Урок позакласного читання у 2 класі.
Тема: Іван Андрусяк «Третій сніг» (уривок).
Мета: Вчити дітей гарно читати, виділяти головне; розвивати наочно-образне, абстрактно-логічне і критичне мислення, уміння працювати в парах; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до власного життя.
Хід уроку.
І. Постановка навчальних задач.
ІІ. Розвиток мовленнєвого апарату:
-
Артикуляційні вправи ( чистимо зуби, смачне варення, конячка, стук, індик без голосу, індик з голосом, промовляння голосних, уявне надування кульки ).
-
Скоромовки.
ІІІ. Розвиток оперативного поля читання:
-
Таблиці Шульте;
-
Зорові диктанти;
-
Пошукові таблиці.
IV. Робота над новим матеріалом
-
Вправа «асоціативний кущ» (що ви уявляєте, коли чуєте слово осінь). Кущ зі слів записується на дошці.
-
Вчитель повідомляє назву тексту, читає його вголос. По закінченні запитує про що цей текст.
-
Словникова робота. Слова на дошці: зарості терену, тернівник, ангіна, мікстура, ласі істоти, терпкі, хащі, здвиження, закамарки, вітроломи, страхопуди.
-
Самостійне читання тексту учнями («бджоли»)
-
- Хто головний герой казки ? Який він? На дошці навколо фото їжака формується квітка зі слів: кмітливий, винахідливий, боязкий, хитрий, сміливий, веселун. Вчитель розповідає про їжаків.
-
Читання «ланцюжком».
-
Тестове опитування
-
Перший сніг випав на початку: а) листопада, б) грудня.
-
Їжак Петро жив у заростях: а) шипшини, б) терену.
-
Ягоди терену достигають: а) із першим морозом, б) влітку.
-
Що турбувало їжака Петра: а) що мало тернових ягід, б) що прийдуть люди за ягодами до його тернівника.
-
Як відлякував людей їжак: а) голосно хропів, б) кричав.
-
Дівчинка спочатку подумала, що то: а) великий щур, б) лиха гадюка.
-
Потім дівчинці здалося, що то: а) ведмідь, б) вовк.
-
З того всього їжак Петро: а) радів і сміявся, б) трусився зо страху.
-
Що запропонувала мама доньці: а) взяти палку і налякати страховисько, б) піти до іншого куща, де безпечніше.
-
Люди їжакові здалися: а) страхопудами, б) страховиськами.
-
Розвиток образно-логічного мислення:
Озвучити ілюстрації (до тексту; вчитель демонструє на дошці);
Поставити їх у правильному порядку;
Що виражають ці обличчя ( малюнки смайликів на дошці );
Що міг би прочитати кожен із цих чоловічків-смайликів?
-
Фізхвилинка.
-
Читання в парах.
-
Інтерактивна гра «Сенкан» (запис робиться на дошці):
Хто? – їжак Петро
Який? – веселий, сміливий, кмітливий, хитрий
Що робив? – лякав, захищав, хропів, сміявся, придумував
Як йому було? – страшно, смішно, весело, жалко
Висновок – 1. Природу треба берегти
2. У лісі треба бути обережним, уважним
Знайдіть у тексті приказки про обережність (береженого Бог береже, ходімо від гріха подалі).
Що означає: берегти природу?
V. Рефлексія. Вправа «мікрофон» :
- про що говорили сьогодні на уроці
- що нового дізналися
- який вид роботи сподобався найбільше
Підготувала вчитель початкових класів Шаповалова О.О.