Дата: 25.01.2019
Предмет: Математика
Тема: Додавання виду 350+240. Віднімання виду 350 – 240
Мета: вчити учнів додавати та віднімати трицифрові числа виду 350+240; 350 – 240; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати вміння знаходити невідоме; розвивати увагу, математичне мовлення; виховувати старанність
Обладнання: усний рахунок, відеоматеріал
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація набутих знань
1) Перевірка домашнього завдання
- Відкрийте зошити з домашнім завдання.
Задача № 7
1) 680-400 = 280 ( велосип) – отримали звання ефрейтора
2) 280 – 70 = 210 ( велосип.)
Відповідь: 280 – ефрейторів, 210 –молодших сержантів.
Завдання № 8
180+500 = 680 – рядових 120:6-1=19 – старшин
50+230 = 280 – ефрейторів 110+90= 200 - лейтенантів
180-60=120 – сержантів 695-690= 5 – капітанів
2) Усні обчислення
- Відкрийте підручники на сторінці 11 завдання 1. Закінчіть обчислення виразів.
110+50=100+(10+50) = 160 480-30=400+(80-30)= 450
110+500=(100+500)=10=610 480-300=(400-300)+80=180
- А зараз подивіться на дошку. Нам потрібно вставити відповідний знак дій.
690 – 40 = 600+ ( 90-40) = 650
690-400 = ( 600-400) +90 = 290
920 – 200 =(900 – 200) +20 = 720
480 – 70 = 400+ ( 80-70) = 410
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності: оголошення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми навчимось додавати та віднімати трицифрові числа виду 350+240; 350 – 240, а також будемо розв’язувати різноманітні цікаві задачі
-Діти, відкрийте зошити. Відступіть від домашньої роботи 4 клітинки. Запишіть число 25 січня, класна робота.
-Пропишіть каліграфічно рядок цифри 5.
IV. Робота над темою уроку
1. Робота за підручником.
- Запишіть в зошитах задача 3 с. 12. Прочитайте задачу про себе. Один учень читає вголос.
- Скільки всього сторінок в книжці? ( 160)
- на якій сторінці розгорнув підручник Писар? ( 50)
- Що нас запитується в задачі? ( скільки сторінок до кінця?
- Ми зможемо знайти? Якою дією? ( віднімання)
1) 160 -50 = 110 ( стор.)
Відповідь: 110 сторінок залишилось до кінця підручника
- Запишіть в зошитах задача 4 с. 12. Прочитайте задачу про себе. Один учень читає вголос.
- Скільки козачок Дзиґа розв’язав завдань? ( 210)
- Скільки розв’язав козачок Відчайдух ( на 40 більше від Дзиґи)
- А скільки Писар? ( на 100 менше ніж Відчайдух)
1) 210+40 = 250 ( завд.) розв’язав Відчайдух
2) 250 – 100 = 150 (завд.)
Відповідь: 150 завдань розв’язав козачок Писар.
- Діти подивіться будь ласка на дошку.
- Для того щоб додати 350+240, другий доданок розкласти на розрядні доданки ( 200 і 40)
До першого доданка додаємо 200в дужках, і потім додаємо 40. – Є і другий варіант. Перший та другий доданок розкадаємо на розрядні доданки. Додаємо сотні, потім десятки і додаємо результати, які виходять.
- Подивіться на схему( так само з дією віднімання)
V. Первинне закріплення.
- - Знайдіть у підручнику завдання 6 стор 13. Потренуймося обчислювати усно.
120+370=(120+300)+70 = 490
120+370=(100+300)+(20+70) = 490
370-120=(370-100)-20=250
370-120=(300-100)-(70-20)=250
- Знайдіт у підручнику завдання 7 . с. 13. - Запишіть в зошитах задача 7 с. 13. Прочитайте задачу про себе. Один учень читає вголос.
- Діти скільки коштують 3 квитки на екскурсію корабликом? ( 240 грн)
- А скілький коштує один квиток на яхту? ( 160)
- Що нас питається в задачі? ( у скільки разів дорожчий квиток на таке ж екскурсію на яхті)
1) 240 : 3 = 80 ( грн) – коштує 1 квиток на кораблик
2) 160: 80 = 2 ( раз.)
Відповідь у 2 рази дорожчий
- Завдання на уважність запишіть завдання 8. С.13. Розкодуй шифрограму.
Дельфін – символ моря.
- Діти, подивіться на картинки це в нас дельфіни. Вони бувають різні. У чорному морі живуть три вида дельфінів : Азовка, Афаліна, Білобочка..
- запишіть завдання 9. С.14. Прочитайте задачу про себе.
Довжина афаліни 310 см, білобочка менша на 10 см менша , ніж афаліна. Яка довжина азовки, якщо сума їх довжин 6 м 90 см.
1) 310 – 10 = 300 ( см) довжина афаліни.
2) 310+300 = 610 ( см) – довжина афаліни та білобочки разом
3) 690-610 = 80 ( см)
Відповідь: 80 см довжина азовки.
VI. Підсумок уроку
- З яким тваринками моря ми сьогодні познайомились?
- Яке завдання найбільше сподобалось?
VII. Домашнє завдання.
С. 15 № 11-12