Урок " Додавання виду 350+200, 350+20. Віднімання виду 350-200, 250-20"

Про матеріал
Урок складений за підручником " Математика 3 клас ( ІІ частина) Гісь О. М., Філяк І. В., 2016. ТОВ Видавництво "Ранок" 2017
Перегляд файлу

Дата: 22.01.2019

Предмет: Математика

Тема: Додавання виду 350+200, 350+20. Віднімання виду 350-200, 350-20.

Мета: формувати в учнів уміння застосовувати загальні правила додавання і віднімання трицифрових чисел до окремих випадків, коли в одному із компонентів цих дій відсутні сотні або десятки; закріплювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до математики

Обладнання:, схеми до задач, індивідуальні картки

Хід уроку

І. Організаційна частина

ІІ. Актуалізація набутих знань

1) Перевірка домашнього завдання

- Відкрийте зошити з домашнім завданням. Чи виникали у вас труднощі під час виконання?

Вам потрібно було виконати номер 11 та 12 на стор 251. Тож почнемо перевірку з рівняння № 1

х- 40 = 240                  565- х = 500

х = 240+40                  х = 565 -500

х = 280                        х = 65

- Добре. Тепер перевіримо задачу № 12

1) 300 : 6 = 50 ( стр.) – у старому бабусиному альбомі

2) 50 + 30 = 80 ( стр.) – у новому бабусиному альбомі

3) 80 * 4 = 320 ( фотог.)

Відповідь : 320 фотографій поміститься у новому бабусиному альбомі

- Отже, що ми дізнаємось в першій дії?

- Що в 2 дії?

- Тож скільки поміститься фото в новому бабусиному альбомі?

2) Робота на індивідуальних картках

- Зараз чотири учні будуть працювати  із завданнями на картках, а всі інші працюють разом зі мною

Картка № 1, 3

Прізвище, ім’ я учня_______________

1.) Розв’язати:

х – 750 = 30

х = 780

2) Після того, як туристи пройшли 42 км, їм залишилось пройти на 13 км більше, ніж вони пройшли. Скільки всього км треба пройти?

Оцінка_____________  Підпис____________

Картка № 2,  4

Розв’язати:

1) 760 – х = 40

х = 720

2) 24 кг яблук і 18 кг груш розклали в посилки, по 6 кг у кожну. Скільки посилок заповнили фруктами?

Оцінка_____________    Підпис_______________

3) Усні обчислення

96, 400, 31, 13, 190, 799, 8, 220, 90

1. Подивіться на дошку, на якому ряд чисел. Подивіться уважно і назвіть мені 4 найбільших чисел. Добре, а тепер назвіть 4 найменших чисел. Тепер ваше завдання: зменшіть на 1 4 найбільші числа.

- Що означає зменшити на 1? ( від числа відняти 1)

798, 399, 219, 189

- Назвіть мені 4 найменших чисел.  Збільш їх у 10 разів.

- Що означає збільшити у 10 разів? ( число помножити на 10)

80, 130, 310, 900

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності: оголошення теми і мети уроку

- Ви отримали нові книжечки, а це означає, що ми і надалі продовжуємо подорожувати Україною. І яку ж область ми почнемо досліджувати? (Одеську)

- Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над додаванням і відніманням трицифрових чисел, а також закріпимо вміння розв’язувати задачі, що містять суми двох і трьох доданків.

- Діти, а зараз відкрийте зошити. Відступіть від домашньої роботи 4 клітинки. Запишіть число 22 січня, класна робота.

- Пропишіть рядок через один останнє зменшене число та останнє збільшене число: 189 900

- Стільчик поставте правильно, спинки тримайте рівно, лікті на партах. Ніжки поставте рівно на підлогу. Пишіть охайно

IV. Робота над темою уроку

1) Підготовча робота

Відкрийте підручники та знайдіть сторінку 4. Запишіть у зошиті Задача 2(с. 4). Прочитайте завдання про себе. Один учень читає вголос.

- Отже нам за скороченим записом потрібно скласти задачу. Для початку давайте розглянемо скорочений запис.

- Хто хоче пробувати скласти задачу?

Задача. Козачки подорожували від м. Полтави до м. Одеса. В дорозі вони робили 3 зупинки. До першої зупинки м. Кременчук вони проїхали 100км. До другої зупинки м. Новоукраїнка  200 км. А до третьої смт Радісне також 200 км. Скільки км їм потрібно подолати, щоб прибути до Одеси, якщо всього вони подолали 573 км?

( на дошці схема)

- Отже, скільки км потрібно було козачатам до першої зупинки? ( 100)

- Скільки км потрібно до другої зупинки ? ( 200)

- До третьої ? ( 200)

- Скільки всього км вони подолали? ( 573)

- Що нам потрібно знайти? ( скільки кілометрів вони проїхали від смт. Радісне до м. Одеса)

- Якою дією ми це дізнаємось? ( додавання)

-Що нам потрібно спочатку знайти? ( відстань від м. Полтави до смт Радісне)

- Що ми будемо додавати? ( відстань трьох зупинок)

- Якщо ми знаємо всю відстань яку вони подолали, і відстань від Полтави до смт Радісне, ми зможемо дізнатись відстань від смт Радісне до Одеси? ( так)

- Якою дією? ( віднімання)

- Що ми будемо віднімати? ( від всією відстані, відстань від Полтави до смт Радісне)

- Отже що ми взнаємо в першій дії? ( к-сть км від Полтави до Радісного)

- Якою дією? ( додавання)

- Що ми взнаємо в другій дії? ( відстань від смт Радісне до м. Одеса)

- Якою дією? ( віднімання)

Один учень виходить розв’язує на дошці, інші записують самостійно в зошит.

1) 200+200+100= 500 ( км) від м. Полтава до смт Радісне

2) 573-500 = 73 ( км)

Відповідь: 73 км від смт Радісне до м Одеса.

- В кого не так?

2) Склади вирази, щоб дізнатися:

- На скільки більша відстань м. Полтава – м. Кременчук, ніж смт Радісне – м. Одеса?

100 – 73 = 27.

Відповідь: на 27 більше

- На скільки менша відстань м Полтава – м Кременчук, ніж м. Кременчук – смт Радісне?

400 – 100= 300

Відповідь на 300 км менша

2) Вивчення нового матеріалу

- Подивіться на дошку. Нам потрібно розв’язати вираз 350+200

- Для того, щоб 350+200, потрібно перший доданок розкласти на розрядні доданки ( 300 і 50). У другому доданку першого прикладу немає десятків. Отже треба додати 300 і 200 та до знайденого результату додати 50. Подивіться на схему. (так само з дією віднімання)

У 3 прикладі у другому доданку немає сотень. Отже, треба додати 50 до 20, а знайдений результат додати до 300.( так само і дія віднімання)

V. Первинне закріплення

- Знайдіть у підручнику завдання 4 стор 5. Потренуймося обчислювати усно.

260+ 30 = 200+(60 + 30) = 290                         690 – 40 = 600+ ( 90 - 40) = 650

260 + 300 = ( 200+300) + 60 = 560                   690 – 400= ( 600-400) + 90 = 290

- Записуємо в зошиті Задача 5 ( с. 6) Прочитайте завдання.

Першу задачу всі читають про себе, а один учень вголос.

- Скільки коштує прокат велосипеда за 1 день? ( 50 грн)

- Скільки коштує прокат мотоцикла за 1 день? ( 200 грн)

- Що в нас питається у задачі? ( на скільки дорожчий прокат мотоцикла, ніж велосипеда за 4 дні?

- Ми зможемо дізнатись скільки коштує прокат велосипеда за 4 дні? ( так)

- Якою дією? ( дією множення)

- Що будемо множити? (50*4 = 200)

_ Так, а ми зможемо дізнатись скільки коштує прокат мотоцикла за 4 дні? ( так)

- Якою дією? ( множення) Що ми будемо множити? ( 200* 4 = 800)

- За цими числовими даними ми зможемо дізнатись на скільки дорожчий прокат мотоцикла ніж велосипеда за 4 дні? Якою дією? ( віднімання)

- Що ж ми будемо віднімати? ( від вартості прокату за 4 дні мотоцикла віднімемо вартість прокату велосипеда за 4 дні)

- Що ми взнаємо в першій дії? ( вартість прокату велосипеда за 4 дні) Якою дією?( множення)

- Що ми взнаємо в другій дії? ( вартість прокату мотоцикла за 4 дні) Якою дією? ( множення)

- Що ми взнаємо в третій дії? ( на скільки дорожчий прокат мотоцикла, ніж велосипеда за 4 дні?

Один учень записує на дошці, інші записують в зошиті

1) 50* 4 = 200 ( грн) прокат велосипеда за 4 дні

2) 200 * 4 = 800 ( грн) – прокат мотоцикла за 4 дні

3) 800 -200 = 400 ( грн)

Відповідь: на 400 грн дорожчий.

- В кого не так?

2) Пишемо 2 задачу. Прочитайте задачу.

1) 9*4 = 36 ( мотоцик.) –в чотирьох рядах

2) 96 – 36 = 60 ( велосип.) – в шести рядах

3) 60 : 6 = 10 ( велосип.)

Відповідь: 10 велосипедів у кожному ряді

3) Задача 3. Один читає вголос , інші – про себе

1) 100 + 200 = 300 ( м) проїхав Писар

2) 560 + 300 = 860 ( м) відстань один від одного

3) 560-300 = 200 ( м)

Відповідь: відстань один від одного – 860 м

                   На 200 м більше проїхав Відчайдух

Фізкультхвилинка

VI. Самостійна робота.

- Знайшли завдання 6 с. 7. Записуємо номер свого варіанту.

І варіант                                                IІ варіант

340 + m – 30 , якщо m = 50                 340 + m - 30, якщо m = 500

- В кого не так?

VII. Підсумок уроку

- Отже,  діти, в якій області ми почали подорожувати?

- Яке вам завдання найбільше сподобалось?

VIII. Домашнє завдання

Впр 9, 10 ( с. 7)

 

 

 

Конспект перевірила та до проведення уроку допустила

 Вчитель _______________________Вершиніна Л. П.

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 лютого 2019
Переглядів
3597
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку