Мета уроку:
a) навчальна: ознайомити учнів з базовим підприємством, його виробничим процесом, розміщенням електричного обладнання, організацією та структурою підприємства
b) розвивальна: розвивати спостережливість, вміння сприймати та аналізувати виробничий процес
c) виховна: виховувати уважність, самостійність та самоконтроль
«ПОГОДЖЕНО»
Старший майстер
_________________
План відкритого уроку
виробничого навчання
«15» вересня 2016року
Тема програми : Технічне обслуговування перегінних сигнальних пристроїв
Тема уроку: Екскурсія на базове підприємство Козятинська дистанція сигналізації та зв язку
Мета уроку:
Методи проведення: словесні (монолог, діалог), репродуктивні, демонстративні, інтерактивні
Тип уроку: засвоєння нових знань
Вид уроку: екскурсія
Дидактичне забезпечення: опорний план-завдання
Матеріально-технічне забезпечення: діючі моделі світлофорів, електропривод, дизель-генератор.
Міжпредметні зв язки: електротехніка, охорона праці, матеріалознавство, ПТЕ
Місце проведення занять: виробниче підприємство Козятинської дистанції сигналізаціїї та звязку. Група слідує на місце проведення заняття після проведення інструктажу за поданим маршрутом
Маршрут слідування: додається
Хід уроку
- перевірка наявності учнів та їх готовності до уроку
- оголошення теми, мети та завдань уроку.
- повідомлення теми програми та уроку;
- ознайомлення учнів з задачами уроку.
1. Актуалізація опорних знань:
- повідомлення теми програми та уроку;
Вступні заняття з предметів професійного спрямування передбачають ознайомлення з базовим підприємством, зокрема Козятинська дистанція сигналізаціїї та звязку. Сьогоднішній урок пройде у вигляді екскурсіїї на дане підприємство
Вправа «Очікування»
Чого ви очікуєте від екскурсіїї (коротко сформулюйте думку)?
Завдання для учнів під час екскурсії: ознайомитися з базовим підприємством, його виробничим процесом, організацією та структурою виробництва.( Учням пропонується опорний план – завдання з переліком питань. Під час екскурсії вони повинні записувати тези, на основі яких буде створена цілісна картина виробництва на даному підприємстві. Якщо під час екскурсії учні не отримають інформацію з певного питаня то його не поставили в процесі екскурсії або після неї.)
Видача опорного плану-завдання:
Опорний план – завдання:
3.Поточний інструктаж
Виробничі ситуації:
Вправа «очікування»
Учні звітують, чи справдились їхні очікування, висловлені на початку уроку.
Вправа «мікрофон»
Учні по черзі продовжують речення: «Сьогодні на уроці для мене було важливим . . . »
Повідомлення домашнього завдання: скласти план – конспект екскурсії відповідно до плану – завдання.
Майстер в/н ________________ Ю.М. Опанович
Додаток 1