Алгебра 7
Тема: ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ МНОГОЧЛЕНІВ
Цілі:
• навчальна: сформувати поняття суми і різниці многочленів; сформувати вміння виконувати додавання та віднімання многочленів;
• розвивальна: формувати вміння застосовувати набуті знання; розвивати абстрактне мислення;_
• виховна: виховувати творче мислення, любов до предмета, повагу до оточуючих.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок.
Обладнання та наочність: підручник, картки.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1. Перевірка завдання, заданого за підручником
2. Самостійна робота
Варіант 1 |
Варіант 2 |
1) Запишіть у стандартному вигляді многочлен: |
|
|
|
2) Знайдіть степінь многочлена |
|
5 - 8x +3x2y3 - 16y3z3 |
9 + 11a - 7x2y + 5a3x4 |
3) Подано многочлен |
|
16b8 – 8b5 + 5b – 45 Складіть новий многочлен і запишіть його в стандартному вигляді, підставивши замість b: а) 4a; б) 5y3 |
12y3 + 4y2 – 3y + 45 Складіть новий многочлен і запишіть його в стандартному вигляді, підставивши замість y: а) 5x; б) 4p3 |
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Фронтальне опитування
1) Сформулюйте правило розкриття дужок, перед якими стоїть знак «-». Наведіть приклади
2) Сформулюйте правило розкриття дужок, перед якими стоїть знак «+». Наведіть приклади.
2. Виконання усних вправ
1) Розкрийте дужки:
2) Спростіть вираз:
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення теми
1. Додавання многочленів.
2. Віднімання многочленів.
3. Приклади додавання і віднімання многочленів:
V. ЗАСВОЄННЯ НОВИХ ЗНАНЬ І ВМІНЬ
1. Робота за підручником
2. Додаткові завдання
1) Подайте многочлен у вигляді добутку двох многочленів.
2) Подайте вираз у вигляді суми або різниці двох многочленів, один з яких містить змінну y, а другий не містить змінної y:
;
VІ. ПІДСУМКИ УРОКУ
Математичний диктант
Варіант 1 |
Варіант 2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання за підручником: