з підручником
№707
3 6 км : 5м = 36000 м : 5м = 7200
1 2 кг 40 г : 8 г = 12040 г : 8г = 1505
4 м 8 см : З = 408 см : 3 = 136 см = 1м 36 см
3 9 ц : 5 кг = 3900 кг : 5 кг = 780
1 2 дм 6 см : 9 = 126 см : 9 = 1дм 4см
Фізкультхвилинка «Смаколики»
www.youtube.com/watch?v=Ku3fz-HfjlQ
Вивчення умови задачі
Аналіз задачі
План розв’язання
Розв’язання (учні по черзі заповнюють схему на дошці):
Відповідь: 28 т 4ц цукру вийде з усього буряка.
VI. Закріплення вивченого матеріалу
Повідомлення про шовк.
Тутовий шовкопряд відкладає яйця на листях шовковиці, з яких вилуплюється гусінь розміром 2мм. Протягом 4-5 неділь гусінь постійно харчується листям шовковиці і досягають розміру 3 см. В цей час їх збирають і розкладають в спеціальні солом’яні коробочки. В яких шовкопряди утворюють кокон. Кокон утворюється 8 днів, протягом яких шовкопряд перетворюється на лялечку. Потім їх збирають, обробляють гарячим паром, сушать гарячим повітрям, таким чином отримують нитку шовку.
Задача №709 ( Розв’язують учні з високим і достатнім рівним знань. Після розв’язку звірюють свій результат з ключем на дошці)
У трьох сувоях 249 м 90 см сатину. Шовку в одному сувої у 2 рази більше, ніж сатину. Скільки шовку у двох таких сувоях?
Розв’язання
Відповідь: 333 м 20 см шовку в двох рулонах.
Вправа №710(Розв’язує решта учнів)
3606 + 72 : З = 60 + 24 = 84
360(6 + 72 : 3 ) = 360 : (6 + 24) = 360 : 30 = 12
(3606 + 7 2 ) : З = (60 + 72) : 3 = 132 : 3 = 44
25 : 42 + 5 4 = 6 + 54 = 60
67242 + 24 = 16 + 24 = 40
42 • 23 - 43 • 16 = 966 – 688 = 278
VIІ. Підсумок уроку
Підсумок проводиться за допомогою сигнальних карток (Додаток 1)
VIІІ. Домашнє завдання
№711-712, с.115
ДОДАТОК 1