Урок математики
Тема. Додавання двоцифрових чисел, коли сума одиниць менша за 10. Компоненти додавання
Мета:
-навчальна: повторити нумерацію чисел першої сотні, поняття «двоцифрові» числа, пригадати назви компонентів дій при додаванні, вдосконалювати обчислювальні навички у здобувачів освіти, закріплювати вміння додавання двоцифрових чисел, коли сума одиниць менша 10;
-корекційна: коригувати мислення, увагу, мовлення (вміння давати повну відповідь на запитання);
-розвивальна: розвивати уяву, пам’ять, математичне мовлення, пізнавальний інтерес, спостережливість, каліграфічне написання математичних цифр;
-виховна: виховувати розуміння ролі математики в житті людини, працьовитість, повагу один до одного, бажання вчасно прийти на допомогу.
Компетентності: математична грамотність
Тип уроку: урок ознайомлення з новим матеріалом
Форма проведення: урок-подорож
Обладнання: цеглинки «Lego», плакат корабля, штурвали корабля, маленькі кораблики, смайлики, зошит, ручка, відеозапис
Хід уроку:
Встали, дітки, всі рівненько,
Посміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
Щоб вести кораблі,
Щоб у небо злітати,
Треба твердо, як слід.
Математику знати.
-Діти, уявіть себе капітанами великого чарівного корабля. І наш корабель вирушає подорожувати водами морів і океанів в захопливий світ математики.
- Що, ви, очікуєте від сьогоднішнього уроку?
(Відповіді здобувачів, вішають по черзі штурвали зі своїми відповідями на дошку)
- Продовжуємо далі нашу подорож. І наш корабель заходить в наступний порт. Але, щоб вирушити далі в подорож, ми маємо полічити числа одиницями від 23 до 34, від 45 до 56.
- Полічить круглими десятками від 10 до100.
- Назвіть «сусідів» чисел 20, 30,45,16.
- Назвіть числа у яких 5 дес. і 4 од., 3 дес. і 6 од., 7 дес. і 2 од.,1 дес. і 5 од.
IV. Вивчення нового матеріалу
5+5 =10
5 – перший доданок;
5 – другий доданок;
10 – сума.
До двох десятків додаємо один десяток. Отримуємо відповідь три десятка. Записуємо число після дорівнює 3. До 1 одиниці додаємо 8 одиниць. Отримуємо відповідь 9 і записуємо біля трьох десятків. Отримали відповідь 39.
https://www.youtube.com/watch?v=foFUavVgKg4
34+23= 53+21=
56+11= 64+32=
43+25= 43+22=
( Діти по черзі розв’язують приклади. Отримують мальнькі кораблики)
Великий чарівний корабель завершив свою подорож.