Урок –фішбоун з природознавства в 3 класі Тварини в житті людини

Про матеріал
Впровадження інтерактивних методів на уроках в початкових класах з метою ефективності уроку, розвитку критичного мислення, активності дітей на уроці.
Перегляд файлу

Урок –фішбоун з  природознавства в 3 класі

Тварини в житті людини

 

  • Мета: Поглибити знання школярів про звірів,їх будову та різноманітність,живлення звірів;
  • Розширити знання про значення звірів у природі і в житті людини, необхідність їх охороняти;
  • Розвивати вміння аналізувати та порівнювати звірів, визначати істотні ознаки, впізнавати тварин;
  • Удосконалювати вміння доводити й робити висновки, встановлювати причино-наслідкові зв'язки;
  • Сприяти розвитку мовлення, довільної уваги, логічного мислення;
  • Виховувати естетичне сприйняття тваринного світу, любов до звірів, бажання їх оберігати.

 Хід уроку

I.Організаційний момент

Створення  позитивного настрою.

Діти передають у долоньки іншим дітя хороший настрій і побажання.

Сигналізують про свій настрій смайликами:веселий , сумний

Картинки по запросу скачати смайлики сумнийC:\Users\user\Desktop\загружено (2).jpg

II.Синоптична хвилинка

День, місяць, число, пора року, опади, температура

III.Повторення вивченого

Гра «Доповни речення»

  • Всі живі організми поділяються на…(люди, тварини, рослини, гриби, бактерії)
  • Тварини поділяються на групи…(молюски, черви, паукоподібні, звірі, риби, птахи, плазуни, земноводні, комахи, ракоподібні).
  • Характерна ознака птахів це- (наявність піря і дзьоба).
  • Характерна ознака риб- (тіло вкрите лускою)
  • Характерна ознака комах- (6 ніжок)
  • Характерна ознака звірів-(тіло вкрите шерстю, годують малят молоком)
  • Для життя тваринам потрібне…(світо, тепло, вода, повітря, їжа)
  • За  способом життя тварини є …(дикі і свійські)
  • За способом живлення тварини є…(рослиноїдні, хижаки, усеїдні)
  • Тварини, які поїдають інших тварин це…..(хижаки)
  • Тварини , які  живляться рослинною їжею це..(рослиноїдні)
  • Тварини , які  живляться рослинною і тваринною їжею це…(усеїдні)

Гра «Хто зайвий»

Їжак, заєць, голуб

Вовк, орел, миша

Окунь, слон,кіт

Корова, лисиця, ведмідь

Заєць, кріль,гуска

III.Тема уроку

1.Використовуючи прийом «Фішбоун, ми з вами зясуємо значення тварин у житті людини .

(Діти працюють у двох групах)

Повторюють правила роботи в групах.

Давайте зясуємо, яку користь приносять тварини людям, та як у шкоду?

Картинки по запросу фішбоунКористь                                                          

 

 

висновок                                           

 

 

 

 

шкода

2. Презентація виконаних робіт.

IV.Узагальнюємо вивчене про тварин «Кубик Блума»

Назви, які є групи тварин?

Назви, що необхідно тваринам для життя?

Чому потрібно у лісі поводитися тихо?

Чому звірів називають «ссавці»?

Поясни значення  вислову «санітари лісу»

Поясни значення птахів у житті людини?

Запропонуй основні заходи з охорони птахів.

Запропонуй як доглядати за домашніми тваринами.

Придумай, що відбудеться на землі, коли зникнуть всі тварини?

Придумай, що було б , якби люди навчилися розуміти  тварин?

Поділись, які асоціації виникають, коли чуєш слово « бджола»

Поділись враженням, коли бачиш білочку, яка стрибає з гілочки на гілочку.

V.Підсумок уроку

Рефлексія

 «Дерево творчості»

Мета:

проаналізувати якість викладання уроку та чіткість осмислення навчального матеріалу учнями.

Ресурси:

ілюстрація дерева, картки із зображенням плодів, квітки, зеленого та жовтого листочків.

Етап уроку:

підсумковий етап уроку

Хід вправи

Для цієї вправи потрібно буде малюнок на якому зображено дерево, маленькі картки із зображеннями плода, квітки, зеленого листочка  та жовтого листочка.

«Плід» означає, що урок пройшов корисно, плідно.

«Квітка» - досить непогано.

«Зелений листок» - щось було, звичайно, але взагалі - не зрозуміло.

«Жовтий листочок» - "чахлий", невдалий урок.

                                                                                 Додаток до уроку

D:\Фото\першаки 2016\20190304_103637.jpg                   D:\Фото\я\IMG-cb2f78d2b9780743905686740cd0416b-V.jpg

Підсумок «Дерево творчості»

D:\Фото\першаки 2016\20190304_103550.jpg

Презентація  робіт виконаних в групах

docx
Додав(-ла)
Білоус Ольга
Додано
4 січня 2020
Переглядів
1929
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку