Тема уроку: Додатні і від’ємні числа. Число 0.
Мета уроку:
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Наочність : конспект+ презентація.
Хід уроку
І.Організаційний момент. Налаштування учнів до уроку.
Прочитати слова правильно.
даДотні, д’ємВідні, льНУ.
Сьогодні на уроці ми будемо говорити саме про ці числа.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Демонстрація малюнків термометрів з різними показниками.
Учні визначають температуру і називають +, - а градусів
ІІІ.Засвоєння знань.
Слово вчителя. На прикладі показників термометрів ми бачимо, що є додатні і від’ємні числа. Число 0- це значення температури, за якої вода перетворюється в кригу. Тому 0- це межа між додатніми і від’ємними числами.
Тому всі числа ділимо на:
Усі числа більші за нуль записують із знаком «+»,вони додатні; менші- із знаком «-« ,від’ємні. 0 –ні додатнє, ні від’ємне.
Приклад: Додатні- +5; +100; +0,8; 4,5.(знак + може і не ставитись)
Від’ємні - -9; -20; -7,8; -1/2.
Крім додатніх і від’ємних , є поняття « недодатні», «невід’ємні».
« недодатні»- -8; -35 і 0.
«невід’ємні»- +8; +45 і 0.
Вчитель демонструє де використовуються від’ємні числа.
Правильно вчимося читати:+5(плюс5), -7(мінус 7),8( плюс 8 або 8).
ІУ.Формування вмінь.
Усні вправи.
1. Прочитати числа : -9; +4; -0,3; 96; -3/7; +100.
2.Як на термометрі зміниться температура. Якщо температура підвищиться на 50С? зменшиться на 70С?
3.Пояснити за малюнком значення додатніх і від'ємних чисел.
Письмові вправи.
1.З поданих чисел виписати додатні, від'ємні, недодатні, невід'ємні.
-1; +89; -78,6; 0; -4/5; 101; +7.01; -0,005; 543.
2.Підводний човен йшов на глибині 300 м, потім занурився ще на 100, а потім піднявся на 200м. На якій глибині опинився човен?
3.Запишіть за допомогою знаків « + і – « значення величин:
У.Підсумок уроку
Знайти помилки.
УІ.Домашнє завдання за підручником.