Конспект уроку з інформатики для 2 класу, який містить вправи на розвиток логічного мислення.
Урок 2
Тема. Доповнення зображень підписами чи коментарями у вигляді кількох слів.
Мета: навчити доповнювати зображення підписами чи коментарями у вигляді кількох слів, поглибити знання дітей про можливості графічного редактору Tux Paint; розвивали логічне мислення, пам'ять уяву, фантазію; виховувати інтерес до поглиблення знань з інформатики, малювання у графічних редакторах.
Обладнання : презентація, зошит з друкованою основою, проектор, комп'ютер, індивідуальні завдання для визначення розвитку логічного мислення.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку:
І. Організаційний момент
1. Привітання
Продзвенів дзвінок.
Ми розпочинаємо наш урок.
Допитливі в класі діти
Про все хочуть знати на світі.
З добрим ранком!
2. Перевірка готовності до уроку
- Нумо гляньте всі швиденько, чи все готово у вас до уроку? Чи нічого не заважає?Добре.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Повторення правил техніки безпеки. Гра «Правильно-неправильно»
- Якщо вислів правильний –плескаєте у долоньки,якщо ні – тупаєте ногами.
Ви всі витерли взуття ,
Щоб не нести в класс міття . (Долоньки)
А щоб сіли ми за парту,
Вчитель нам дає команду. (Долоньки)
Ти підсунь дисплей близенько ,
І дроти поправ хутенько! (Ніжки )
Від екрана ти відсядь
На сантиметрів 50! (Долоньки )
Хоч стомились в мене очі ,
Та все ж граюся охоче! (Ніжки )
Я дротів не зачіпаю,
Правило це добре знаю! (Долоньки)
Час ціную , не марную,
Із комп’ютером працюю,
Думав, що на 2 хвилини ,
А програв аж 3 години . (Ніжки )
2. Фронтальне опитування
- З яким графічним редактором ми працюємо? (Tux Paint)
- Хто є головним героєм даної програми(Пінгвін на ім'я Тукс)
- Які можливості має цей графічний редактор? (Створювати зображення, змінювати вже готові зображення, створювати зображення з геометричних фігур)
- За допомогою яких геометричних фігур можна створювати зображення?
- Які властивості мають геометричні фігури у програмі TuxPaint? (Розмір, форма, контур, заливка)
3.Інтелектуальна розминка. Робота на індивідуальних картках
а) Доповни ряд чисел.
1, 3, 5, …, …,11. 40, 35, 30, …, …, 15.
б) Розгадай ребуси.
С 3 бок (Стрибок) Г 1 а (Година)
в) Визнач предмет за його ознаками.
Пухнаста, руда, працьовита -… (Білка)
г) Назвати предмети одним словом.
помідор, огірок, капуста - це (Овочі)
ялина, верба,яблуня - це (Дерева)
4. Малюнковий кросворд
- Подивіться на екран. Вам потрібно розгадати кросворд та отримати ключове слово.
- Яке ключове слово отримали?
- Що таке палітра?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Оголошення теми і мети уроку
- Для того, щоб дізнатися, яка тема сьогоднішнього уроку, відгадайте ребуси.
(Малюнок)(Підпис)
- Діти, на сьогоднішньому уроці ми дізнаємося про нові можливості графічного редактору Tux Paint, а саме про створення написів під зображеннями.
IV. Вивчення нового матеріалу
1. Розповідь вчителя в супроводі презентації
-У графічному редакторі Tux Paint ти можеш створювати чудові листівки, щоб дарувати їх своїм батькам і друзям на різні свята.
- Для створення написів на малюнках у графічному редакторі TuxPaintіснує спеціальний інструмент Текст.
- Щоб створити напис, потрібно виконати таку послідовність дій:
- Для першого українського мультиплікаційного серіалу «Лис Микита», знятого за мотивами казки Івана Франка, було створено 450 тисяч комп’ютерних малюнків.
2. Бесіда за вивченим матеріалом
- Що можна додавати до малюнків графічному редакторі Tux Paint? (Можна додавати написи)
- Яким чином можна додати напис? (Вибрати на Панелі інструменті вкладку Текст та ввести його.)
- Як ми можемо змінювати текст? (Ми можемо змінювати його шрифт, розмір, положення)
V. Фізкультхвилинка(електронна)
- Підведіться всі з-за парт, трішки відпочинемо.
- Відпочили? Продовжуємо працювати.
VІ. Практична робота за ПК
1. Інструктаж до практичної роботи
- Сьогодні на уроці ми навчимося створювати написи під малюнками. Для цього нам потрібно:
2. Практично робота за ПК
- Зараз сідаємо за комп'ютери та за поданим інструктажем виконуємо практичну роботу.
VІІ. Закріплення набутих знань, умінь і навичок
1. Релаксація для очей
Очі швидко обертаєм,
Головою не хитаєм.
Вліво раз, два, три, чотири.
Вправо стільки ж повторили.
По колу очі обертаєм
І все навколо розглядаєм.
Раз коло, два і три, чотири.
Щільніше очі ми закрили.
На п’ять і шість їх потримали
І потім знову закружляли.
2. Завдання «Для кмітливих»
а)Робота над загадками
Круглий, як куля,
Червоний, як кров,
Зелений, як трава,
Солодкий, як мед.(Кавун)
Золотий пішов,
А срібний прийшов.(Сонце, місяць)
б)Допоможіть тваринкам знайти вихід
в) Встановіть закономірність та на місці пропуску вставте потрібне число
г)За назвами дій, властивих кожній тварині, відгадати, хто їх виконує:
VІІ. Підсумок уроку
1. Підсумкова бесіда
- Яку практичну роботу ми сьогодні виконували?
- Які підписи можна створювати під зображеннями?
- Розкажіть послідовність створення підпису під зображенням.
2. Прощання
- На цьому наш урок закінчено. До побачення!