Узагальнення та систематизація знань учнів

Про матеріал
Узагальнити та систематизувати знання нумерації чисел першої сотні, формувати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі.
Перегляд файлу

 

Урок математики 1 клас 18.03

ТЕМА. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО

Мета: узагальнити та систематизувати знання нумерації чисел першої сотні,  записувати числа,; формувати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення учнів; виховувати старанність, товариськість,

Обладнання : набір математичних матеріалів (геометричні фігури, цифри, ), картки для парної роботи, ноутбук, відеозаписи, конструктор LEGO, ілюстративний та роздавальний матеріал.

Тип уроку: урок узагальнення й систематизації знань, умінь і навичок.

Форма проведення: подорож,

Освітні галузі: математична.

Хід уроку

І.ВСТУПНА ЧАСТИНА

1.Доброго ранку. Доброго дня.

Хай плещуть долоньки.

Хай тупають ніжки.

Працюють голівки.

І сяють усмішки.

Доброго ранку, доброго дня.

Бажаєте ви і бажаю вам я.

Діти об’єднуються у пари (знайти подібну геометричну фігуру)

2. Визначення настрою учнів

- Який настрій зараз у вас?

- Чи почуваєтеся ви щасливими?

-А що таке щастя?

- Що ви очікуєте від уроку? (відповіді дітей)

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

А  ви знаєте, сьогодні із лісу надійшла тривожна звістка: баба Яга хоче зачаклувати лісових мешканців, зробити їх нещасливими. Але ми зможемо їх врятувати, якщо виконаємо її завдання.

  •  Як ми будемо працювати?
  • Девіз нашого уроку :
  •  Міркуємо швидко!
  • Відповідаємо-чітко!
  • Лічимо-вірно!
  • Пишемо –гарно!.

- Що ви очікуєте від уроку? (відповіді дітей)

1. Упізнайте, хто це?

 Пара довгих вушок,

сіренький кожушок,

скорий побігайчик,

як він зветься?... (Зайчик)

Зайчик не може скласти число, назвати сусідів числа ,порівняти числа.

- Молодці! Зайчику ми допомогли.

 

- Зайчик став щасливим? (Так)

Пригостимо його морквинкою.

Ідемо далі

2.А це хто там засмутився?

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

 Їй на місці не сидиться.

 Як зовуть її?

(Лисиця)

Завдання для лисички.

Записати пропущені числа . Назвати їх.

11

12

 

14

 

 

17

 

19

-Молодці.

- Лисичка стала щасливою?

- Пригостимо її пиріжками.

3. Хто це там ричить?

Хоч у нього шуба є,

Та як холод настає,

Він не їсть тоді, не п’є

 І не ходить, не гуляє,

А у лігво спать лягає.

 (Ведмідь)

Завдання для ведмедя.

Усний рахунок з Лего.

G:\математика з ЛЕГО-математика\FB_IMG_1578931122521.jpg

А ведмідь щасливий? (так)

Пригостимо його медом.

4.Хто це шарудить гілочками?

Фиркає, коли сердитий

Весь колючками вкритий

З голови до ніг. Ось так!

Здогадались, це … (Їжак)

Завдання для їжачка.

Математика самостійно (діти витягують карточки з виразами і розв’язують їх, а потім перевіряють

6-2+4=            3+4-5=

9-7+6=            8-6+7=

  • Їжачок щасливий? (так)
  • Пригостимо його яблучками.

5. Руханка

Бережлива і грайлива,

Й спритна вона на диво.

Вміє далеко стрибати

і горіхи розгризати.

(Білочка)

А білочці повезло.

Завдання для білочки.

З нами відпочити, трішки потанцювати..

- Білочка щаслива?(так)

- Пригостимо її горішками.

6. Хто це виє?

Від мене всі втікають

І злим мене вважають.

Мене у ліс женуть,

Овечок стережуть,

Не показав їм зуби.

А що ж бо я зроблю

Як м'ясо я люблю. (Вовк)

А що ще любить вовк? (рибку)

Завдання для вовка. Розв’язати задачу про рибку.

На річці вовк спіймав 4 рибки, а лисичка – сестричка спіймала 5 рибок.Скільки разом вони спіймали рибок?(діти розв’язують задачу і записують у зошит)

Аналіз задачі

  • Про кого іде мова у задачі? (про вовка і про лисицю)
  • Що вони робили? (ловили рибу)
  • Скільки риб спіймав вовк? (4)
  • А скільки риб спіймала лисиця? (5)
  • Яке запитання у задачі?
  • Скільки риб вони спіймали разом.
  • Як розв’язати задачу? (4+5=9)
  • Молодці!
  • А вовк став щасливим? (так)

- Пригостимо його рибкою

7.Хто це там так стукає?.

Вірно людям я служу,

Їм дерева стережу.

Дзьоб міцний і гострий маю,

Шкідників їм добуваю.

(Дятел)

Завдання для дятла.

Логічні задачі.

І.Якщо колоду перерізати двічі,то скільки буде частин?(3).

2.На травичці біля хати,

Метушились цуценята.

Двоє білих, наче сніг,

Одне чорне - скільки всіх? (3)

З.До школи йшли 5 хлопчиків,назустріч їм 3 хлопчики.

Скільки дітей йшло до школи? (5 хлопчиків).

4.Під кущами, вздовж ріки

Оселилися жуки:

Син і донька, батько й мати,

Спробуй всіх порахувати? ( 4 )

5.На столі стояло 3 склянки з малиною. Сашко з'їв зі склянки малину. Скільки склянок залишилось? ( 3 )

6.- Васю, ти чому сердитий?

- Слив не можу полічити.

Дев'ять було, одну з'їв.

Скільки мамі залишив? (8)

7.ПІД дубочком п'ять грибочків,

Під сосною їх чотири.

Скільки разом, полічи.(9)

8.0х, було у нас мороки,

Посварились дві сороки.

На їх шум ще п'ять примчало,

Скільки разом птахів стало? ( 7 )

9.Три веселі киці

Грались на травичці.

Песик теж до них прибіг —

Скільки котиків усіх? (3)

10. Горобець і три синиці

Он летять до годівниці.

Скільки птахів підкажіть,

Будуть вдячні за обід? (4)

11.Стоїть гусак на одній нозі та важить 5 кг. Яка його вага на двох ногах? (5)

12.10 гномиків вишикувались для гри. Білосніжка викликала 6 гномика. Скільки гномиків залишилось у шерензі? (9)

13.Ти та я, та ми з тобою. Скільки нас всього? (2)

14. П'ятеро індиків бігло в черевиках.

Скільки черевиків у наших індиків? (10)

15.Три горіхи з'їв Буратіно,

Стільки ж з'їла і Мальвіна.

Нумо, швидко поміркуємо

Скільки - разом порахуємо? (6)

  •  Щасливий наш дятел?
  • - Пригостимо його жучком-шкідничком.

8. Пташка біля лісу пролітала і на чари баби Яги попала.

Зранку пташечка співає,

Сад й гайочок звеселяє.

У дуплі живе цей птах.

Здогадались, хто це? (шпак)

Завдання для шпака

 «Змайструй шпаківню». (з геометричних фігур зробити аплікацію шпаківні)

  • Шпак щасливий? (так)
  • Пригостимо його насінням.

Чи почуваєте ви себе щасливими, що допомогли лісовим мешканцям. (так)

 Потрібно завжди усім допомагати

Наша подорож закінчилася і ми з вами повертаємося у наш клас.

III.  РЕФЛЕКСІЯ

Вправа «Мікрофон»

Що пригадали сьогодні на уроці?

Чи здійснилися ваші очікування ?

Вербальне оцінювання кожного учня.

  • Покажіть який настрій зараз  у вас?

 

 

docx
Додав(-ла)
Пасєка Галина
Пов’язані теми
Математика, Розробки уроків
НУШ
Додано
14 лютого 2020
Переглядів
643
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку