Управління освіти адміністрації Московського району
Харківської міської ради Харківської області
Харківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 103
Харківської міської ради Харківської області
Конспект відкритого уроку з української мови
у 8 - му класі на тему :
«Вставні слова. Розділові знаки при них»
Підготувала вчитель
української мови та літератури
Бугаєнко Вікторія Вікторівна,
спеціаліст першої категорії
Харків
2019
Тема. Вставні слова. Розділові знаки при них.
Мета:
Тип уроку: комбінований
Обладнання: підручник, дидактичний матеріал, мультимедійне обладнання.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель:
На шкільний «веселий» ґанок.
Раптом – дзвін, сигнал лунає
І дітей він закликає: з настроєм сідать за парти,
щоб уроки розпочати.
Із яким настроєм, шановні восьмикласники, завітали на урок?
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Вчитель (або учень):
Коли невпевнені чи навпаки,
Коли радіють чи сумують,
Коли нас переповнюють думки.
Про що йдеться в цьому вірші? ( Про вставні слова)
ІV. Оголошення теми й мети уроку
V. Сприйняття й засвоєння навчального матеріалу
(слайд).
Доповнити уривок доречними вставними словами.
Пісня супроводжує український народ протягом усієї історії його існування. У часи розквіту та занепаду, під час важких випробувань війнами, бідністю народна пісня допомагала людям.
У ній – пам'ять про визначних історичних діячів, минуле, щирі почуття.
У радісні хвилини життя пісня неодмінно лунала, зігріваючи душу та підіймаючи настрій. Пісня допомагала в праці. Така співуча в нас українська душа.
Довідка: безперечно, отже, мабуть.
Прослухати речення, виписати вставні слова.
Ви вже, певно, знаєте, що людина прагнула оспівати свою працю, долю, навколишній світ. Наприклад, із настанням Нового Року люди співали колядки та щедрівки, в яких бажали добра і щастя одне одному. По-перше, пісень співали господареві та господині, по-друге, – дідові, бабусі, парубкові та дівчині.
«Хвилинка» відпочинку.
1 група «Теоретики»: сформулювати основні ознаки вставних слів.
2 група «Дослідники»: скласти зі словами видно, на диво по 2 речення так, щоб у першому реченні воно було вставним, а в другому – членом речення.
3 група «Редактори»: виправити помилки в реченнях.
Правильно:
VІ. Закріплення знань, умінь і навичок.
Робота із тестовими завданнями (слайд).
А Піду за Дунай може ще там люди не пособачились…
Б Допоможи Соломіє…
В Ех піду де воля де інші люди.
Г Ти ж кудою подашся Остапе?
А Може вона помилилась, і потрапила не в ту хату?
Б Соломії, здалося, що вона дуже одхилилась ліворуч.
В Може Остап, вийшов із хати та підпер двері?
Г Остапові пощастило, однак, зачепитись якось за прибережну вербу.
Відповіді: 1А, 2Г.
VІІ. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Оцінювання. Заповнення учнями картки самооцінювання.
VІІІ. Домашнє завдання
Повторити теоретичний матеріал § 33.
1.Виконати вправу 390.
або
2.Виписати з художньої літератури речення із вставними словами.
Самоаналіз |
Оцінка |
Я пригадав раніше вивчений матеріал |
|
Я висловлював власні думки |
|
Я плідно працював у групі |
|
Загальна оцінка
|
|
Самоаналіз |
Оцінка |
Я пригадав раніше вивчений матеріал |
|
Я висловлював власні думки |
|
Я плідно працював у групі |
|
Загальна оцінка
|
|