Нестандартні уроки
Сучасний урок - спільна творчість учителя та учня
Тип уроку:узагальнення знань,умінь,навичок і творчого застосування їх на практиці
Форма уроку: інтегрований урок - проект
Тема : Біологія
Узагальнення та систематизація знань
з теми «Харчування і здоров’я»
Тема: Основи здоров’я
Життя як проект
Учитель біології та основ здоров’я –Скиба Н.В.
Клас -9
Тема : Біологія
Узагальнення та систематизація знань
з теми «Харчування і здоров’я»
Тема: Основи здоров’я
Життя як проект
Мета: узагальнити та систематизувати знання про будову і функції органів травлення, їхній зв'язок з іншими системами внутрішніх органів;продовжувати формувати вміння встановлювати взаємозв’язок будови і функцій органів;застосовувати знання про будову і функції органів травлення для профілактики захворювань органів травлення;
розвивати інтелектуальні та розумові здібності; вміти аналізувати, порівнювати,логічно мислити,робити висновки; формувати культуру спілкування,розвивати інтерес до вивчення предмету
виховувати повагу до свого здоров’я
Тип уроку:узагальнення знань,умінь,навичок і творчого застосування їх на практиці
Форма уроку: інтегрований урок з використанням мультимедійної презентації
Місце уроку: заключний
Методи,форми,прийоми навчання
1.Інформаційно-рецептивний:
А)словесний:розповідь,бесіда,повідомлення учнів,робота з підручником;
Б)наочний:демонстрація
Прийоми навчання:виклад інформації,повідомлення,активізація уваги та мислення,одержання з тексту нових знань.
2.Репродуктивний:
Прийоми навчання:подання матеріалу в готовому вигляді,конкретизація та закріплення вже набутих нових знань.
3.Проблемно-пощуковий: постановка проблемного питання
Прийоми навчання:постановка взаємопов’язаних питань,активізація уваги та мислення
4.Візуальний:робота з таблицями
5.Релаксопедичний: психологічне розвантаження
6.Сугестивний:застосування різних видів мистецтва
Форми роботи:робота з опорними схемами , групова робота
Міжпредметні зв’язки:біологія,екологія,основи здоров’я
Етап уроку |
Час (хв.) |
Форми і методи діяльності вчителя |
Результат |
І.Організаційний етап Емоційне налаштування Розминка |
2 |
Робота з біологічними термінами. Вправа «Біологічний бій»
|
Визначення рівня знань біологічних термінів. |
ІІ.Актуалізація опорних знань |
8 |
Вправа «Якби я був(була) органом травної системи, то був(була) б…»
|
Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів |
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності |
2 |
Що для людини є найдорожчим? А що найдорожче в житті?А що треба, щоб організм був здоровим? |
Підготовка учнів до сприйняття нового матеріалу |
ІУ.Усвідомлення основного змісту,осмислення об’єктивних зв’язків |
20 |
1.Презентація проектів: Проект «Шкідливий вплив алкоголю та куріння на організм людини» Проект «Профілактика йододефіциту » 2.Вправа «Я вмію»
|
Повторення і осмислення вивченого матеріалу. Розвиток творчої діяльності учнів |
У.Підсумки уроку |
2 |
Вправа «Зворотній квиток» |
Виявлення запитань, які цікавлять учнів |
УІ. Домашнє завдання |
1 |
Випереджальні завдання відповідно до бажань і можливостей учнів |
Розробка творчих проектів до наступної теми |
План –схема уроку
Обладнання й матеріали: таблиця «Органи травлення»,торс людини,підручник,зошит,учнівський проект,презентації
Поняття,терміни:травлення,харчування,ферменти,розщеплення,всмоктування,поживніречовини,вітаміни,гіповітаміноз,гіпервітаміноз,авітаміноз,гормони,йододефіцит
Хід уроку
І. Організаційний етап. Емоційне налаштування. Розминка.
Робота з біологічними термінами. Вправа «Біологічний бій». Я оголошую «біологічний бій» (прізвище учня), що таке ….?
ІІ. Актуалізація опорних знань Вправа «Якби я був(була) органом травної системи, то був(була б)…»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Що для людини є найдорожчим?(життя)
А що найдорожче в житті?(здоров’я)А що треба, щоб організм був здоровим?(їжа)
ІУ. Усвідомлення основного змісту,осмислення об’єктивних зв’язків:
1.Презентація проектів:
Проект «Шкідливий вплив алкоголю та куріння на організм людини»
Проект «Профілактика йододефіциту »
2.Вправа «Я вмію» Учні виходять по черзі і показують на таблиці.
-називати органи травної системи;
-називати травні залози;
-розпізнавати органи травлення на малюнках;
-характеризувати їжу як джерело енергії;
-характеризувати будову і функцію зубів;
- характеризувати будову шлунка, травлення в шлунку;
- характеризувати ферменти шлункового соку;
- хар-ти значення соляної кислоти для травлення в шлунку;
- хар-ти регуляцію соковиділення, рухової активності шлунку
- характеризувати будову і функції тонкого кишечника;
- характеризувати травлення в тонкому кишечнику;
- характеризувати всмоктування поживних речовин;
У.Підсумки уроку.
Вправа «Зворотній квиток»Учні записують на аркуші паперу те нове і цікаве, що вони вже вивчили, а на зворотньому боці аркуша – про що вони хотіли б дізнатися в майбутньому
УІ.Домашнє завдання. Випереджальні завдання відповідно до бажань і можливостей учнів