Урок "Додавання мір часу з послідуючим перетворенням. Віднімання мір часу з перетворенням."

Про матеріал
Дозволить ознайомити учня з письмовим додаванням і відніманням складених одиниць часу, розвивати увагу та логічне мислення.
Перегляд файлу

Індивідуальне заняття для дитини з ООП

Тема: Додавання мір часу з послідуючим перетворенням. Віднімання мір часу з перетворенням.

Мета: ознайомити учня з письмовим додаванням і відніманням складених одиниць часу; розвивати увагу  та  логічне мислення; вправляти учня у розв'язуванні задач на час; розвивати мислення; виховувати старанність.

Тип уроку: комбінований (вивчення нового матеріалу, формування та вдосконалення вмінь і навичок).

Очікувані результати: активізувати пізнавальну діяльність учня, формувати продуктивне мислення.

Обладнання: Модель годинника

 

Хід уроку

  1. Організаційна частина

Перевірити готовність до уроку. Налаштувати на позитивне сприйняття матеріалу.

  1. Перевірка домашнього завдання

Перевірити домашнє завдання та проаналізувати виконані завдання.

  1. Актуалізація опорних знань
  • Гра «Пригадай!»

1 століття = ? років

1 десятиліття = ? років

1 рік = ? місяців

1 місяць = ? день

1 тиждень = ? днів

  • Гра «Годинник»

На моделі годинника вчитель показує час, а учень дає відповідь.

  1. Основна частина

Задача. Відстань від міста А до міста В поїзд проїхав за 5 год 48 хв, а від міста В до міста С – за 3 год 34 хв. Скільки часу поїзд був у дорозі?

                             Розв’язання.

5 год 48 хв + 3 год 34 хв = 9 год 22 хв

 

     5 год 48 хв

 +  3 год 34 хв

     8 год 82 хв

     9 год 22 хв

 

  1. Закріплення нових знань

 

1) Замінити менші одиниці вимірювання часу на більші.

 

180 с = ? 360 хв. = ?

250 с = ? 90 хв. = ?

26 год. = ? 30 міс. = ?

 

2) Виконай додавання і віднімання іменованих чисел:

13 год 40 хв + 4 год 5 хв =

7 год 15 хв – 2 год 47 хв =

2 хв 30 с + 3 хв 24 с =

9 год 10 хв – 3 год 50 хв =

1 доба 10 год + 4 доби 14 год =

15 років 6 міс – 6 років 8 міс =

  1. діб 2 год – 3 доби 11 год =

1 рік 6 міс – 8 міс =

 

  1. Фізкультхвилинка

Виконати вправи для зняття зорової втоми та розслаблення м'язів рук та шиї.

 

  1. Підсумок заняття

    - Що виконували на занятті?
    - Яке завдання найбільше сподобалося? Чому?
    - Дякую вам за старання на занятті.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Робочий лист

Дата:______________

Тема: Додавання мір часу з послідуючим перетворенням. Віднімання мір часу з перетворенням.

До прикладу:

Задача. Відстань від міста А до міста В поїзд проїхав за 5 год 48 хв, а від міста В до міста С – за 3 год 34 хв. Скільки часу поїзд був у дорозі?

                             Розв’язання.

5 год 48 хв + 3 год 34 хв = 9 год 22 хв

 

     5 год 48 хв

 +  3 год 34 хв

     8 год 82 хв

     9 год 22 хв

 

Розв'яжи

1) Замінити менші одиниці вимірювання часу на більші.

 

180 с =

360 хв. =

250 с =

90 хв. =

26 год. =

30 міс. =

 

2) Виконай додавання і віднімання іменованих чисел:

 

13 год 40 хв + 4 год 5 хв =

7 год 15 хв – 2 год 47 хв =

2 хв 30 с + 3 хв 24 с =

9 год 10 хв – 3 год 50 хв =

1 доба 10 год + 4 доби 14 год =

  1. років 6 міс – 6 років 8 міс =

16 діб 2 год – 3 доби 11 год =

1 рік 6 міс – 8 міс =

 

Дякую вам за старання на занятті!

docx
Пов’язані теми
Математика, 8 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
12 квітня 2022
Переглядів
874
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку