Урок-телепередача має за мету навчати учнів виразно читати віршовані і прозовані твори, працювати над образними висловами; розвивати вміння аналізувати тексти, виділяти головну думку, удосконалювати техніку читання; виховувати любов до Батьківщини, почуття гордості
Тема. Вступ до теми «Добридень тобі, Україно моя!». А.Костецький «Батьківщина», М. Чернявський «Рідний край».
Мета: навчати учнів виразно читати віршовані і прозовані твори, працювати над образними висловами; розвивати вміння аналізувати тексти, виділяти головну думку, удосконалювати техніку читання; виховувати любов до Батьківщини, почуття гордості
Тип уроку: урок формування нових знань і умінь
Обладнання: ілюстративний матеріал, карта України, картки з завданнями, мікрофон
Хід уроку
І ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Всі зібрались на урок.
Тож пора нам поспішати.
Кличе в подорож дзвінок.
Сьогодні заняття незвичайне,
Бо буде для нас повчальне.
ІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Вправа «Мікрофон»
ІІІ МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
ма-ма-ма — ой весела вже зима;
ло-ло-ло — скільки снігу намело;
мі-мі-мі — ми ще дітоньки малі;
мо-мо-мо — пташкам корму ми дамо.
Метіль, метіль, метелиця
Метляючи, метелиться.
Мете, мете, метелиться
Метеликів метелиця.
першу стрічку співаючи; другу стрічку швидше; третю, гаряче пальчику; а зараз дівчатка починають, а хлопчики "наздоганяють".
4) Гра «Чарівний квадрат»
ч |
к |
а |
л |
и |
н |
а |
п |
д |
е |
р |
ж |
а |
в |
а |
н |
к |
о |
в |
м |
о |
в |
а |
у |
з |
у |
к |
р |
а |
ї |
н |
а |
п |
о |
к |
р |
а |
й |
т |
е |
м |
я |
с |
е |
л |
о |
р |
д |
х |
з |
е |
м |
л |
я |
с |
в |
р |
о |
д |
и |
н |
а |
ц |
р |
Технологія «Передбачення»
IV ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
1) - Давайте згадаємо, який розділ ми вивчаємо? («Нема без кореня рослини, а нас, людей, без Батьківщини»)
- Яку тему ми вже опрацювали? («Рідна домівка, рідна сім`я – тут виростає доля моя») А сьогодні ми почнемо працювати над новою темою.
2) Загадка.
Є багато країн на Землі,
В них – озера, річки і долини.
Є країни великі й малі,
Та найкраща – завжди …
(Батьківщина)
Тема нашого уроку «Добридень тобі, Україно моя!»
3) Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»
- Пригадайте все, що стосується слова «Україна».
V СПРИЙМАННЯ І УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Багато письменників і поетів присвятили ліричні рядки Україні –своїй землі, державі.
а) Читання вірша вчителем
б) Словникова робота
Читання «луною» за вчителем слів:
Батьківщина
Домівка
Найщиріші
Бджола
Весняні
Дотримане
Чесне
в) Читання вірша учнями
-Які слова, поняття ми могли б додати до нашого асоціативного куща?
г) Гра «Актори»
Прочитати вірш із захопленням
Фізкультхвилинка
д) Гра «Віднови вірш». Робота в групах
Кожна група одержує «розсипану» строфу (рядки подано на окремих аркушах) і за завданням вчителя відновлює вірш, розмістивши рядки в певному порядку відповідно до його змісту, записавши їх на папері. Доповідає лідер.
1 група
Батьківщина – це мама і тато,
Це твої найщиріші друзі
Батьківщина – це труд і свято,
І бджола у веснянім лузі.
2 група
Батьківщина –це ліс осінній,
Це домівка твоя і школа
Знаєш ти, що таке Батьківщина?
І гаряче сонячне коло.
а) Читання вірша мовчки
б) Словникова робота
в) Читання вірша «ланцюжком»
г) Ознайомлення з поняттям «акровірш»
- Прочитайте перші літери кожного рядка згори вниз.
- Вірші, у яких із перших літер кожного рядка можна утворити слово, називається акровіршем.
VI ПІДСУМОК УРОКУ. Рефлексія
(Діти пишуть побажання і прикріплюють на карту України, яка знаходиться на дошці)
VII ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити напам’ять вірш «Батьківщина»