Вашій увазі представлена розробка відкритого уроку математики у 6 класі "Додавання і віднімання раціональних чисел". Розробка містить достатню кількість розвиваючих завдань , кі діти залюбки вирішують.
Тема: Розв’язування вправ на додавання і віднімання раціональних чисел
Мета:
Тип уроку: узагальнення знань,вмінь.
Девіз уроку: «Міркуємо - швидко!
Відповідаємо - точно!
Рахуємо – правильно!
Пишемо – охайно!»
Хід уроку
I. Організаційний етап.
Учитель налаштовує учнів на роботу та перевіряє готовність їх до уроку.
II. Перевірка домашнього завдання.
Два учні біля дошки виконують завдання. Вчитель перевіряє наявність домашнього завдання у зошитах учнів.
III .Формулювання мети і завдань уроку.
Сьогодні на уроці ми повторимо матеріал з теми:”Додавання і віднімання раціональних чисел”,та підготуємось до контрольної роботи.
Асоціативний кущ.
З чим у вас асоціюється слова раціональні числа?
Відповідь(від’ємні та додатні числа,число 0).
IV . Актуалізація опорних знань,умінь та навичок.
1.Теоретичний бліцтурнір “Скринька пам’яті”.
Учні по черзі дістають зі скриньки аркуші, на яких написані запитання і відразу відповідають.
За правильну відповідь учитель дає кожному учневі картку з написом: “Ти молодець ! ”, за неправильну – «Вивчи правило!»
Запитання до бліцтурніру:
2.Графічний диктант “Так чи ні”.
Один учень працює біля дошки, а решта учнів записують у зошиті відповіді, користуючись словами так або ні , а потім здійснюють перевірку відповіді учня біля дошки за ключем – відповіддю.
3. Чи є правильним твердження?
1.Числа які знаходяться праворуч від 0 на координатній прямій додатні. +
2.Число протилежне додатному натуральне. –
3.Числа, які записані зі знаком “мінус” називають протилежними. –
4.Протилежними називається два числа, що відрізняються одне від одного лише знаком. +
5.Нуль число ні додатне, ні від’ємне. +
6.Найменшого цілого від’ємного числа не існує .+
7.Модулем від’ємного числа називають протилежне йому число. –
4. Усний рахунок
1. Назвіть числа, які протилежні числам:
5; -2,1; -1,9; 4 3/4; -9; -32/5 ;-7.
3,4; -4,3; -2 1/2; -6; 3,8.
3. Обчислити:
1) |-5+8|=3
2) |-9-20|=29
3) |2,8|+|-4,3|=7,1
4) -19-(-7)=-12
5) -2+(-6)=-8
6) 13-(-4)=17
7) -200+200.
4. Розкрийте дужки.
1) 15+( k – р );
2) 72-( - b + с );
3) – 13 – ( к + n);
4) 51-( m-n+ k );
5) ( 18 + k ) – ( p – 71 ).
V. Застосування знань, умінь, навичок.
Дізнайтеся ім’я казкового героя, виконавши наступне завдання:
1. Встановити відповідність та прочитати слово.
1). –(-13,6)- 9,5 б -10
2). -5+(-25) у 4,1
3). 4,6 – 8 р -2,7
4). -10,2 + 0,2 а 28,4
5). –(-8,1)+ 20,3 т 1,3
6). -5,4+6,7 і -30
7). -10,2+7,8 н ) -2,4
8). 3,1-5,8 о-3,4
- Так який казковий герой з царства казок сховався під цими літерами ?
Відповідь: “Буратіно”
Три групи вирішують ланцюжком числові приклади, останній у групі називає результат.
І група Число - 8
Відповідь: 100
ІІ група Число 10
Відповідь: 100
ІІІ група Число 0
Відповідь: 100
3 . Розв’язати рівняння
1). 7,4 – (х-2,6)=19 2) -5,2+(у-4,2)=-9,4
Х-2,6=7,4 – 19 у-4,2=-9,4-(-5,2)
Х-2,6=-11,6 у-4,2=-9,4+5,2
Х=-11,6+2,6 у-4,2=-4,2
Х=-9 у=-4,2+4,2
У=0
3) 4) 5)
4. Самостійна робота
Учні отримують завдання самостійної роботи на окремих картках
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2) |
2) |
3) |
3) |
|
|
|
|
|
|
VI. Домашнє завдання.
Підготуватися до контрольної роботи
Виконати завдання на картках
VІI. Підсумок уроку.
Запитання до учнів:
Ми так добре попрацювали, що мені не хочеться з вами прощатися. Тому я пропоную вирішити ще задачу поки не пролунав дзвоник.
Знайти суму цілих послідовних чисел від -1000 до 1000, поясніть відповідь.
Дякую за урок!
Відділ освіти Конотопської міської ради
Конотопський міський методичний кабінет
Конотопська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 11
методична розробка відкритого уроку
з математики у 6-А класі
вчителя математики
Шпикилевої Юлії Петрівни
спеціаліст
Конотоп, 2016