Дата: 08.02.2019
Предмет: Математика
Тема: Додавання і віднімання круглих чисел способом округлення до сотень
Мета: формувати в учнів навички додавання і віднімання круглих чисел способом округлення до сотень; формувати вміння використовувати вивчені прийоми обчислень при розв'язуванні задач і вправ; розвивати навички усної лічби, логічне мислення; виховувати любов до природи.
Обладнання:
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1) Перевірка домашнього завдання
Завдання 10, 11 сторінка 45
Завдання 10
1) 42:6 = 7 (с.) –у першому залі
2) 7+2 = 9 (с.) – у другому залі
3) 36:9 = 4 ( ч.)
Відповідь: по 4 чоловіки у другому залі
Завдання 11
1) 500, 100, 800, 700, 1000
2) 520, 50, 800, 660, 990.
2) Усні обчислення
- Увага! Увага! В одеській школі – змагання з усної лічби. Через хвилину – розпочинаємо! Приєднуйся, друже!
- Зараз я вам роздам кольорові кружечки. Тепер погляньте на свій колір і знайдіть такий же колір, у іншого учасника. Ви помітили, що ви об’єднались в дві команди.
- Зараз у нас буде розминка. Вам потрібно округлити задані числа до десятків, а тоді числа, які отримаєш – до сотень.
Перша команда – 317, 282, 831, 679, 745:
десятки: 320, 280, 830, 680, 740
сотні: 300, 300, 800, 700, 700
Друга команда – 931, 288, 332, 747, 855
десятки: 930, 290, 330, 740, 860
сотні: 900, 300, 300, 700, 900
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності: оголошення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми навчимось додавати та віднімати круглих чисел, а також проведемо змагання з усної лічби. Тож розпочинаймо.
ІV. Вивчення нового матеріалу
- Ми з вами провели розминку. А тепер нам потрібно підготуватись до 1 конкурсу.
Підготовка до конкурсу 1:
- Нам потрібно навчитись додавати способом округлення. Відкрийте підручники на сторінці 47, завдання 3.
230+480 =
- Нам потрібно 380 округлити до сотень = 400. Тобто число 400 на скільки збільшили? ( на 20) Отже,
230+400-20 = 630-20 = 610
1 конкурс. Шанс здобути очко!
- Знайдіть завдання 4. Хто швидше розв’яже правильно, піднімає руку.
1) 520+290 = 520+300-10 = 810
2) 340+570 = 340+600-30 = 910
3) 250+680 = 250+700-20 = 930
4) 160+760 = 160+800-40 = 920
Підготовка до конкурсу 2.
- Нам потрібно навчитись віднімати способом округлення. Знайдіть завдання 5, сторінка 47.
750-490 =
- Нам потрібно 490 округлити до сотень = 500. Діти, на скільки ми збільшили 500? (на 10)
Отже,
750-500+10 = 250+10 = 260
2. конкурс. Шанс здобути очко!
- Знайдіть завдання 6. Хто швидше розв’яже правильно, піднімає руку.
1) 520-290 = 520-300+10 = 230
2) 440-170 = 440-200+30 = 270
3) 650-380 = 650-400+20 = 220
4) 970-760 = 970-800+40 = 210
3. Конкурс. Розв’яжи задачу.
- Знайдіть задачу 7 сторінка 48.
- Скільки всього навчається у школі учнів? ( 800)
- Скільки народилось навесні і взимку? ( 360)
- Скільки навесні і влітку? ( 400)
- Скільки восени? ( 210)
- Якщо восени народилось 210 учнів, ми зможемо дізнатись скільки дітей народилось крім восени? Якою дією?( віднімання)
- Ми зможемо дізнатись скільки народилось дітей взимку? Якою дією? Що ми будемо віднімати?
- Ми зможемо дізнатись скільки народилось влітку? Якою дією? Що ми будемо віднімати?
- Потім ми зможемо дізнатись скільки народилось навесні? Для цього нам потрібно скільки народилось влітку і взимку. Якою дією? (додавання)
1) 800-210 = 590(уч.) – народились взимку, навесні та влітку
2) 590-360 = 230 (уч.) – народилось влітку
3) 590-400 = 190 (уч.) – народились взимку
4) 230+190 = 520 (уч.) – народились взимку і влітку
5) 590-520 = 70(уч.) – навесні
Відповідь: взимку – 190, навесні – 70, влітку – 230
VI. Підсумок уроку
- Отже, давайте підрахуємо наші очки.
- Вам сподобались змагання.
- Яке завдання вам найбільше сподобалось
VIIІ. Домашнє завдання
Завдання 9,10 сторінка 48
Завдання 9.
680-150 = 530 450+150 = 600 120+390 = 510
440+540 = 980 700-290 = 410 670-580 = 90
Завдання 10.
1)1000-480 = 520 (грн) – коштує килимок
2)1000-810= 190 ( грн) заплатили за дзеркало
3) 520+190 = 710 (грн) – коштує дзеркало і килимок
4) 1000-710 = 290 (грн)
Відповідь: килимок – 520, поличка – 290, 190 – дзеркало
Конспект перевірила та до проведення уроку допустила:
Вчитель__________________________Вершиніна Л.П.