розробка урок для учнів 2 класу за темою Г.Чубач «У лісочку на пеньочку»
Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розвивати вміння оцінювати вчинки дійових осіб; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до поезії.
Бахмутська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №4
Бахмутська міської ради Донецької області
Розробка уроку з читання 2 клас
Г.Чубач
«У лісочку на пеньочку»
Підготувала Куражнова Т.Л.
2014 рік
Тема. Г.Чубач «У лісочку на пеньочку»
Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання віршованих творів; розвивати вміння оцінювати вчинки дійових осіб; збагачувати словниковий запас школярів; виховувати любов до поезії.
Хід уроку
- Сядьте діти всі гарненько,
- Руки покладіть рівненько,
- Голови вище підніміть,
- Свої плечі розведіть
- Мені діти посміхніться,
- Веселіше подивіться
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА слайд 2
1. Робота над чистомовкою
Чи то лис, чи то ліс,
Чи то кинь, чи то кінь,
Чи то кит, чи то кіт —
Звуки плутати не слід.
2. Гра «Склади та прочитай»
З лісу вийшов на горбочку,
А кругленький кузобок,
Мов бабусин колобок,
на пеньку вмостився.
Стриб – і покотився.
Покотивсь, помчав з гори
Повз високі явори,
По крутому схилу,
Повз вербу похилу
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ слайд 3
1. Учнівський вернісаж. Виставка дитячих малюнків до вірша В. Скомаровського «Козубок-Колобок»
2. Конкурс на краще виразне читання вірша учнями
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ слайд 4
— Сьогодні ми починаємо вивчати творчість української поетеси Ганни Чубач.
V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Біографічна довідка
— Народилася Ганна Чубач у переддень Різдва, 6 січня 1941 p., у селі Плоске Муровано-Кироловецького району на Вінниччині в сім’ ї хліборобів. Закінчила вечірню школу робітничої молоді, факультет журналістики Українського поліграфічного інституту та Вищі літературні курси при Літературному інституті ім. М. Горького у Москві. Працювала в редакціях газети ≪Літературна Україна≫ та журналу ≪Дніпро≫. Авторка
ЗО поетичних збірок («Журавка» (1970), «Жниця» (1974), «Ожинові береги»
(1977), «Заповіти землі» (1978), «Срібна шибка» (1980), «Святкую день»
(1982), «Житня зоря» (1983), «Листя в криниці» (1984), «Літо без осені»
(1986) та ін.) й понад 200 естрадних пісень. За назвою першої ліричної збірки
друзі одразу ж почали називати її ясноокою Журавкою. За ці роки в поетеси
вийшло понад сорок книжок. Кілька з них адресовані дітям: ≪Вивчаймо самі≫, ≪Сонячна абетка≫, ≪Алфавітні усмішки≫, ≪Жук малий і волохатий≫, ≪Черепаха Аха≫, ≪Прикмети — не секрети≫ та ін. Дітям полюбилися її вірші, скоромовки, лічилки для дошкільнят і молодших учнів. Нині малята залюбки вивчають у садочках і школах літери за її ≪Абетками≫ та весело-виразні вірші. Вірші поетеси перекладено російською, англійською, німецькою, чеською, болгарською, угорською, монгольською та іншими мовами.
2. Опрацювання вірша Г. Чубач «У лісочку на пеньочку» (с. 88-89)
1) Загадки відгадай — персонаж називай.
• Поперед комбайна • Сірі крильця в нього є,
Господиня файна Дзьобом зернятка клює,
Понаносила в комори Проспівав нам ≪ Чив-чив-чив ≫,
Золотих зерняток гори. (Миша) З’їв зерно — і полетів. (Горобець) слайд 6
2) Гра ≪Передбачення≫. Вправа ≪Мікрофон≫.
— Де можуть зустрітися горобець і миша? (Учні в уявний мікрофон висловлюють свої припущення.)
3) Виразне читання вірша вчителем.
— Як поетеса ставиться до мишки?
4) Словникова робота.
а) Довідкове бюро. Слайд 7
Виточка — зшита з вивороту невелика складочка на одязі.
б) Читання стовпчиків слів ≪луною≫ за вчителем. Слайд 8
Гірко весело
Пеньочку настрій
заздрісно загубили
розірвали крильцями
зажурилася сріблиночка
— Прочитайте дієслова.
Фізкультхвилинка слайд 9
5) Гра ≪Бджілки≫. Слайд 10
Самостійне напівголосне читання вірша учнями, кожен — у своєму темпі.
— Простежте, як змінюється настрій мишки.
Поглянте на дошку ви бачите дерево, але воно незвичайне це « Дерево мудрості» за ваші правельні відповіді на ньому будуть з являтися квіти.
— Продовжіть міркування: ≪Спочатку мишка вишивала для синочка весело,тому, що...≫.
— Прочитайте вірш виразно. Передайте інтонацією зміну його настрою.
6) Виразне читання вірша учнями.
— Прочитайте рядки, у яких ідеться про те, як мишка вишивала сорочку.
— Поміркуйте над виділеними словами.
— Що вони допомогли вам побачити, відчути, зрозуміти?
7) Робота над ілюстрацією.
— Розгляньте малюнок. Хто на ньому зображений?
— Який настрій передав на ньому художник?
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
— Який вірш читали на сьогоднішньому уроці?
— Хто його автор?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ слайд 11
Виразно читати вірш.__