Урок " Генетичний звязок між класами неорганічних речовин"

Про матеріал
Мета: формувати поняття про генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук; формувати вміння складати генетичні ланцюги між класами неорганічних сполук та відповідні рівняння хімічних реакцій,закріпити вміння розв’язувати задачі Обладнання: роздатковий матеріал, таблиця «Основні класи неорганічних сполук» Тип уроку: узагальнення та систематизації знань Форми роботи: бесіда, робота біля дошки, індивідуальна робота,робота в групі
Перегляд файлу

 

Тема:  Генетичні зв’язки між класами неорганічних сполук

Мета: формувати поняття про генетичний зв’язок між класами неорганічних сполук; формувати вміння складати генетичні ланцюги між класами неорганічних сполук та відповідні рівняння хімічних реакцій,закріпити вміння розв’язувати задачі

Обладнання: роздатковий матеріал, таблиця «Основні класи неорганічних сполук»

Тип уроку: узагальнення  та  систематизації  знань

 

Форми роботи: бесіда, робота біля дошки, індивідуальна робота,робота в групі

 

                                                   Хід уроку:

І.  Організація класу

ІІ. Оголошення теми і мети уроку

ІІІ. Актуалізація й мотивація навчальної діяльності: діалог- дискусія «Хто головніший?»

1. Повідомлення домашніх груп

1)Вода - найважливіший природний оксид.

Життя виникло у воді. Без неї неможливе існування живих організмів. Вода- це середовище, в якому відбуваються хімічні процеси, що забезпечують життєдіяльність живих організмів. Масова частка води в організмі людини становить 65%. Поживні речовини поступають до організму в розчиненому вигляді.

Вода необхідна для рослин. Одна рослина соняшника потребує за літо 300л води. На вирощування 1т картоплі необхідно 100м3, а 1т зерна- 1000м3 води.

Вода має велике значення у  промисловості. На виробництво 1т сталі витрачається 300м3, 1т паперу- 900м3, 1т хімічного волокна- 2000м3.

Крім води важливі й інші оксиди, адже в природі більшість металів трапляється у вигляді їхніх оксидів.

2)Кислоти відіграють значну роль в життєдіяльності організмів. З курсу біології відомо, що для роботи шлунка необхідна хлоридна кислота. Кислоти попадають в організм з овочами, фруктами, це- лимонна кислота, молочна, яблучна.

Кислоти використовуються в хімічній промисловості.

3) Основи використовуються в будівництві, в хімічній промисловості.

4) Солі. Для харчування кожен з нас вживає кухонну сіль NaCI . У давні часи з усіх кінців з’їжджалися люди в Крим за сіллю, і цінувалася вона дуже дорого. До складу людського організму входить 5,5% солей. Живі організми потребують постійного надходження солей. У народному господарстві солі є мінеральними добрива

Висновок вчитель формулює разом з учнями про важливість велике значення речовин всіх класів.

Продовження мотивації навчальної діяльності.

Слово вчителя: речовини, що оточують нас не існують окремо в природі. Між ними є зв'язок, який називають генетичним. Генетичний зв'язок між простими і складними речовинами можна зобразити у вигляді наступної схеми:

 

 

Метал  Сіль      Неметал 

Основний оксид         Сіль  Кислотний оксид

Основа  Сіль   Кислота

 

IV. Основна частина- змагання між 4 командами: оксиди, основи, кислоти, солі. За правильні відповіді учасники отримують червоні кружечки, за не зовсім правильні- сині. За кількістю кружечків буде підбиватися підсумок роботи команд в кінці уроку.

  1. Стимуляція  активної роботи. Постановка проблемних питань:

А) Чому прожарена крейда змінює колір фенолфталеїну в малиновий колір, а звичайна- ні?

Б) Чому пиття газованої води спричиняє подразнення горла?

В)Чи можна з сіліцій(VI)оксиду добути силікатну кислоту?

 

2. Творче завдання. Скласти умову до задачі та розв’язати її:

 

12г м,г    40г х,моль

Mg + H2SO4MgSO4 + H2                   CuO + H2SO4CuSO4 + H2O

В: 60г                  В: 0,5 моль

 

130г        V,л              м,г                    44,8л

Zn + H2SO4 → ZnSO4 + H2                       Zn + HCI → ZnCI2 + H2

В: 44,8л                В: 146г

 

  1. З допомогою рівнянь реакцій здійснити ланцюжок перетворень:

1) 2)

           NaNa2ONaOH                                            SSO2H2SO3

                   NaNO3                                                       K2SO3

    3)    

 4) C→CO2→CaCO3→CaO

Fe→FeCI3→Fe(OH)3→Fe2(SO4)3                                             

 

ІІІ. Підбиття підсумків уроку. Виставлення оцінок. Рефлексія.

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Хімія, 8 клас, Розробки уроків
Додано
1 квітня 2020
Переглядів
916
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку