Урок читання в 4 класі
"Формування навичок швидкого і виразного читання шляхом інтерактивних технологій"
Урок №28
Іван Франко «Лисичка - кума»
Мета:
-
Продовжити знайомство учнів з особистістю І. Франка;
-
Формувати навички складання характеристики дійових осіб, визначення основної думки казки;
-
Розвивати уміння виділяти головне у тексті, навички свідомого і швидкого читання.
-
Виховувати почуття дружби, товариськості.
Обладнання: таблиці для швидко читання, ілюстрації до казки, портрет
І.Я. Франка, збірки його творів
Хід уроку
-
Організація класу.
Доброго ранку! – мовим за звичаєм.
Доброго ранку! – всім вам ми зичимо.
Щастя, здоров’я вам кожної днини,
Миру і злагоди вашій родині.
-
Вправи на розвиток навичок читання.
-
«Цифрове коло» (1 і 2 варіанти слідкують по черзі за рухом очей сусіда) (дод. № 1)
-
«Чарівний квадрат» (1 і 2 варіанти слідкують по черзі за тим, щоб сусід не пропускав числа, а знаходив по порядку) (дод.№ 2)
-
Таблиці складів(дод.№ 3)
-
Читання «буксиром» за учителем;
-
Самостійне швидке читання учнями;
-
Читання в парах;
-
Читання усього класу «ланцюжком».
-
Оголошення теми уроку
-
Розгадування деформованої назви розділу («ту, лі, ра, те, рні, зки, ка»)
-
Сприймання нового матеріалу
-
Опрацювання назви розділу і ілюстрацій.
-
Про що будуть твори цього розділу?
-
Що підказало, що твори мають авторів?
-
Що підказало, що саме казки?
-
Слово «пошуковців» (про життєвий і творчий шлях І. Франка)
-
Робота над заголовком казки «Лисичка - кума»
-
пояснення значення слова «кума»,
-
Які дійові особи будуть у творі?
-
Попередня словникова робота
1 варіант
- Поясніть значення слів "полуденок, похресники, чудернацькі, згамкаю, злосливий, схрупала".
2 варіант
-Поясніть значення фразеологізмів
"накивала п’ятами";" ані пари з рота";"не мати ніякої спілки".
-
Читання казки учителем і сильнішими учнями
-
у яку пору року відбувались події?
-
Перевірка первинного сприймання.
-
Скільки раз Лисичка бігала на «хрестини»?
-
Чи згадував Вовк, куди насправді ходила Лисичка?
-
Яка була його реакція?
-
Закріплення навчального матеріалу.
-
Повторне читання казки учнями (мовчки)
-
Вибіркове читання
-
Що задумали Вовчик – братик і Лисичка – сестричка?
-
Де вони заховали страву?
-
Як витівки Лисички пов’язані з іменами удаваних похресників?
-
Що Вовк побачив у корчах, коли прийшов обідати?
-
Куди Лисичка заховалась від розгніваного Вовка?
-
Як вона знову його перехитрила?
-
Розподіл класу на групи
Діти по черзі називають частини доби: ранок, день, вечір, ніч.
І потім об’єднують в групи за однаково сказаною назвою частини доби.
-
Робота у мікрогрупах
«Ранок» - скласти план казки.
«День» - скласти характеристику Лисички.
«Вечір» - скласти характеристику Вовка.
«Ніч» - намалювати образи Лисички і Вовка у вигляді рослин або комах.
-
Перевірка роботи мікрогруп у вигляді «інтерв’ю»
-
Підсумок уроку
-
що в цій казці схвалюється, а що – засуджується автором?
Оцінка роботи учнів.
Додаток № 1
Додаток № 2
Додаток № 3