Урок дизайн і технології Лисичка оригамі

Про матеріал
До вашої уваги розробка уроку " Лисичка оригаміі". До нього входять конспект, додатки. Матеріал є орієнтовним.
Перегляд файлу

Дата: 19.03.2023р.

Вчитель. Шевченко Л.Л.

Клас:  2

Предмет. Дизайн і технології

Тема. Оригамі. «Лисички - хитрунки».

Мета. Навчити виготовляти виріб об'ємної форми з паперу та картону в техніці оригамі; удосконалювати навички роботи з папером;

розвивати творчі здібності і мислення на уроках трудового навчання, спостережливість, акуратність у роботі; удосконалювати і закріплювати навички зображення тварин, їх пропорцій і характеру, просторового положення; розвивати в учнів творчу уяву;

виховувати любов до праці, до тварин.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: пісенька «Я лисичка, я сестричка», зразок виробу, технологічна карта (Додаток 1), малюнок «Лисичка»(Додаток 2), малюнок «Дякую за увагу»(Додаток 3), ілюстрації до українських народних казок (Додаток 4).

Інструменти та матеріали: двосторонній папір для оригамі, картон, ножиці, клей, серветка для рук, пензлик.

Хід уроку

1. Організація класу.

1.1. Привітання.

Встали діти всі рівненько

Посміхнулися гарненько.

Настрій на урок взяли.

Й працювати почали.

Посміхнулися ще раз,

Адже ми найкращий клас.

1.2. Перевірка готовності учнів до уроку.

- Сьогодні на уроці нам будуть необхідні ножиці, кольоровий папір, клей, серветка та фломастери чи олівці.

2. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.

- Щоб дізнатися, що ми сьогодні будемо виготовляти послухайте загадку.

Я руда, низького росту,

Хитра я і довгохвоста.

На курей я вельми ласа –

В них таке смачненьке м’ясо…

Вовку-брату я сестриця,

А зовуть мене… (лисиця) (Додаток 2)

Так, справді це лисичка. Пропоную вам поспівати  в караоке пісеньку лисички –сестрички з мультфільму «Коза – дереза ». https://www.youtube.com/watch?v=AoYQaZaA10s

 Сьогодні ми з вами навчимося виготовляти лисичку в техніці оригамі.

3. Сприймання й усвідомлення нового навчального матеріалу.

  3.1. Інформаційний етап. Сьогодні ми познайомимося з технікою оригамі.

Оригамі (орі – складати, камі – папір) тобто «складати папір» – мистецтво складання паперу.

В оригамі використовуються небагато різних згинів, але вони можуть бути скомбіновані багатьма способами й утворювати дуже складні фігури. Зазвичай фігури оригамі складають без розрізів з квадратного аркуша, сторони якого можуть бути різних кольорів.

Хоча, щодо походження оригамі є деякі розбіжності, але напевно можна сказати, що розвинулось оригамі саме в Японії. Спочатку це була забавка переважно для дітей, доки Йосідзава Акіра не додав нові технології, такі як мокре складання та система зображення отримання фігур, що отримала назву система Йосідзави-Рендлета. З 1960-х мистецтво орігамі почало активно поширюватись у всьому світі, з'явилися такі напрями, як модульне орігамі, кірикомі, чисте оригамі.

3.2. Розповідь з елементами бесіди про лисичку.

- Діти, що ви знаєте про лисичку?

- Чим харчується лисиця?

-Які казки ви знаєте, де героїнею є лисичка?

Пропоную вам послухати цікаві факти про лисичку.

Лисицю називають хитрою. Ви напевно неодноразово чули: хитрий, як лисиця.

А чи знаєте ви, що:

-         багато лисиць обожнюють грати з м’ячем. З яким саме – їм неважливо, лише б він був круглим і добре катався;

-         лисиця може почути і відчути мишу під шаром снігу товщиною в метр.

-         лисиця здатна бігти швидким кроком всю ніч безперервно, не зупиняючись;

-         лисиці не пережовують їжу. Вони рвуть здобич і шматками ковтають її;

-         переважно харчуються лисиці невеликими тваринами: дрібними гризунами, кроликами, зайцями і козулями;

-         хвіст для лисиці дуже важливий орган. Під час бігу він допомагає їй тримати рівновагу, а взимку служить додатковим захистом від холоду;

-         максимальна швидкість, з якою може бігти лисиця, — 50 км /год;

-         найбільш розвиненими почуттями у лисиць є слух і нюх. З їх допомогою звір дізнається про навколишнє середовище;

     -    про лисицю складено багато казок, пісень, загадок, прислів’їв.

3.3. Гра «З якої це казки»

Пропоную вам погратися в гру. Я вам роздам конвертики з розрізаними ілюстраціями до казок, в яких героїнею є лисичка. Вашим завданням буде скласти правильно картинку та правильно назвати назву цієї казки. 

( Колобок, Солом’яний бичок, Лисичка і журавель, Котик і півник, Лисичка сестричка і вовчик братчик).(Додаток 4)

Молодці, гарно впоралися із завданням.

3.4. Аналіз зразка готового виробу.

Ось таку лисичку я пропоную вам сьогодні зробити. (Додаток 5)

Розгляньте уважно зразок і скажіть:

-         В якій техніці виготовлено виріб?

-         Зі скількох частин складається звір?

-         Чи вдало підібраний колір для тваринки. Якого кольору хутро лисички?

-         Наша лисичка плоска чи об’ємна?

-         Як прикріплені деталі: рухомо чи нерухомо?

-         Які матеріали та інструменти будуть потрібні для роботи?

4. Практична робота учнів.

4.1. Інструктаж з техніки безпеки.

Оскільки нам для роботи будуть необхідні ножиці та клей, то ж давайте пригадаємо правила роботи з ножицями та клеєм. Я вам зачитуватиму правила, а ви, якщо згідні з ним, то плескаєте в долоні, а якщо ні – показуєте голівками «ні». Починаймо:

  1. Бери інструменти без дозволу вчителя.
  2. Не тримай ножиці кінцями вгору.
  3. Став ножиці на парту так, щоб вони не виступали за край кришки столу.
  4. Залишай ножиці у відкритому вигляді.
  5. Ножиці – це гострий інструмент.
  6. Передавай ножиці у відкритому вигляді.
  7. Вставай, ходи під час різання.
  8. Не працюй тупими ножицями.
  9. Закінчивши роботу з клеєм, ми залишаємо його відкритим, без нагляду.
  10. Для притискання елементів аплікації та витирання рук використовуємо серветку.
  11. Клей наносимо пальцем від краю до краю.
  12. При потраплянні клею на одяг, слід негайно  змити його водою.

- Молоці, ви добре знаєте правила!

Фізкультхвилинка

Раз, два – всі присіли.

Потім вгору підлетіли.

3, 4 – всі веселі

Летимо на каруселі.

5, 6 – в поїзд сіли

Ніжками затупотіли.

7, 8, нахилились

Із струмочка гарно вмились.

9, 10 відпочили

І за парти тихо сіли.

4.2. Пояснення послідовності виготовлення виробу (з цілісним показом у робочому темпі).

 Інструкція, алгоритм виготовлення виробу.

 Технологічна схема ( Додаток 1)

 

Уважно розгляньте етапи.

Лисичка

1. Візьміть квадратний аркуш кольорового оранжевого паперу .

2. Зігніть аркуш навпіл по діагоналях, потім поверніть його навпіл по одному з вигинів в трикутник.

3. Гострі кути отриманого трикутника підігніть до тупого кута.

4. Тепер складіть заготовку навпіл від себе. Захопивши всі 3 «гуляючі» куточка, відігніть їх до себе, орієнтуючись на вертикальну вісь згортка.

5. Розкладіть загнуті куточки – крайні стануть вушками, здвоєний центральний куточок розгорніть (зсередини) і прогладьте, формуючи мордочку лисиці з паперу.

6. Підігніть всередину хвостик, за рахунок якого лисичка придбає стійкість.

7. Оригамі лисиця готова, залишилося намалювати їй очі і носик.

4.3. Поточний інструктаж.

(Здійснюю індивідуальний чи фронтальний інструктаж, коли бачу помилки у роботі учнів.)

5. Підсумок уроку.

- Отже, діти, що ми вчилися сьогодні виготовляти?

- В якій техніці ми виготовляли лисичку?

- Що таке оригамі?

5.1. Словесне оцінювання робіт учнів.

Ви всі сьогодні гарно і сумлінно попрацювали. У кожного лисичка гарна, по – своєму приваблива.

5.2. Виставка кращих робіт.

Запрошую вас із своїми роботами до дошки.

5.3. Прибирання робочих місць.

Прибирайте свої робочі місця. Складаємо все приладдя і матеріали у папочки. Маленькі обрізки паперу чи картону складаємо на край парти, щоб на перерві викинути у смітник. Оглядаємо своє робоче місце довкола. Прошу всіх встати. Урок закінчено. Дякую за співпрацю. (Додаток 3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

Картинки по запросу лисичка оригамі

 

 

 

 

 

Додаток 2

Изображение выглядит как оранжевый, лиса, животное, текст

Описание создано автоматически

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

 

Використані джерела.

https://www.youtube.com/watch?v=AoYQaZaA10

https://naurok.com.ua/urok-origami-lisichki---hitrunki-136773.html

https://naurok.com.ua/tema-origami-virib-v-tehnici-origami-lisichka-meta-navchiti-vigotovlyati-virib-ob-emno-formi-z-paperu-v-tehnici-origami-udoskonalyuvati-navichki-roboti-z-paperom-rozvivati-tvor-91912.html

https://www.google.com/search?client=firefox-b-e&q=%D0%B2%D1%96%D0%B4%D0%B5%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81+%C2%AB%D0%AF+%D0%BB%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0%2C+%D1%8F+%D1%81%D0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%87%D0%BA%D0%B0%C2%BB%2C+#fpstate=ive&vld=cid:8fbf1815,vid:AoYQaZaA10s

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Трудове навчання, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Інкл
Додано
29 серпня 2023
Переглядів
2013
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку