Куляста форма Землі та її географічні наслідки. Рухи Землі ,їх наслідки
Мета уроку :познайомити учнів із формою Землі
з"ясувати географічні наслідки форми
розглянути рухи Землі
визначити наслідки рухів Землі
поглибити знання про кулясту форму Землі та рухи
розповісти про пояси освітлення
дати характеристику поясам освітлення
розвивати зв'язне мовлення
виховувати цікавість до вивчення теми
Тип уроку :вивчення нового матеріалу
Обладнання :підручник ,зошит ,глобус
Хід уроку
І.Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
Всі мерщій сідайте, діти.
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
Руки вчасно підіймати.
І щоб не було мороки.
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаємо.
ІІ. Актуалізація опорних знань
vЯкі ви знаєте джерела географічної інформації?
vНазвіть методи географічних досліджень
vЯкі вам відомі карти за маштабом?
vНазвіть класифікацію карт за змістом
vЗа признченням карти бувють ...
vЯкі вам відомі карти за охопленням території
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Геóїд — формаЗемлі, визначена з використанням рівняморята уявним його продовженням під земною поверхнею, за умови збереження рівнягравітаційного потенціалу.
Які ж наслідки форми Землі
Куляста форма Землі та її географічні наслідки. Рухи Землі ,їх наслідки
Мета уроку :познайомити учнів із формою Землі
з"ясувати географічні наслідки форми
розглянути рухи Землі
визначити наслідки рухів Землі
поглибити знання про кулясту форму Землі та рухи
розповісти про пояси освітлення
дати характеристику поясам освітлення
розвивати зв'язне мовлення
виховувати цікавість до вивчення теми
Тип уроку :вивчення нового матеріалу
Обладнання :підручник ,зошит ,глобус
Хід уроку
І.Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починаємо урок!
Всі мерщій сідайте, діти.
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
Руки вчасно підіймати.
І щоб не було мороки.
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаймо
І урок розпочинаємо.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Діти ,а хто з вас знає ,яка форма Землі ?
Геóїд — форма Землі, визначена з використанням рівня моря та уявним його продовженням під земною поверхнею, за умови збереження рівня гравітаційного потенціалу.
Які ж наслідки форми Землі
Скажіть будь - ласка,Земля рухається ,чи стоїть на місці?
Земля має два головні рухи: добовий — навколо її уявної осі, і річний — навколо Сонця.
Є чотири основних положення Землі під час руху навколо Сонця: весняне й осіннє рівнодення, зимове і літнє сонцестояння. Весняне й осіннє рівнодення бувають відповідно 21 березня і 23 вересня. Під час літнього сонцестояння (22 червня) на північну половину Землі сонячне проміння падає під більшим кутом. Полудневе Сонце в цей день стоїть у зеніті на північному тропіку; у Північній півкулі тоді літо, а в Південній півкулі — зима. Там у цей час проміння падає на земну поверхню похиліше. Під час зимового сонцестояння (22 грудня) положення Землі прямо протилежне її положенню під час літнього сонцестояння.
А чи знаєте ви ,що таке і які існують пояси освітлення ?
Пояси освітлення - це смуги ,що різняться висотою полуденного Сонця над горизонтом,тривалістю дня,освітленням та тепловими умовами
Висновок :освітлення і нагрівання Землі залежить від географічної широти ,що ближче до екватора ,то кут падінн сонячних променів більший .
IV.Підсумок уроку
V.Домашнє завдання
опрацювати відповідний параграф підручника