Мета: Ознайомити учнів з їх основними правами та обов'язками.
Навчити дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини.
Завдання:
1.Формувати знання дітей про особисті права;
2.Виховувати повагу до інших та відповідальність за свої вчинки.
Мета: Ознайомити учнів з їх основними правами та обов’язками.
Навчити дітей вмінню захищати себе при порушенні прав дитини.
Завдання:
Очікувані результати:
План проведення:
Обладнання:Конституція України, ілюстрації , квітка очікувань, асоціативний кущ, плакат із переліком правових документів,аркуш та олівці.
Форма : вікторина
Хід уроку
I. Організаційний момент.
Сьогодні ви дізнаєтесь багато нового та цікавого.
А зараз я вам розповім один віршик.
Щиросердно привітаємо в цьому класі нас усіх.
В парах гарно покружляємо,
Не шкодуємо ніг своїх.
Три плескання, три притопи,
Присідання тапідскок.
Посміхнулись, привітались
І почнемо наш урок.
II. Мотивація діяльності учнів.
Ми сьогодні на уроці познайомимось з правами людини та громадянина України,які закріпленів Конституції України. Діти у мене в руках є дивовижна квітка але вона закрита і якщо ми будемо успішно працювати на уроці, ця квіточка перетвориться на «чудодійну квітку» (квітка прав дітей)(На дошці намалювати сонечко для аркушів з пропозиціями)
Після написання пропозицій учні відають вчителю промінчики.
Вчитель у кінці уроку прикладає на дошку
III.Основна частина
Асоціативний кущ.
Відкриття одного пелюстка з квітки
Погляньте що у мене в руках, що я тримаю.
Що це за книга ви впізнаєте? (Конституцію України)
Так це Конституція України, в якій записано всі закони, по яких ми живемо.
Відкриття другого пелюстка з квітки
А зараз ми з вами подивимося малюнки казок які я покажу вам, а ви маєте мені дати правильну відповідь (Учням пропонується перегляд илюстрацій (права у казках), та учні повині вказати що порушенно.) Додаток №1
Права та обов’язки в сюжетах казок.
1. Дюймовочка. ( діти мають право на ставлення як до рівних)
2 Попелюшка (кожна дитина має право на любов,турботу і сім ю)
3. Лисиця і журавель ( порушено право на харчування)
4.Червона Шапочка ( Порушено право на життя і житло)
5.Білосніжка ( кожна дитина має право на життя)
6.Три ведмеді ( порушено право на відпочинок)
7. казка про царя Солтана ( діти мають право жити зі своїми батьками, і нікому не дозволено їх розлучати)
8. Гидке каченя (Порушено право на ім’я)
Відкриття третього пелюстка з квітки
Про які права вам розповідали?
Які права ви вперше почули?
Відкриття четвертого пелюстка з квітки
А зараз вам буде завдання над яким ви маєте попрацювати.
Які права має дитина, та зараз намалюємо на аркуші малюнки (аркуш та олівці)
Відкриття п’ятого пелюстка з квітки
IV.Рефлексія
Ви маєте пам’ятати не тільки про права, але і про свої обов’язки.
Дорогі учні , ось і закінчується наш урок.
А зараз ми з вами подивимось чи справдилися ваші очікування та сподівання від уроку.
(відкриття аркушів учнів)
Відкриття шостого та сьомого пелюстка квітки
Діти погляньте яка у нас чудодійна квітка (прав дитини)
V.Підсумок уроку.
Де б ви не були , ким биви не стали,але ви повинні знати та пам’ятати свої права та обов’язки і завжди бути ЛЮДИНОЮ. Дякую
1