Тема. Тварини в природі
Мета. Перевірити знання учнів з теми за допомогою тестування,розвивати
швидку реакцію мислення, пам’ять, увагу; виховувати любов до
тварин
Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навичок
Обладнання: тести,виставка малюнків та моделей тварин з пластиліну
Хід уроку
І.Організація класу
Очі заплющені, руки на колінах, учні пошепки повторюють за вчителем:
Я прийшов до школи вчитися… Треба бути уважним… Треба бути спокій -
ним… У класі друзі… Вони мене люблять… Мені приємно… Я буду добре
працювати…
ІІ. Повідомлення теми, мети уроку і способів проведення перевірки
-- Сьогодні у нас останній урок з теми « Тварини в природі» і я за допомогою тестів перевірю, як ви засвоїли її . Хочу побажати всім добре ви -
конати завдання. Також ми разом оцінимо виставку ваших малюнків і моделей тварин, виберемо найкращі роботи
ІІІ. Проведення тематичного тестування
«Тварини в природі»
1.Всі тварини поділяються на:
а)комах, мурашок, метеликів;
б)комах, птахів, звірів, риб, плазунів;
в)звірів, ящірок, лисиць
2.Основні ознаки звірів:
а)шерсть, народження і вигодовування малят молоком;
б)полювання на інших звірів;
в)чотири лапи
3.Основними ознаками птахів є:
а)пір’я, забарвлення;
б)вміння літати;
в)пір’я, дзьоб, крила
4.Тварини поділяються на групи:
а)дикі і свійські;
б)свої і чужі;
в)домашні і приручені
5.Зимувати до нас прилітають:
а)сороки, галки;
б)снігурі, омелюхи;
в)синиці, ворони
6.Не відлітають у теплі краї:
а)горобчики;
б)шпаки;
в)лелеки
7.Що страшніше для пахів узимку:
а)голод;
б)холод
8.Взимку впадають у сплячку:
а)лисиці, зайці;
б)ведмеді, черепахи, їжаки, борсуки;
в)миші
9.Взимку змінюється шерсть у:
а)білок, зайців;
б)корови, вовка;
в)оленя, миші
10.Що необхідне для життя тваринам?
а)сонце, вода;
б)сонце, повітря, вода, тепло, їжа, житло;
в)земля, вода, сонце
11.Які казки про тварин ти знаєш?
12.яких тварин вважають оберегами?
ІV.Виставка робіт учнів (малюнки, моделі тварин)
V.Підбиття підсумків уроку
VІ.Оцінювання робіт учнів
VІІ.Домашнє завдання
Знайти народні прикмети про зиму.