6 клас
Тема: Додавання багатоцифрових чисел,коли сума одиниць другого розряду більше 10 (412+193,254+462).
Мета: Вчити дітей додавати письмово багатоцифрові числа, коли сума одиниць другого розряду більша 10.
Закріпити назви компонентів дії додавання.
Розвивати обчислювальні навички; формувати вміння аналізувати задачі, коригувати логічне мислення, зв’язне мовлення.
Виховувати інтерес до навчання.
Обладнання:таблиця класів та розрядів,ілюстрації до казки Червона Шапочка, цікаві задачі, слайди.
Хід уроку
I Підготовча частина
Пролунав дзвінок,починаємо урок.
Працюйте всі старанно,
Щоб почути у кінці
Що у цьому класі
Діти просто молодці!
1. Нервово-психологічна підготовка.
- Діти, ви чуєте ще хтось іде. Це казка спішить на урок, назустріч їй зробимо крок.
Сьогоднішній урок математики - незвичайний. Ми будемо вчитися рахувати, подорожуючи казкою. Тож уважно слухайте.
Старенька бабуся у лісі жила
Гостинці для неї онучка несла.
Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?
Як казка ця зветься? Хто б відповів?
- То хто, діти, поведе нас до бабусі казковим лісом? ( Червона Шапочка).
- Заплющіть очі! Прислухайтесь!
(Лунає чарівна казкова мелодія. )
- Діти, розплющіть очі. Де ми? (У казці).
- З Червоною Шапочкою та мешканцями казкового лісу ми зустрінемось і разом з ними виконаємо завдання сьогоднішнього уроку.
2.Перевірка домашнього завдання.
3. Усний рахунок.
- Першим нас на дорозі зустрічає Вовчик. А як же Вовчику виконати завдання, коли він ще не ходить до школи?
Допоможемо йому:
а) пряма та обернена лічба сотнями;
б) утворити трьохцифрове число (у кожного на парті цифри)
в) назвіть сусідів числа 436, 200, 555 43, 20, 55 .
Писати Вовчик не вміє, а ми покажемо йому, як ми вміємо ще й красиво писати.
г) конкурс "Цифри - красуні" ( цифри ).
д)назвати компоненти дії додавання;
- продовжіть речення
Доданок-це……
Додати-це…….
Доданок-це……
Сума-це……..
За активну і старанну роботу Вовчик приготував вам подарунки - задачі.
Дала10 Владі
І сказала: «Люба,доню,
Віднеси їх бабі»
Поки Влада донесла,
То 6 штук з їла.
Скільки ж вона пиріжків
Бабусі лишила?(10-6=4)
2 Ішов їжак,знайшов буряк,
Знайшов ще шість,
З сім’єю з’їсть.
Скільки буряків
Усього в їжаків?(1+6)
ІІ. Основна частина
1. Повідомлення теми і мети уроку.
Навчимося додавати багатоцифрові числа,коли сума одиниць другого розряду більша 10 (412+193, 254+462).
При цьому слід виявити старанність, бути активними, уважними.
2.Пояснення вчителя №334-зразок стор.62
412 264
+193 + 145 264
+45
454 45
+462 +264
Залишимо Вовчика нехай перепочине, а нам теж слід відпочити.
3. Фізкультхвилинка
Ми лісочком йшли
Грибочок знайшли
Нагнулись, підняли
У кошик поклали
І далі пішли.
(Під музику з руками)
4. Робота над задачею.
Червона Шапочка хоче, щоб ви розгадали слово яке зашифроване?
Ребус
ачадаз анчитаметам
(Усно) ( 2варіант письмово)
Червона Шапочка несла у кошику 8 пиріжки з вишнями і 9 пиріжки з яблуками. Скільки всього пиріжків несла дівчинка?(8+9=17)
Розв’язування задачі Аналіз задачі.
В казковому лісі ми зустріли весело і доброго Вовка (мал.) Він пообіцяв не їсти бабусю якщо ми виконаємо його завдання.
У кафе спекли 125 пиріжків з вишнями,а яблуками на 94 пиріжки на більше. Скільки всього пиріжків спекли в кафе?
1)
125
+ 94
___
219(шт.) –з яблуками
2) 125
+219
_____
344(шт.)- всього пиріжків
Відповідь:344 всього пиріжків спекли у кафе.
5.Самостійна робота ( робота в малих групах)
365+51 170+141 643+75 1в.
255+72 346+181 623+94 1в.
55+72 70+41 23+94 2в.
III. Заключна частина
Підсумок уроку.
Що ж, наша Червона Шапочка прийшла до бабусі, а допомогли в цьому ви, ваша старанність, уважність, кмітливість.
Тут і казочці кінець, а хто слухав молодець.
Червона шапочка нагороджує всіх призами.