План уроку з предмета "Технологія штукатурних робіт" призначений для викладачів професійно - технічних навчальних закладів з професії: «Штукатур», кваліфікація 2 – 3 розряди
Урок № 3Класифікація будівель і споруд |
Предмет Технологія штукатурних робіт
Тема програми Роль будівництва і будівельної індустрії для розвитку народного господарства в Україні.
Тема уроку Класифікація будівель і споруд
Мета уроку:
а) навчальна – сформувати необхідні знання про будівництво
б) розвиваюча – розвивати інтерес учнів до пізнання нового
в) виховна –виховувати в учнях повагу до професії
Тип уроку Урок вивчення і засвоєння нових знань
Вид уроку Лекція з елементами бесіди
Дидактичне забезпечення (за допомогою якого здійснюється процес навчання) підручник
1. Організаційна частина:
2. Актуалізація знань:
3. Формування нових знань:
Архітектура — це мистецтво зводити будинки і споруди, забудовувати території комплексами будівель різного призначення відповідно до сучасних технічних можливостей, конструкцій і матеріалів. Призначення архітектури — створення штучного середовища, необхідного людям для їхнього проживання, праці, фізичного і культурного розвитку. Архітектура, як вид мистецтва, є складовою частиною матеріальної і духовної культури людства.
КЛАСИФІКАЦІЯ БУДІВЕЛЬ
За призначенням усі будівлі поділяють на житлові (будинки квартирного типу, гуртожитки, готелі), громадські (театри, клуби, школи, лікарні, універсами тощо), виробничі (корпуси цехів заводів і фабрик, електростанції тощо), сільськогосподарські (корівники, птахоферми, приміщення для зберігання сільськогосподарської продукції тощо).
Для спорудження будівель застосовують різні природні або штучні будівельні матеріали. Залежно від виду матеріалу, з якого зроблено стіни, виділяють будинки цегляні, бетонні, залізобетонні, дерев'яні тощо.
За кількістю поверхів будівлі бувають одно- і багатоповерхові. Будинки, які мають 12 і більше поверхів, називають висотними. Кожен будинок повинен відповідати певним експлуатаційним вимогам: бути міцним, довговічним і вогнестійким, простим за конструкцією і красивим зовні та зсередини, зручним в експлуатації тощо.
Сукупність показників довговічності будинку та вогнестійкості конструкцій характеризує його капітальність. Залежно від капітальності, народногосподарського призначення та місця розміщення виділяють чотири класи будівель.
До першого класу належать будівлі громадського призначення (театри, клуби, палаци культури тощо), здебільшого споруджувані у великих містах і обласних центрах. Такі будівлі повинні відповідати найвищим вимогам, довговічність стін розрахована більш як на 100 років експлуатації. Зовнішні та внутрішні поверхні таких будинків повинні бути високоякісно опоряджені.
До другого класу належать житлові та виробничі будівлі зі строком експлуатації 50—100 років. їх споруджують в містах і
робітничих селищах. Опорядження поверхонь повинно відповідати середнім вимогам (поліпшене штукатурення, фарбування, оздоблення тощо).
До третього класу належать житлові, сільськогосподарські та малі виробничі будівлі зі строком експлуатації 20—50 років, які споруджують в районних центрах, малих містах та селах. Опорядження поверхонь в цих будівлях здебільшого просте.
До четвертого класу належать будівлі, які мають не більше двох поверхів, з мінімальними вимогами до них і простим опорядженням поверхонь.
Не класифікуються тимчасові будівлі (склади, сараї тощо) зі строком служби до 5 років.
4. Закріплення нового матеріалу:
5. Підведення підсумків:
- аналіз причин помилок, зроблених учнями на уроці, та засобів їх усунення;