Дружба – надзвичайна цінність.
Конспект уроку
на тему:
“Добре тому жити, хто вміє дружити”
Мета:
дати поняття , що таке дружба; учити дітей вибирати друзів; розвивати усне мовлення; виховувати прагнення бути товариськими, чуйними людьми.
формувати моральну та соціальну компетентність учнів.
Завдання:
стимулювати у дітей почуття значимості друга в житті людини;
сформувати значення хто такий друг і що таке дружба?
Обладнання:
телевізор, комп'ютер, м'яч, звукозапис “Дружній клас”, презентація “Хто з ким дружить”, казка-відео “Урок дружби”, зерно, квітка, зламана іграшка, пописана книга, цибуля, кленові листки.
Хід уроку:
1. Ранкове коло (Діти стоять у колі, за руки)
Вірш-привіт (читає вчитель)
Встаньте, діти, всі рівненько,
Усміхніться люб’язненько.
Я бажаю вам здоров’я і добра.
А тепер і до роботи вже пора!
- Діти, тепер повторіть за мною...
(Учасники стоять у колі, взявшись за руки. Промовляють слова)
Здраствуй, сонце,
Здраствуй, небо,
Здраствуй, школо, дорога,
І уся шкільна сім’я!
2. Знайомство
- Тепер, утворимо коло.
(Усі діти) сідають у коло .
3. Вправа з м’ячем
- Тепер, давайте познайомимось. Передаємо м’яч по колу, називаючи по черзі своє ім’я, починаючи з мене.
- Скажіть, як вас називають у своїй сім’ї?
4. Створення позитивного настрою
- А зараз пограймо у гру, я називаю команду, а ви виконуєте..
- Встаньте ті, у кого світле волосся; всі стали?
- Поплескайте в долоні ті, хто має гарний настрій;
- Потупайте ніжками ті, хто любить тварин;
- Візьміть себе за вуха, ті, у кого є брати;
- Похитайте голівкою ті, хто любить морозиво;
- Подивіться на мене, хто хоче ходити в школу
- А тепер усі посміхніться!
- З гарним настроєм тепер можна сідати за парти.
5. Слухання пісеньки (Учні сідають за парти та слухають пісню)
- Про що говориться в пісні?
- Як ви думаєте у нас теж буде такий дружній клас?
6. Інтерактивна вправа « Мікрофон»
(Учні сідають за парти)
- Хто знає, що таке «дружба»? Як ви розумієте це слово?
(Відповіді дітей: Дружба – це коли люди дружать між собою, підтримують один одного у біді і в радості, разом проводять час, це коли разом весело і цікаво.)
Вчитель: Хоч ви ще маленькі, проте вже розумієте що таке дружба.
У кого з вас є справжній друг? Чудово ! Я впевнена, що ви знаєте про свого друга все, його характер, його звички, про його вчинки.
- Як і в людей так і в природі є свої друзі. А друзі схожі між собою. Знайдіть пару друзів.
7. Технологія «Знайди друга»
“Хто з ким дружить?»
Дім-Дімич та ...(Фіксики)
Маша і ...... (Медвідь)
Котик і ... (Півник)
Карлсон та …….(Малюк)
8. Гра „Так чи ні ” ( Якщо „ так” – плескаєте в долоні, якщо „ ні” – тупаєте ногами )
1. Допомагати друзям у біді.
2. Обманювати, хвалитись.
3. Гратися в цікаві ігри.
4. Насміхатися.
5. Ображати інших.
6. Ділитися тим , що в тебе є .
7. Захищати слабшого.
8. Радіти за успіхи товариша.
Слово вчителя.
– Всім відомо, що не завжди з другом можна згодитися у якійсь справі чи думкою. Іноді навіть на емоціях мимоволі виникають конфлікти. Але треба уміти прощати і вибачати.
9. Розучування мирилки.
- Вивчимо мирилку, можливо вона вам пригодиться.
Досить злитись!
Ну, давай скоріш миритись!
Геть, образа відійди,
Жде нас дружба назавжди!
10 Фізкультхвилинка
- А зараз ми трішки порухаємось.
11. Перегляд казки “Урок дружби”
-Діти, чи сподобалась вам казка?
- Якими були горобчики?
- Який горобчик вам сподобався?
- Хто з них був справжнім другом?
- А ви ділитесь зі своїми друзями?
- Ви себе можете назвати справжнім другом?
12. Гра “Вірний друг” (На кожну парту вчитель кладе речі)
- Діти, подивіться, скільки тут різних предметів:
зерна, квітка, зламана іграшка, пописана книга, цибуля.
- Скажіть, які добрі вчинки можна зробити з їх допомогою для друзів?
Діти: зернятками нагодувати птахів, зламану іграшку відремонтувати, квітку полити, в книжці стерти записи, цибулю посадити.
13. Гра «Що з чим дружить».
Сир дружить з кефіром, а цукор з зефіром.
Морквина дружить з картоплею, а рояль з гармошкою.
Перо дружить з вороною, а король з короною.
Матрац дружить з ліжечком, а портфель з зошитом.
Гараж дружить з шофером, а будинок з парканом.
Каструля дружить з кришкою, а жираф з мавпою.
Рибак дружить з рибкою, а клоун з посмішкою.
14. Гра “Пофантазуй”
(В кожного на парті є кленовий листок)
- На кленовому листочку намалюйте подарунок другові.
- Цей подарунок ви можете вже подарувати тому з ким хочете подружитись.
15. Вправа «Коло друзів»
– А зараз всі станьте в коло, закрийте очі. Нехай кожен візьме за руку свого сусіда і потримає її у своїй.
– Що можна сказати про руки, які вони? (Теплі, ніжні, лагідні, добрі, гладенькі…).
- Невже можна образити людину, якщо у неї такі теплі, добрі руки? Тож, якщо хочеться образити кого-небудь із товаришів, згадайте про їхні добрі руки. Нехай руки допоможуть нам потоваришувати та здружитись ще більше.
Якщо друг у тебе є ,
Життя радісним стає.
Разом можна все зробити,
То ж без друга не прожити.
1