План-конспект уроку в 3 класі
Тема: Шкільне життя.
Підтема : Дні тижня. Навчальні предмети.
Мета: ознайомити учнів з лексикою з теми: «Навчальні
предмети»; повторити лексику «Дні тижня»;
навчити діалогічного та монологічного мовлення;
вдосконалювати навички письма; аудіювання;
відпрацювати вимову звуків [eı], [ð], [aı], [α:];
тренувати пам’ять, увагу, логічне мислення;
виховувати любов до навчання, прагнення до самостійного
здобуття знань, повагу до товаришів, вчителя.
Обладнання: проектор; таблиця «Дні тижня»; м’ячик для гри; картки зі звуками та буквами.
Хід уроку.
І. Організаційна частина уроку.
1. привітання з учнями.
T: Good morning, children!
P: Good morning, teacher!
T: I am glad to see you!
P: We are glad to see you too!
T: Sit down, please!
P: Thank you, very much!
робота з таблицею настрою.
- How are you today? ( робота в режимі Т-Р1, Р2,...)
- I am good. (fine, so-so, O.K., well...)
2. фонетична розминка (слайд 2)
[eı] |
[ð] |
[aı] |
[α:] |
eight |
they |
light |
class |
say |
their |
write |
large |
3. повідомлення теми та мети уроку
Сьогодні ми поговоримо про дні тижня, також ви навчитеся розповідати про свій розклад уроків та будете складати його.
4. перевірка домашнього завдання
Учитель збирає зошити з дом.завданням.
ІІ. Основна частина уроку.
1. введення в іншомовну атмосферу
вірш “How Many Days Has My Baby To Play” (слайд 3)
How many days has my baby to play?
How many days has my baby to play?
Sundаy, Monday, Tuesday, Wednesday,
Thursday, Friday, Saturday.
My baby plays every day.
а) діти декламують вірш;
- Dear children, are you ready to start our lesson? – Lets go!
2. бесіда з дітьми
T: Can you play seven days a week? – P: - No, we can not.
T: Yes, you are pupils, you must go to school.
T: Do you go to school on Monday( Tuesday... )
P: Yes, I do.
2. повторення назв днів тижня
1.Гра: “Catch” Умови гри: вчитель називає одне слово яке треба буде зловити серед інших слів які називає вчитель. Ловимо оплеском.
Наприклад: ловимо слово - вівторок (Tuesday.)
hand, table, Sunday, teacher, Tuesday, ...
2. Вправа “Put in right order”
Поставити дні тижня у вірному порядку (картки з назвами)
(слайд 4)
3. подання лексичного матеріалу « Шкільні предмети».
на дошці записані слова: (слайд 5)
Sport Maths Music English Reading Art Ukrainian
а внизу стоять малюнки із зображенням дітей на різних уроках. Діти самостійно підбирають малюнок який на їхню думку підходить до поданого слова, а слова читає вчитель. Якщо в учнів різні варіанти, то вчитель допомагає їм зробити правильний вибір.
а) подання нових слів з транскрипцією та перекладом (слайд 6);
б) закріплення нової лексики
T: Now repeat after me: Maths, Art, Sport, English, Reading, Music, Ukrainian.
в) Vocabulary practice.(слайд 7-8)
Відгадай та назви шкільні предмети.
r |
e |
a |
d |
i |
n |
g |
h |
i |
n |
i |
k |
h |
g |
h |
g |
s |
g |
d |
h |
j |
h |
k |
l |
y |
l |
u |
i |
h |
m |
h |
f |
u |
i |
i |
g |
f |
a |
r |
t |
f |
s |
p |
o |
r |
t |
h |
j |
b |
h |
d |
f |
g |
h |
f |
g |
n |
e |
n |
m |
u |
s |
i |
c |
3. Аудіювання.
Учні повинні назвати шкільний предмет.
Ps. They have….
4. фізкультхвилинка
Пісня “Head, shoulders …”
Head and shoulders, knees and toes,
Knees and toes,
Head and shoulders, knees and toes,
Knees and toes,
Eyes and ears and a mouth and a nose,
Head and shoulders, knees and toes,
Knees and toes.
5. вдосконалення навичок читання
a)Read the text.
Ann and Dan are classmates. They are in the third form. They go to school from Monday to Friday. They usually have five lessons a day. They learn Maths, English, Ukrainian and Reading, Art, Music and Sport. They listen to their teacher at every lesson.
b) Answer the questions.
1. Are Dan and Ann classmates?
2. When do they go to school?
3. How many lessons do they have?
6. складання діалогів за опорою
Підібрати правильні відповіді до запитань та відтворити діалоги.
1. What day is it today? a) I like Art. 2. Which lesson do you like? b) It’s Monday. 3. Do you like Music? c) It’s on Monday and Wednesday. 4. When is Maths? d) No, I don’t. I don’t like singing. |
T.Check up yourselves. (слайд 9)
1. b); 2. a); 3. d); 4. c).
7. письмова робота
робота на карточках.
Розділи слова.
8. Виготовлення міні-проекту
«Мій розклад» - робота в групах. Дві групи складають розклад уроків на тиждень (хто швидше). Назви уроків заготовлені заздалегідь, учням треба вірно розташувати назви днів тижня та під ними наклеїти назви уроків.
III. Заключна частина уроку.
Гра: “What day is next?”
Учитель називає день тижня, а учень якому він кине м’ячик повинен назвати наступний день тижня. Потім роль учителя виконує учень.
T: Tuesday...
P: Wednesday!
T: Monday...
P: Tuesday!
T: Friday...
P: Saturday!...
2. Домашнє завдання.
3. Підсумок уроку.