Урок №
Геометрія 7 клас
Дата:
Тема уроку. Зовнішній кут трикутника та його властивості.
Мета уроку:
Навчальна: сформувати поняття про зовнішній кут трикутника, його властивості; навчити застосовувати властивості зовнішнього кута трикутника й теорему про суму кутів трикутника під час розв'язування задач;
Розвиваюча: розвивати вміння аналізувати, мислити логічно, культуру математичного мовлення;
Виховна: виховувати працьовитість, активність; інтерес до математики.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: набір креслярських інструментів, підручник геометрія 7 клас
(О.С.Істер), презентація, комп’ютер, екран, кольорова крейда, картки із самостійною роботою.
Хід уроку
Перевірити готовність учнів до уроку, налаштовує на плідну працю.
1.Перевірка домашнього завдання, заданого за підручником. (Слайди)
2. Самостійна робота
Відповіді й розв'язання завдань самостійної роботи
Перевірити (презентація)
Варіант 1
1. 85°. 2. 80°. 3. 80°.
4. ∠BFD = 180°-70° = 110o (за теоремою про суміжні кути). ∠BDF = 180°-(30°+ 110°) = =40° (за теоремою про суму кутів трикутника ∠DBF + ∠BFD + ∠BDF = 180°).
∠ADF = 180°-40° = 140° (кути суміжні). Розглянемо трикутник CDA.
∠A = 180°-(20° + 140°) = 20о.
Відповідь: 20°.
Варіант 2
1. 111°. 2. 55°. 3. 125°.
4. Розглянемо трикутник. АРС ∠РАС + ∠РСА + ∠АРС = 180° за теоремою про суму кутів трикутника, тоді ∠APC = 180°-(+). ∠BPK= 180°-(180°-( + )) = + (кути суміжні). ∠PKB = ∠EKC як вертикальні.
∠PKB = 180°-( + + ) = 180°- (2 + ). Тоді ∠EKC = 180°-( + 2).
Відповідь: 180°-( + 2)
III. Актуалізація опорних знань
Завдання класу
IV. Формування мети і завдання уроку
Повідомити тему уроку.
V. Вивчення нового матеріалу
Зовнішнім кутом трикутника називають кут, суміжний з кутом цього трикутника.
Щоб не плутати кут трикутника із зовнішнім кутом, його
іноді називають внутрішнім кутом.
Т е о р е м а 1 (властивість зовнішнього кута трикутника).
Зовнішній кут трикутника дорівнює сумі двох внутрішніх кутів, не суміжних з ним.
Доведення проводить вчитель, учні конспектують. Потім учні доводять біля дошки.
Н а с л і д о к. Зовнішній кут трикутника більший від будь-якого внутрішнього кута, не суміжного з ним.
Розглянемо ще одну важливу властивість трикутника.
Т е о р е м а 2 (про співвідношення між сторонами і кутами трикутника). У трикутнику: 1) проти більшої сторони лежить більший кут; 2) проти більшого кута лежить більша сторона.
VI. Формування вмінь
Усні вправи № 437; 440, 443, 447
Практична робота №№ 438
Письмові вправи
№ 441, 445, 448
№ 441
№ 445
№ 448
VI. Підбиття підсумків уроку
Запитання до класу
VII. Домашнє завдання
Опрацювати § 18.
Розв’язати № 439; 442; 448
№ 439
№ 442
VIII. Рефлексія
1