Конспект уроку з української мови
Клас:4-В
Вчитель: Лисяк Т.П.
Дата: 03.12.2022
Тема: Досліджую закінчення прикметників жіночого роду в давальному і місцевому відмінках
Мета: поглибити знання про прикметники, вчити розпізнавати прикметники в реченні, вміти вимовляти та писати закінчення –ій у прикметниках жіночого роду в давальному та місцевому відмінках; вміти ставити питання, виконувати завдання за зразком; розвивати критичне мислення, увагу, спостережливість, пам'ять, усне і писемне мовлення; удосконалювати навички письма; формувати компетентність спілкуватися рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати повагу до рідної мови, до традицій своєї країни.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
Дзвоник пролунав веселий,
Дружно всіх він кличе в клас.
Цікаві дії на уроці
Пропоную я для вас.
Сядьте зручно, схаменіться,
Одне одному всміхніться.
Все, що треба до уроку.
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
3. Наші передбачення:
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота в парах за вправою 1,2 на с.70
2. Робота за вправою 3 на с. 70:
3. Робота з медіа — текстом за вправою 4, 5 с.70
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
1. Творче списування
— Утворіть словосполучення та запишіть.
— Визначте відмінок і рід прикметників.
Якій? літн... (відпустка).
На якій? на турецьк... (земля)
2. Гра “Добери прикметник”
— Кожне слово в рядках цієї гірки — прикметник м’якої групи.
1. Один з основних кольорів сонячного спектра. (Синій)
2. Антонім до слова пізній. (Ранній)
3. Спільнокореневий прикметник від іменника осінь. (Осінній)
4. Такий, що стосується освіти. (Освітній)
5. Антонім до слова минулий. (Майбутній)
6. Той, що міститься всередині чогось. (Внутрішній)
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися про відмінювання прикметників?
- У яку країну здійснили віртуальну подорож?
— Чи справдились ваші очікування від уроку?
— Оцініть свою роботу цеглинками lego:
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вправа 9 (с. 71); вивчити правило (с. 70).