Розробка уроку інформатики "Створення фотоальбому" в 3-му класі. Метою цього уроку є навчити створювати фотоальбом за допомогою програми Microsoft Office PowerPoint; розвивати увагу, кмітливість, просторову уяву; виховувати любов до природи, гордість за нашу країну; цікавість до навколишнього світу, інтерес до інформатики.
3 клас
ТЕМА: Створення фотоальбому
Мета: Навчити створювати фотоальбом за допомогою програми Microsoft Office PowerPoint;
розвивати увагу, кмітливість, просторову уяву; виховувати любов до природи, гордість за
нашу країну; цікавість до навколишнього світу, інтерес до інформатики.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Нумо, діти, підведіться.
Один одному всміхніться.
Чули, вже дзвенів дзвінок –
Розпочинаємо урок.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Перегляд презентації «Незвичайні «РЕКОРДИ» України. Птахи», з коментарями вчителя.
НАЙБІЛЬШИЙ СЕРЕД ПТАХІВ — гриф чорний. Маса його до 12,5 кілограма, довжина крила — 87 сантиметрів. Його досить легко впізнати по тому, як стрімко він спускається з висоти з напівскладеними крилами, витягнутими лапами та піднятим хвостом, з шумом розтинаючи повітря.
НАЙВИЩИМ ПТАХОМ є журавель сірий. Висота його досягає 120 сантиметрів, а маса — 7 кілограмів. Прилітає в Україну в другій половині березня, а улюбленими його місцями є глухі зарості, болота, очеретяні заплави рік. Гніздо (до 1 метра в діаметрі) мостить на купинах.
НАЙВАЖЧИЙ ПТАХ української фауни — дрохва. її маса може досягати 20 кілограмів. Такими можуть бути самці — самиці значно менші.
НАЙМЕНШИЙ ЛІСОВИЙ ПТАХ — корольок. Його маса 4—5 грамів. Зустрічається в гірських і рівнинних хвойних лісах. Його їжа — дрібні комахи, а взимку — частково насіння хвойних порід. Має на голові повздовжню смужку, що нагадує корону (звідки й назва).
НАЙШВИДШИЙ ПТАХ є сапсан, якого ще називають мандрівним соколом. Нападаючи на якогось птаха, він мчить за здобиччю зі швидкістю понад 300 кілометрів на годину. Часто можна помітити лише тінь, що промайнула, і почути свист повітря, яке розтинає птах. Його не наздогнати навіть літаком АН-2. В Україні сапсан гніздиться зрідка на Поліссі, у лісостеповій зоні, в Карпатах і Криму.
ХТО ЛІТАЄ НАЙВИЩЕ? Найвище серед птахів піднімаються орли — на 7500 метрів. Дещо нижче літають крякви — 6300 і ластівки — 4000 метрів.
ХТО МОЖЕ ПРОЛЕТІТИ НАЙБІЛЬШЕ? Рекорд по дальності перельотів належить лелеці та вальдшнепу. Інколи навесні вони долають відстань у 400-500 кілометрів на добу.
ХТО ЖИВЕ НАЙДОВШЕ? Рекордсменами серед птахів-довгожителів (за спостереженнями в неволі) є сокіл — 162 роки, шуліка — 118, гриф — 117 років. Щодо свійських птахів, то гуси доживають до 40, кури до — 20, голуби — до 30 років.
НАЙКРАЩИМИ БІГУНАМИ на короткі дистанції серед птахів України, звичайно, є фазан — 34 кілометри на годину, кроншнеп — 16 і перепілка — 15 кілометрів на годину.
НАЙДОВШИЙ ДЗЬОБ серед птахів українських лісів має лелека — 19 сантиметрів. Дещо коротший у чаплі — 13, у бекаса — 7 сантиметрів.
НАЙДОВШИЙ ЯЗИК має зелений дятел — 14 сантиметрів, він висувається на відстань, що перевищує довжину дзьоба в чотири рази.
НАЙБІЛЬШІ КРИЛА має беркут, розмах їхній сягає 3 метри. Зустрічається в Карпатах.
НАЙСИЛЬНІШИЙ ГОЛОС серед птахів має, мабуть, бугай. Весняний крик цього птаха чути за 2 кілометри і більше. Нагадує він ревіння бика, звідки й українська назва цього птаха.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Робота з підручником (стор 124)
1. Відкрити програму PowerPoint.
2. Вибрати меню Вставка.
3. Натиснути кнопку Фотоальбом з групи Малюнки.
4. У вікні, що відкрилося, обрати кнопку Файл або диск.
5. Вибрати папку, з якої потрібно додати рисунки або фото.
6. Натиснути кнопку Вставити.
7. Повторювати дії з п. 4–6 доти, доки не будуть завантажені всі потрібні зображення.
8. Натиснути кнопку Створити.
9. Оформити титульний слайд.
Тепер перегляньмо зразок створеного фотоальбому (стор. 126)
V. Фізкультхвилинка
Гімнастика для очей
Очі вліво подивились:
Там нічого не змінилось.
Вправо поведіть зінички:
Ні зайчики, ні лисички.
Ми нікого там не бачимо.
Поморгаємо, не плачемо.
Знову вліво і направо.
Це не вправа, а забава!
Очі вгору, очі вниз.
Не лінуйся, посміхнись»
Ще раз вгору, знову вниз,
І на цьому зупинись.
Оченята зняли втому.
До роботи нумо знову!
VІ. Практична робота за комп’ютерами
Повторення правил ТБ. Гра «Так чи Ні»
Якщо твердження правильне, то діти плескають у долоньки. Якщо – ні, то тиша.
Створення фотоальбому
Створити фотоальбом «Незвичайні «РЕКОРДИ» України. Ссавці». Використовувати фотографії, які знаходяться в папці Ссавці, що розташована на Робочому столі.
Інструктивна картка
VІI. Підсумки уроку. Домашнє завдання
Перегляд кількох створених фотоальбомів за допомогою проектора.