Тема: «Функція. Лінійна функція».
Мета:
Навчальна:
Розвивальна: розвивати логічне мислення, спостережливість, інтерес до математики;
Виховна: виховувати культуру математичних записів і креслень, самостійність.
Вид уроку: інтегрований урок
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
Коротка доповідь учня
Термін «функція» (від латинського functio – виконання, звершення) вперше увів німецький математик Готфрід Вільгельм Лейбніц у 1694 році. Завдяки працям Лейбніца та відомого англійського фізика й математика Ісаака Ньютона сформувалася нова гілка математики – математичний аналіз, у якому поняття функції є одним із головних. Лейбніцем та Ньютоном були розроблені методи дослідження функцій, які вже понад 300 років служать потужним засобом вивчення навколишнього світу за допомогою математики
Сьогодні ми будемо працювати під девізом: « Міркуй точно, відповідай чітко, записуй правильно і швидко».
Завдання 1. Функцію задано формулою у= х(х+5). Заповнити таблицю №1 і побудувати її графік в електронній таблиці Exell.
Х |
-5 |
-4 |
-3 |
-2 |
-1 |
0 |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
У |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
таблиця №1
Розв’язування:
1. Ввести дані в електронну таблицю Exell.
(рис.1)
2. Вводимо формулу:
(рис.2)
3. Будуємо графік!
(рис.3)
Завдання 2. Функцію задано формулою у= х2 + 4. Заповнити таблицю №2 і побудувати її графік в електронній таблиці Exell.
Х |
-4 |
-3 |
-1 |
0 |
1 |
3 |
4 |
У |
|
|
|
|
|
|
|
таблиця №2
Розв’язування:
(рис.4)
Рефлексія
Сьогодні на уроці:
Я дізнався:
Мені сподобалось:
Я навчився: